Pereiti prie turinio

Ar taip kurstoma tautų nesantaika, ar tik pagalbos šauksmas?


Sarunas

Rekomenduojami pranešimai

Ar taip kurstoma tautų nesantaika, ar tik pagalbos šauksmas???...

Radau :roll: , - patiko :shock: , - iš dalies gryna tiesa :mrgreen: , - bet reikėtų stipriai paredaguoti... :oops:

 

"...........

Skirta lietuviams engiamiems „Wilno našė“ krašto „senbuvių“...

 

Nė velnio jie ne lenkai... Jie tiesiog šiknalaižių protėvių palikuonys, kažkodėl nedrįstantys pripažinti savo ainių paklydimo ir negrįžtantys prie savo prigimtinės lietuvybės...

Tiesiog įdomu, kada męs imsim ir atsikovosim savo žemes, kada pagaliau išsikovosim savo teisę girdėti ir matyti Lietuvos teritorijoje LIETUVIŲ kalbą, o ne nuolatinį „...pše-----; pše-----...“...

Aš nekalbu apie svečius ar tikruosius imigrantus, kurie dažniausiai stengiasi ir sugeba jau po poros metų beveik be akcento bendrauti su lietuviais lietuvių kalba... Aš kalbu apie tuos „tutaišius“, kurie įkyriai perša savo „pšečižmą“, - atseit jų krašte gyveni, - privalai išmokti, jei ne jų vadinamą lenkų kalbą, tai bent garsų kratinį, - vadinamą „...pa prastomu...“... Nė velnio aš neprivalau... Mano gimtoji kalba – lietuvių, puikiai moku rusiškai, - tad su tautiečiais ir su svečiais susikalbėti galiu, o savo polskizmą susikiškit ten kur saulė nešviečia... O jei jau esat tikri imigrantai ir bijot prarasti savo tautiškumą barškėkit savo gimtąja kalba užsidarę namuose arba grįžkit ten iš kur atsiradę, o man savo velnio kalbos NEPIRŠKIT...

Reikia įvesti viešą terminą „šūdlenkiai“, kuris apibūdintų tikrus lietuvius, kurie nemoka lietuviškai nors ir jie, ir jų tėvai gimė ir užaugo Lietuvoj...

Norit vadintis lenkais, norit tai įsirašyti pase – valio, - prašom, bet jei tik ištarei „...Wilno našė...“ – iš kart spyris lietuvišku „kerzu“ į veidą, o antras į šikną ir deportacija į tavo tėviškę, kad čia nesikankintum... O jau tavo turtą mes čia pasidalinsim, arba dar geriau aukcijone išparduosim, o pinigus panaudosim, tokių, kaip tu paieškai ir išvarymui iš mūsų tėviškės į tavo tėviškę...

Kur tai matyta, - Lietuvos teritorija, rajono centro seniūnijos pastatas, ant durų puikuojasi pavadinimai lenkų ir tik lyg tarp kitko, - lietuvių kalba... Pasakykit, kurioj valstybėj leidžiama valstybės tarnautojui dirbti savo darbą nemokant valstybinės kalbos...

O dar geriau, - miesto šventė... Kažkoks dainų festivalis... Visas renginys vedamas kaimyninės šalies kalba... Na jau tiek to – dainos lenkiškai, - tiek to... Viena lietuviškai, - puiku, bet atlikti maestro V.Kernagio dainą (beveik Lietuvos himnas) „Mūsų dienos, kaip šventė“ su žiauriu lenkišku akcentu ir dar visu choru, - tai jau mūsų visų įžeidimas...

 

Apsigyvenau Vilniaus krašte, bet pradedu svajoti grįžt gyvent į Lietuvą...

...................."

 

Jei adminams nepatiks, net liksiu dėkingas jei temą ištrins, nes jei neklystu, - truputuka prasilenkia su forumo taisyklėmis... :?

Nu bet labai gražiai išdėstytos mintys... :mrgreen:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymus 124
  • Sukurta
  • Paskutinis atsakymas

Aktyviausi šioje temoje

Aktyviausi šioje temoje

200% pritariu rasinio autoriui. Beje, viena kolegem gyvenanti tame kraste, kuri pusiau lenke, pusiau baltaruse, pusiau lietuve, kalbanti ir rasanti puikiai lietuviskai, tuos sudlenkius irgi gyvuliais vadina ir sako kad anie nezmones, mastymas kazkoks keistas ju.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

beje dar apie lenkus.

 

pries pora metu buvom su zmona tunise. viena grazu vakare, sedim prie savo namuko, gurksnojam kokteiliukus... staiga i viesbuty atveza pilna autobusa lenku. porele jaunu, is paziuros normaliu ir issilavinusiu zmoniu, eina tiesiai prie musu su lagaminais, ir mergina pradeda musu, pirma karta matomu zmoniu, klausti kur yra ju kambarys... LENKISKAI, pse pse pse... ne angliskai, ne vokiskai o lenkiskai. turbut jie isivaizduoja kad ju kalba turi suprast visame pasaulyje. niekada gyvenime man nesautu i galva ateit uzsienyje prie nepazistamo zmogaus ir kazko klausti lietuviskai.

 

nors as kaip vilnietis puikiai suprantu lenkiskai :) bet is principo teko apsimest kad nieko nesuprantam :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na šis tekstas ne apie tikrus lenkus, o apie lietuvius pamynusius savo šaknis... Tad čia ne tautų kivirčas, o vidiniai šalies "bardakai"... Manyčiau Justai sutiksi, kad Tavo tekstas apibudina naciją (tautą), o teksto autorius barasi dėl betvarkės sostinėje ir aplink ją...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

teko netoli Senuju Traku sodyba statyti,savininkas kai vienas ant vieno tai dar rusiskai susikalbedavome,kartais ilgai reikedavo pagalvoti ka sake,rusiskai,lenkiskai,ir dar nezinia kokia kalba,ar zargonu.o kai visa gentis objekte susirinkdavo,tai tada budavo PIZDIETS,net nejauku pasidarydavo.svelniai tariant,tikrai nemaloni kalba

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na šis tekstas ne apie tikrus lenkus, o apie lietuvius pamynusius savo šaknis... Tad čia ne tautų kivirčas, o vidiniai šalies "bardakai"... Manyčiau Justai sutiksi, kad Tavo tekstas apibudina naciją (tautą), o teksto autorius barasi dėl betvarkės sostinėje ir aplink ją...

 

sarunai, pirmas tekstas apie vilniaus krasto lenkus, antras apie tikrus lenkus. o apibendrinant tai lenkas ir afrikoj lenkas :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra lenkijos lenkai ir yra tuteisiai, pastarieji is principo nenori mokytis lietuviskai ir vilniaus kraste ju nemazai veisiasi. Teko ir prie Vandziogalos lenkiskai snekant isgirsti . Lenku kalba musus kraste skaitesi ponu kalba tai manau kad vilniaus kraste situ ponu nemazai liko, o lietuviai jiems nusileidzia siuo klausimu, ju nekirsina, o tuteisiai tuo naudojasi.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na jei po teisybei nenorėčiau, kad męs čia, šioje temoje, diskutuotume, - kokie yra lenkai, - nes kaip ten visokių yra, taip ir lietuvių tarpe yra bruožų turėtojų, kad gėda lieka lietuviu vadintis... O štai apie tutaišių įžūlumą reikalauti Vilniaus krašte esančius lietuvius lenkėti, mielai padiskutuočiau...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau nei aš, nei kas nors kitas nesipiktintų tais tutaišiais, jei jie gerbtų šalį ir jos gyventojus, o ne reikalautų, kad visi šoktų pagal jų dūdelę... Esi svečias, arba taip jautiesi (čia apie tuos, kurie pasuose žymi, kad jie lenkai), tai ir elkis, kaip pridera tokio statuso žmogui...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

jo liūdna, kad lietuvis savam krašte nebegali lietuviškai kalbėti, netgi Kubilius vienoj savo kalboje sakė :apginkim lietuvį nuo diskriminacijos Vilniaus raj. o ne taip vadinamą lenką, dabar taip ir įsivaizduoju Londone, gatvėje kur daugiausia lietuvių gyvena gatvės pavadinimus lietuvių kalba, šiaip kaip lenkų tauta, normalūs žmonės, Lietuvoje apie kuriuos kalbam tai manau palikuonys tų persikėlėlių kai Vilnius buvo okupuotas, kai rusai, deja, išlaisvino tai jie po šiai dienai ir kovoja vilnio našo savotiškai, bet kovoja, manau iš čia jų tas pyktis ir nenoras mokytis kalbos, senais gerais laikais važiavau pas draugelį į karinį dalinį, tai vieno klausiu kur išlipti, tyli, kito, tyli, spokso ir tyli, kol rusiškai nepaklausiau tol tylėjo, ar čia kartais ne lietuvių diskriminavimas?, įstatymo nepritaikysi, manau esmė yra, kad tikrieji lietuviai, lietuvių genofondas, kurie netylėdavo, nesitaikstydavo su parsidavėliais ir prisitaikėliais senai sunaikintas, per daug metų naikino taigi žinot kas darosi Lietuvoje, nei sąžinės, nei orumo, nei savigarbos nebėra, vagia ir dar rėkia, liūdna. Tam pačiam talentų konkurse, anksčiau rusino per prievartą, dabar angliškai savo noru ar daugėl atlikėjų lietuviškai dainavo?..., visi angliškai tipo einam į europą, Lietuva maža tauta, išnyks, su kuo tada kalbėsim. Kaip protingi žmonės sako, keisk ką gali pakeisti ir susitaikyk su tuo ko negali pakeisti, deja negali nei keikt nei rėkt, kad kiti kažko nedaro, gali tik nuo savęs pradėti...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

................ Lietuvoje apie kuriuos kalbam tai manau palikuonys tų persikėlėlių kai Vilnius buvo okupuotas, ................

Dėje manau, kad ne visiškai esate teisus, kolega... Buvo laikmetis, kai lenkų okupacijos metu, buvo kalama į galvas, kad lietuvių kalba - praščiokų kalba, o jei nori būti nors truputuka bajoras ar netoli to, - privalai lenkiškai šnekėti... Štai čia ir prasidėjo mūsų protėvių (kaip autorius rašo - "...šiknalaižių protėvių...") savanoriškas nutautėjimas... O žinia jokia kita tauta nemoka taip savitumo atsisakyti, kaip kad tai daro mieli lietuviai... Ką patvirtina ir Andrius savo tekstu... Buvom lenkinami, - pavyko, - Vilnius tapo Wilno, - buvom rusinami, - pavyko, - vaikystėj pats nepajusdavau, kaip mintys tarp kalbų paklysdavo, dabar esam anglinami, - pavyksta, - .............

jo.............. Tam pačiam talentų konkurse, anksčiau rusino per prievartą, dabar angliškai savo noru ar daugėl atlikėjų lietuviškai dainavo?..., visi angliškai tipo einam į europą, ................

Belieka su liūdesiu paskelbti vediktą: - Lietuva - Šiknalaižių kraštas... :evil:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tutej šlapia, pojdzemie per aplinkui... :D

Teko ne per seniausiai Vilniuje kelio klausti...Iš penkių užkalbintų piliečių trys atsakė rusiškai-litūviškai, kiti du-polska-litewska mieszanka...Skant, sostinėn atvažiavau... :lol::lol::lol:

O šiaip, prieš gerus aštuonis metus teko keliauti iš Švedijos per Lenkiją namo...Gdanskas.Gruodžio mėnuo, lauke apie -10, dešimta vakaro...Ir atsitik tu man taip, kad viena po kitos prakiūra abi galinės mūsų aftamabilio padangos :( Zapaskė uždėta, kitas ratas tuščias.Ką gi, stabdau pirmą pasitaikiusį taksi, aiškinu situaciją, varom ieškot naprawy opon :) Aplekiam pusę miesto, po poros valandų bergždžių paieškų (nu nedirba niekas tokiu vėliu metu, nors tu ką) taksistas atveža mane prie mano auto, taksometras rodo virš 60 zl, sako, duok man 40 ir užteks...O dar, sako, nupasakosiu, kur yra artimiausias ratų montavimas, kuris dirba nuo septintos ryto.Ką gi, naktį praleidžiam mašinoj, ryte griebiu vieną ratą ir nešuosi do naprawy...Permontuoja, keliauju pėsčiom atgal...Matau, sustoja apynaujis Ford Focus, išlipa toks vyriokas ir sako-dėk tą ratą bagažinėn, pamėtėsiu...Nuveža beveik iki vietos... :)

Taip kad, visur yra visokių žmonių, o kiek teko sutikti Lenkijos lenkų, nėra jie tokie jau blogi...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tame ir reikalas, kad tema ne apie lenkus, o apie Lietuvoje gyvenančius šūdlenkius, - tutaišius...

Nekenčiu savo buvusio uošvio, - lenkas iki kaulų smegenų, bet nė karto per penkerius savo (pirmo) vedybinio gyvenimo metus negirdėjau jo šnekant lenkiškai, ir juo labiau, kad manęs reikalautų išmokt jo kalbą... Lietuviškai kalbėjo ir rašė geriau už tūlą lietuvį... Va tokį lenką, kaip lenką gerbiu... :mrgreen:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Sarai, kopijuojant tekstus reikai dėti infą arba nuorodą iš kur pasiskolinta :wink:

 

pats užaugau trimis kalbomis, kiemuose vaikai ir LT ir RU ir PL tarpusavy susikalbėdavo (dažniausiai RU, nes tada visiems buvo suprantama)... daugiau kalbų mokėti - tai tik jums patiems pliusas, lengva keliauti nes vis kokia kalbą pavyksta susikalbėti ir rasti naujų draugų...

 

Na o tokiems kurie ignoruoja kalbą ir kultūrą šalyje kurioje valgo ir šika - tai nemastančio gyvulio požymis... todėl jie atatinkamai gyvuliškai ir elgiasi "kerzu į snuki" ar blaiuna kaip aviu banda užsienio kabakuose....

Tai ne lenkų ar tuteišių problema, o jų tėvų auklėjimo ir aiškų pačios aplinkos...

Tą patį galimą taikyt ir rusakalbiams-tuteišiams ....

 

Mūsų kieme gyveno ir pasimirė rusas kaimynas, taip ir neprakalbėjęs LT kalba - mat buvo homo-sovietikus ir LT jam buvo tik teritorija gyventi... o jo vaikai bendrauja lietuviškai ir normalūs piliečiai... Kaimynė pagyvenusi rusė (iš Pskovo srities) savo gerumu ir nuoširdumu neprilygsta nė vienam LT kaimynui aplinkui... lenkiu galvą už TIKRĄ ŽMOGIŠKUMĄ .

 

O daba pasižvalgykit, kad ir per TV, kiek atvažiavusiu iš svetur kitataučiu per 1-2 metus pradeda kalbėti lietuviškai - JIE nori čia gyventi ir dirbti ir turi galvoje aliejaus, kad norint būt visuomenės nariu - reikia mokėti jų kalbą...

Turim draugaitę iš baltarusijos atvykusią ir baigusią čia mokslus ir sėkmingai dirbančią -karjerą darančią - vadovauja lietuviams darbuotojams.. :)

 

Taigi mano manymu tokie aršūs "Wilno naše" gynėjai, tiesiog tinginiai, nenorintys išmokti kalbos, o savo tingėjimo ar bukumo pasiteisinimui bando kurti uždaras savo gyvenimo teritorijas ir guja iš ten jiems nepritampančius krašto šeimininkus...

 

Turiu nemažai lenkijoje tikrai gerų (patikrintų) draugų, kai kurie lietuvaičiai savo "draugyste" smarkiai atsilieka...

Turiu ir keturis pusbrolius Lenkijoje, nes teta lietuvė iš Ignalinos krašto prieš pat karą išvyko į PL (kas beja išgelbėjo mano tėvą ir jo brolį, vokiečiai paleido tuos, kas tūrėjo giminių...) ir ten susituokė irgi su tokiu pat emigrantu lietuviu... Pusbroliai seniai nebekalba lietuviškai, bet dar prie sovietų lankydamiesi užtraukdavo tokias LT dainas... kad dažnas lietuvis prikasdavo lupą, nes negirdėjęs tokių savos tautos senovinių dainų...

 

Pamenu bajeris traukinyje, gal 88-89m.. gryžtam su pusbroliais lenkais iš Švenčionėliu (pas kitą tetą lankėmės).. aišku su jais stengiuosi lenkiškai bendrauti kiek sugebu... Prisitrina kažkoks pabradės tuteišis "dzen dobry... " ir pradeda dejuoti kaip juos čia lt skriaudžiai, kokie lt blogi.... Pusbroliai paklausė paklausė ir sako, "a my jestemy litwinami... " kad matytumėt kaip ans pabradiški isižiojęs ir neįsikirtęs nešė muilą... :)

 

Homo sovieticus irgi skandavo - šyroka strana moja rodnaja... na tuteišiai mažesnį "užnugarį PL" turi, tai apsiriboja 'Wilno.." :)

Visos bėdos nuo tamsumo - neišsilavinimo, agresyvūs tamsuoliai savaime degraduos ir palaipsniui prasigėrę išmirs... ir bus ant LT taika ir draugystė :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Sarai, kopijuojant tekstus reikai dėti infą arba nuorodą iš kur pasiskolinta :wink:

........ :)

Ar už melagystę labai bausit???... :?: :oops: :oops: :oops:

Džiaugiuosi, Meri, kad sudėjei viską į savas vietas, - man tiesiog laiko ir įniršio pritrūko, išsamiau viską aprašyti... Pagarba Tau, - esi visiškai teisus... Nebeturiu ką pridėti... :mrgreen:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

icon_exclaim.gif Pamenu bajeris traukinyje, gal 88-98m.. gryžtam su pusbroliais lenkais iš Švenčionėliu icon_exclaim.gif

 

et finisas, guliu :color: :D :color: Blem kokia didele ta lietuva , 10 metu traukiniu vaziavo ir vis blin , lenkai ir rusai apsupa, kosmaras :lol::lol::lol:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Sorry Meri , galva neduoda ramiai i ta ziuret , ir aplink visi, kam verciu zvenge :lol: Arti manes zmogus jokesi kad ten kur jis gyvena , galima 10 LR patalpint ir dar vietos liks , ir kalba su 12 dialektu , ir ten irgi atsiranda zmones , propagojantys "kerzu i snuki". :lol:

Deja , dar pastebele - ei jau rasyt , tai su "klumpu i snuki ", "keraz" - okupantu ismislas ir okupacijos kariomenes amunicijos dalys :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Rojer'is nori mus nuo temos nukreipti...

Gryžtant prie jos, - ką mums tikriems lietuviams daryti, kai net savivaldybėj, darbo biržoj ar VMI filijale su tarnautojais gimtąja kalba susikalbėt nepavyksta, o ir žiūri į tave, kaip į svetimą iš svečios šalies jiems ant sprando užsiropšt susiruošusį... Tai tikrai absurdiška... Tikrai nesitikėjau, kad man kojos pradės linkti iš malonumo, kai Varėnos Maximoj aplinkui vien lietuviškai išgirdau kalbant, - vienintelis nukrypimas nuo normos, - vienas kitas pagyvenęs padzūkuodavo... O Šalčininkuose buvot parduotuvėj???... Ir taip visam rajone... Ir nėr vilties, kad "... agresyvūs tamsuoliai savaime degraduos ir palaipsniui prasigėrę išmirs... ir bus ant LT taika ir draugystė ...", nes jų palikuonys visiškos tėvų kopijos... Mano kaimyno anūkai - abiturjentai, - tėvai, seneliai ir proseneliai Lietuvoje nuo gimimo, o lietuviškai "...tik su žodynėliu..." :evil: :evil: :evil:

Ką tokiems, kaip aš daryt???... - Paskui juos nutautėt???...

...........:

Deja , dar pastebele - ei jau rasyt , tai su "klumpu i snuki ", "keraz" - okupantu ismislas ir okupacijos kariomenes amunicijos dalys :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Užtat skamba geriau, o ir aš ne ką geresnis, ir mane nutautėjimas apgramdė... :oops:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Todel kad tema durna :wink: Tau Sarai ka, ner ka veikt?Ar tave vercia kalbet lenkiskai ? Nori kad suprastu - kalbek suprantamai , nori palaikyt tautini indintifikavima - kalbek lietuviskai ,nesuprato - ne tavo problemos . Psio.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip ne mano problemos???... icon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gif:?::?::?::?: O jei aš pas valdžios šūlą kabinete, - jei man reikia jo kaip savivaldybės atstovo pagalbos reikia, o jis mane žemesnės rasės atstovu laiko ir tik dėl to, kad aš "...po polskiego nirazmuviego, - nichjego..."... Sori, bet Tu Rojeri nusipezėjai ne juokais... :?

Tu malačius, esi ruselis, bet Tavo tekstai jau įskaitomi ir neišsip---ėji, kaip mano kaimynai tekstais, - "...Kagda naučišsia po našėmu muvielinti...", ir pas Tave aš atvažiavęs kalbėjau ir kalbėsiu rusiškai, nes man tai ne problema, nes Tavo namuose (ar garaže) aš svečias, bet jei sėsies į valdišką kėdę, - būk malonus, gerbk šalies įstatymus ir žmones iš kurių rankos duoną valgai... Ir kalbėk lietuviškai...

Tikiuosi Tu ne girtas ir teisingai mane suprasi... :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

ir nesuprasi Rojeri, nes užaugai Homo-sovieticus aplinkoje :)

"kalbek lietuviskai ,nesuprato - ne tavo problemos . Psio" - tai gali taikyt pokalbiui gatvėje, o kai vadžios instancijose reikia spręst gyvenimo problemas ? nesusidūrei tu su tokiom problemom, todėl ir nematai tame problemos... arba tu negali kitaip, nes aplink tave daugiau RU nei LT tau reikšmingų žmonių...

 

O seniai seniai prie sovietų Vilniuje net paprastos pardavėjos sugebėdavo pakalbėti su pirkėju ta kalba, kuria klausdavo.. LT,PL,RU... O kur dabar ritamės... ? jei kokiuose šalčininkuose lietuviškai bendraut nieks nenori ? Gal parduodam nafig kaimyninei baltarusijai tą kraštą ir tegu jie ten drožiasi.... :lol: o mes gyvensim kompaktiškai ir komfortiškai už tas bapkes be "mažumų" sapalionių... :mrgreen:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
Ši tema yra užrakinta ir joje nebegalima rašyti naujų pranešimų.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...

Svarbi informacija

By using this site, you agree to our Terms of Use.