Pereiti prie turinio

Ar taip kurstoma tautų nesantaika, ar tik pagalbos šauksmas?


Sarunas

Rekomenduojami pranešimai

  • Atsakymus 124
  • Sukurta
  • Paskutinis atsakymas

Aktyviausi šioje temoje

Aktyviausi šioje temoje

Skaitant tema norisi :puke: ....Paziurejus aplinkui viskas ant "TU DURNIU" lenku ir rusu laikosi...Per daug metu vadovavimo turejau tik pora darbuotoju lietuviu,kurie ateje patys jau mokejo ikalt vyni i siena...Buvau sveciose pas drauga-rusa skotijoi,tai pas ji puse Jonavos dirba,ir grizt nenori i lietuva,tai kur tas ju lietuviskumas ir patriotizmas?Zodziu durna tema...galima ilgai gyncitys ir varyt vieni ant kitu....

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Labiau nesuprasti problemos esmės net neįsivaizduoju... :evil: Tema ne apie tai, kad vieni blogi, kiti geri, tema apie kaikurių kitataučių, gal net ir gimusių Lietuvoje, įstatymų ir lietuviškai kalbančių lietuvių ignoravimą, jų nepelnytą negerbimą...

Po pierkūnais, Česlovai, perskaityk VISĄ temą ir įsigilink į esmę, o ne į pavienius neatsargius pareiškimus... :evil: :evil: :evil:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mužikai Lietuvos ir visi kiti. Man pabaigus kovas už Lietuvos laisvę pasienyje,Medininkuose,prisibraidžius po muitininkų ir policininkų kraują,teko dirbti kelis metus Nemečyznoje-oičyznoje,Dirbau mechaniku agroservise ir visi mano 7 darbininkai buvo tuteiši lenkiukai ir ruseliai,nė vieno lietuvio. Žinokit aš jų neiškeisčiau nė į ką. Sutarėm puikiai ,mokėjau pinigus už gerai padarytą darbą ir jie arė kaip juodi jaučiai,visi žinojo jad esu Lietuvos savanoris,gėrėm šnapsą kartu,paplepėdavom tom temom ir mes, vienu žodžiu patiems reikia biškį į save pasižiūrėti,kaip šauksi taip ir atsišauks, o bukagalvių ir tarp lietuvių nemažiau kaip pas kitus.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

alia ir temos pas jus :roll: nejaugi taip svarbu kas kaip ir kur kalba?

as dabar Norvegijoj gyvenu ir ten yra trys kalbos- bokmolis, nynorskas ir samiu + keliasdesimt dialektu. ir ka? as kalbu nynorsku ir bokmoliu ne viska suprantu ir nieko samiskai. laikrasciai, gatves ir viskas nynorsku ir ner jokios problemos. daugelis lietuviu,kai kurie gyvena cia jau 5-6 metus ir nesupranta,nemoka norvegiskai :shock:

as pats esu lietuvis, vilnietis ir man niekad nebuvo jokios problemos su vilniaus krastu :)

vat as kaskaip neatsimenu kada vilnius buvo lietuvos? ir kiek metu lietuva nuo nieko nepriklause?

prieskario metais gal 20 metu buvo laisva, bet be vilniaus krasto ir 1991-2004 ir viskas.

gal kam ir nepatinka bet as nesididziuoju kad esu lietuvis ir nesu patriotas, nes viska ka as gavau is valstybes tai buvo LTSR, o dabar NORGE, o laisva lietuva viska ateme :twisted: taip kad ner cia jokios problemos, bent as jos nematau, nors kai kuriais atvejais galima ir sutikti kad tuteisiai perliankia lazda, bet "semja ne bez urodov"

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

pazystu ir as viena normalu tuteisa,kalba su akcentu,bet su manim nei lenkiskai nei rusiskai. kad yra lietuvoj debilu svogriu ir kitokiu su stogais,ir siaip neispruseliu salnos prigautu lietuviu,nieks ir nesigincija...ne apie tai kalba.lietuvos pilietis turi kalbet lietuviskai,jau nekalbant apie menta kur vos sapalioja sustabdes,ar valstybines istaigos tarnautoja kur ant lietuvio lietuvoj bb deda..buvau italijoj,pietuose-supranta ten jie beveik visi tik italiskai ir pox jiem anglai,rusai,lenkai ar lietuviai...svecias ir zenklais susikalba jei nori ir beje pavykdavo...o cia bando tau parodyt kad tu durnas,jei lenko-ruso-baltaruso dialekto nesupranti-isverstarankoviai :evil: :evil: :evil:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

iki 92 buvo RU oficiali kalba... todėl problema buvo tik LT senoliams ir iš rajonų....

 

p.s. prieš atsakinėjant, skaitykit temą nuo pradžių.... tada suprasit dėl ko čia atsirado diskusija...

kiti gal ir nesusimasto, kur šaknys.... tai gera proga pagalvot ir LT kalbą pradėt dažniau naudoti :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Turėjau sodybą 1998-2004m. Šalčininkų rajone, Pabarės sen.,Popiškių km. ir jokių problemų neturėjau su vietiniais gyventojais. Išmokau netgi šnekėti jų vietine lenkų kalba, kurią netgi jie patys vadino "tutaiša". Labiausiai mane prajuokino tai, kad kai tik nusipirkę atvažiavom, visi stebėjosi " jak tut litwiny pšijechali na polsku ?". Vėliau kartu su jais iš to posakio pasijuokdavom visus 6 metus. Kai kraustėmės iš ten tai kai kurios moterys net verkė, kvietė atvažiuoti ir nepamiršti. Tiesiog buvom gerai susigyvenę. O šiaip žmonės tikrai neblogi, Lietuviškam kaime ne kasdien gali tokių sutikti. Aišku kaip ir visur pasitaiko visokių, bet tai bendros nuotaikos nesugadina. Laikai, ypač vasaros laiku, buvo nuostabūs: Rūdninkų giria, Šalčios upė, vakaronės prie laužo su kaimynais, pirtis - viskas per ištiestos rankos atstumą. Tiesiog nesistengėm būti priešiški jiems,

o jie atsilygino tuo pačiu.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

iki 92 buvo RU oficiali kalba... todėl problema buvo tik LT senoliams ir iš rajonų....

 

p.s. prieš atsakinėjant, skaitykit temą nuo pradžių.... tada suprasit dėl ko čia atsirado diskusija...

kiti gal ir nesusimasto, kur šaknys.... tai gera proga pagalvot ir LT kalbą pradėt dažniau naudoti :)

 

taip buvo RU ir LT kartu :)

o apie ka tema tai as gerai suprantu, o kur ta LT kalba naudot? tiksliau kas ja naudos, tie kas isvaziuoja ar tie kas atvaziuoja kinieciai, baltarusai, kazachai?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu laaabai daug , laaaabai gerų draugų lenkų, rusų, draugeliai mano , kaip šernui purvas , dedi prie žaizdos ir ji gyja. Pats esu žemaitis,nes tėvai žemaičiai, nors gimiau Vilniuje, va dabar Labanoro girioje gyvensiu, kur kas antras lenkas , nes ten kažkada trys sienos per girią ėjo. Su Labanoro girios vietiniais žaizdas gydau, mano armija nenugalimoji...

O straipsnius rašo politikai, kurie ant svetimo bybPPo į dangų joja. Sukiršina, o paskui savo lovį apsikabinę ėda.

Aš CA armuchoj , tarp tautų mišrainės , labai gerai suvokiau, kad nėra rasių ir tautų, yra tik elementarios giminės......

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mužikai Lietuvos ir visi kiti. buvo tuteiši lenkiukai ir ruseliai,nė vieno lietuvio.Sutarėm vienu žodžiu patiems reikia biškį į save pasižiūrėti,kaip šauksi taip ir atsišauks, o bukagalvių ir tarp lietuvių nemažiau kaip pas kitus.

 

Na Skrynia , be pikcio, tai ir pradek nuo saves , gal geriau rasyt ne to ka parasei , o rusai ir lenkai Is smulkmeneliu susidaro gyvenimas, ane?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu laaabai daug , laaaabai gerų draugų lenkų, rusų, draugeliai mano , kaip šernui purvas , dedi prie žaizdos ir ji gyja. Pats esu žemaitis,nes tėvai žemaičiai, nors gimiau Vilniuje, va dabar Labanoro girioje gyvensiu, kur kas antras lenkas , nes ten kažkada trys sienos per girią ėjo. Su Labanoro girios vietiniais žaizdas gydau, mano armija nenugalimoji...

O straipsnius rašo politikai, kurie ant svetimo bybPPo į dangų joja. Sukiršina, o paskui savo lovį apsikabinę ėda.

Aš CA armuchoj , tarp tautų mišrainės , labai gerai suvokiau, kad nėra rasių ir tautų, yra tik elementarios giminės......

 

:liux: Kaip ir man nelabai svarbu kokia tautybe yra,svarbu butu zmogus geras.O sudo gabalas visur savo yra... Kaip Liopoldas sake:"Ribiata,davajte zyt druzna..." :wink:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

bzyk... na nesakom kad kas blogas.... Sarui bėdos valdiškose instancijose... diskutuoja "ką daryt, kad LT lietuviškai galėtum be problemų reikalus spręsti su valdžia, o ne miške prie laužo :)

 

Tai Sarunui yra pasiulimas paimt "mikrofona" :girtas: ir atvaziuot issprest sia problema... :wink: Manau paviktu mums "zalatwic ta sprawa"... :D

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Автомат Калашникова - лучшее средство для передачи негативных мыслей на расстоянии до одного километра. :lol:

Va prie ko tema privedė, Rodžeris, kuris forume jau beveik rusų kalbą užmiršęs buvo, vėl pradės rusiškai rašinėt :D

Jetitvaitat....

Lietuva, Tėvyne mūsų,

Pusė lenkų, pusė rusų...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Jau pradedu gailėtis, kad temą tokią užvedžiau... Nejaugi taip sunku perskaityti viską ir įsigilinti, kad...

.......................ne apie tai kalba.lietuvos pilietis turi kalbet lietuviskai,jau nekalbant apie menta kur vos sapalioja sustabdes,ar valstybines istaigos tarnautoja kur ant lietuvio lietuvoj bb deda..buvau italijoj,pietuose-supranta ten jie beveik visi tik italiskai ir pox jiem anglai,rusai,lenkai ar lietuviai...svecias ir zenklais susikalba jei nori ir beje pavykdavo...o cia bando tau parodyt kad tu durnas,jei lenko-ruso-baltaruso dialekto nesupranti-i........................ :evil: :evil: :evil:

O Jūs visi išmastot kažkokį konfliktą, kuris iš tiesų net neegzistuoja...

alia ir temos pas jus :roll: nejaugi taip svarbu kas kaip ir kur kalba?

as dabar Norvegijoj gyvenu ir ten yra trys kalbos- bokmolis, nynorskas ir samiu + keliasdesimt dialektu. ir ka? as kalbu nynorsku ir bokmoliu ne viska suprantu ir nieko samiskai. laikrasciai, gatves ir viskas nynorsku ir ner jokios problemos. daugelis lietuviu,kai kurie gyvena cia jau 5-6 metus ir nesupranta,nemoka norvegiskai :shock:

..............................

Ir įsivaizduok, kad tokių litovcų grupelė įsitaiso seniūnijoj ant laktų ir į atėjusius norvegus dėmesio nekreipia, kol jie nepradeda lietuviškai sapalioti... :roll: :shock:

Ir dar kartelį: nėra man problemų su paprastais žmogeliais, ar su kaimynais, - net nėra problemų su Turgelių seniūnija, kur nė vienas lietuviškai nešneka, - susikalbam rusiškai ir tvarka, - svarbiausia - jie manęs neignoruoja dėl to, kad aš litovcas... 8)

Problemos rajono savivaldybėj, kur nueini pas žemėtvarkininkus, architektus, ar kitus šūlus... Kurie yra... -"...valstybines istaigos tarnautojai kur ant lietuvio lietuvoj bb deda..."

Net jei man savo draugų - pažystamų ratą peržvelgus, tai procentaliai didžioji dauguma yra rusai ir vietiniai lenkai, - ir su jais geriau ir saugiau bendrauti nei su kai kuriais tautiečiais (visi žinom, kad lietuvis lietuviui - vagis...), ir su jais bendrauju jiems patogesne - rusų kalba, ir nei aš nei jie tame bėdos nematom... icon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gif Aš, kaip ir daugelis čia pasisakiusių galiu drąsiai teigti, kad rusai ar lenkai daug darbštesni ir patikimesni už dažną lietuvį, o jūs čia iš manęs stengiatės nacionalistą padaryti... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kaip minėjau, - ne tame esmė... - NE "... kas kaip ir kur kalba?...", o "...Kas kur ir kaip kitakalbį ignoruoja..."...

icon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gifRiabiatos įsiskaitykit į temą, į temos esmę... icon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gif

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pabandysiu, kad būtu aiškiau... :roll:

Pasiskundžiau vienam pažįstamam (ex valdžios šūlui, kuris jau pensijoj, kuris visą gyvenimą Vilniaus krašte su žemėtvarka susijusioj sritį "kariavo"), kad vangiai vyksta mano dokumentų tvarkymas, ir kad kabinetuose, - ko paklausi, - to negausi... Jo atsakymas buvo toks: - "... O tavo pavardė labai lietuviškai skamba, ar ją vis tik galima sulenkint???...", kai jam atsakiau, kad to nepavyks, anas nedviprasmiškai stiprybės palinkėjo... :shock: :shock: :shock:

 

Gal šis atvejis nušvies kai kurių Jūsų protus ir suprasit, kad ne kalbos, o kultūros čia nesutampa... Ką į tai atsakys išmintingieji, Rojer'is, bexa750, renaldasg, LAUMKELIS II, Skrynia ir Dariukas... Ką tokioj situacijoj veikti???...

Beje, - nuo pat pirmos dienos šitam rajone NIEKAM, kartoju, NIEKAM nepiršau savo lietuvių kalbos, ir nuo par pirmo kabineto su visais tik įėjęs rusiškai pradėdavau kalbėti, ne žinojau kokian rajonan uodegų merkiu... :evil: :evil: :evil:

 

Ir jei dar nors vienas garktelsit, kad čia nacionalistinis konfliktas, - tipo rusai tokie, lenkai anokie , primokėsiu Meriui litų, kad tik jis šitą temą užrakintų arba ištrintų... :evil: :evil: :evil:

 

Ne rusuose ar lenkuose bėda, o valdiškas kėdes trinančiose šiknose, kurios chrien žino kuo vadovaudamiesi, chrien žino ką pasiekti stengias... :evil: :evil: :evil:

P.S.:

Evaldai, gyvenčiau užsidaręs tik savo sodyboj ir tik su kaimynais tebendraučiau, - ir aš jokių nesklandumų nematyčiau, ir tik gerus įspūdžius išsivežčiau (beje kodėl išsikraustei, jei ne paslaptis, ir jei taip faina buvo)...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, Sarai, ei as tave blogai zinocau , tai ir vadincau nacionalistu :lol::lol::lol:

Bet kol kas as paprasciusiai nesuprantu tavo putos :lol: Tu atvaziavai i kompaktisko etninios mazumos gyvenimo rajona , kur situacija susikloste dar Rusu caro imperijos laiku ir nori kad viskas staigiai pasikeistu? :shock: Turetum buti dekingas , kad zydu bendromene tame raione buvo stipriai nusilpninta per WW2 , presingu atveju net nezinau ka tu dabar dainotum :roll:

Aisku , kad Lietuva - lietuviams , bet ...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

...................... Tu atvaziavai i kompaktisko etninios mazumos gyvenimo rajona , kur situacija susikloste dar Rusu caro imperijos laiku ir nori kad viskas staigiai pasikeistu? :shock: Turetum buti dekingas , ........................ ...

...............ir kuo skubiau pasikeisti pavardę, kad galėtum patogiai gyventi ir būti gerbiams bendruomenės narys... :idea: :idea: :idea:

:shock: :shock: :shock:

 

Eilinį kartą nesusikalbam... :oops: :cry: :| :| :|

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
Ši tema yra užrakinta ir joje nebegalima rašyti naujų pranešimų.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...

Svarbi informacija

By using this site, you agree to our Terms of Use.