Pereiti prie turinio

Tundra


tomdzipas

Rekomenduojami pranešimai

  • Atsakymus 944
  • Sukurta
  • Paskutinis atsakymas

Aktyviausi šioje temoje

Aktyviausi šioje temoje

Nuotraukos

Nereikia cia lia lia ;)/> Tarybiniu laiku maciau nedaug.Bet zinau viena,zmones nesikeicia.Auksiniu gatviu nebuvo ir nebus.Daug pazystamu,daug vyreniu zmoniu pripasakojo tiek kad vaizda turiu.Tyngiu cia plestis.Gerbdavo mokytojus,gerbia ir dabar.O tada bijodavo vaikai,nes atpyzdindavo per nagus su liniuote jei neklausydavo.Darbo visi turejo koks ten darbas.Kai tevas jaunystej dirbo malunsparniu ceche tai buvo ten pas juos 5 taskai snapsui nusipirkti.Sako gerai kad isejau buciau zluges.Nuo pietu puse plyse vaiksciodavo.Darboviete ne viena keite sistema liko tapati.Arba agronomas pazytamas pasakoja kolukis 7000h ir pora neuzpajamuotu kad butu is ko didint apimtis ir kompensuot ka morali liaudis nupyzdindavo.Va kazkada skaiciau straipsniu cikla nu tiesiog rojus,ne santvarka.

 

http://www.balsas.lt/naujiena/739535/mirtininkai-i-kriminalas-be-politikos

http://www.balsas.lt/naujiena/740517/mirtininkai-ii-ugnis-pedsaku-nepaslepe

http://www.balsas.lt/naujiena/742137/mirtininkai-iii-megau-svetimas-moteris

http://www.balsas.lt/naujiena/743325/mirtininkai-nuzudyta-pries-egzamina-iv

http://www.balsas.lt/naujiena/744359/mirtininkai-kysis-sviesto-deze-v

http://www.balsas.lt/naujiena/745508/mirtininkai-kartus-biciu-medus-vi

http://www.balsas.lt/naujiena/746536/mirtininkai-pjoviau-kaip-avi-vii

http://www.balsas.lt/naujiena/748218/mirtininkai-viii-motinos-zudikas

http://www.balsas.lt/naujiena/748219/mirtininkai-ix-savo-bausme-as-atbuvau-kolukyje

http://www.balsas.lt/naujiena/749335/mirtininkai-x-prasau-laisves-ir-darbo

http://www.balsas.lt/naujiena/750528/mirtininkai-xi-tevas-iskrypelis

 

O cia siek tiek pasakoja apie pradzia,ir kur viskas atejo.

 

http://www.youtube.com/watch?v=1w8zME-uDtw

Primink kuriuoj vietoj sakiau kad tai buvo visuomenė absoliučiai neturinti ydų , kad viskas auksu žibėjo ir t.t. ir t.p. .

Bendras moralės lygis vistik buvo aukštesnis , beje kaip ir vienybė, ir draugiškumas, ir savitarpio pagalba.

O va dėl to iš kur atėjo tas kriminalas tai klysti - matau gerai naudotis inetu moki tai vardan bendro išsilavinimo paieškok ir Smetonos (sovietine santvarka tada net nekvepėjo) laikų kriminogeninę situaciją . Manau rasi labai daug įdomaus ba nebereikalo 9-tas fortas nuo 1924

metų kalėjimas.

 

P.s. O kad būdavo naudojamos kai kokios valstybės apgavimo priemonės tai niekam nepaslaptis bet tai padėdavo planus (kartais nerealius) vykdyt ir taip tiems patiems dirbanttiems ir premijas sukombinuot , ir 13 atlyginimus , ir dar kai kokį nemokamą gėrį.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Deja, "šv." bažnyčios (kaip ir visos krikščionybės)vienintelis tikslas ir atsiradimo priežastis buvo, yra ir bus pelnas ir valdžia... :angry:/>

Bent anai laikais apetitas buvo mažesnis nei dabar ir džiaugdavosi kad šliūbą ėmei ar vaiką krikštijai.

Va tėvuką laidojau praeitą dešimtmetį tai pakol nepadėjau ant stalo klebonui atitinkamos sumos tai net į bažnyčią leist nenorėjo ba "paskutinio patepimo nesuteikiau ir išvis bažnyčioj buvo retas svečias". O kai gavo "auką Šv. Bažnyčiai" tai tėvukas parapijos maršalka patapo :D

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tema pakrypo i Tarybine Lietuva , mačiau ir tokia lietuva ir šiandienine. Patiko anie laikai , nes šiaip žmones lygus daugiau buvo, tiek mokykloj tiek darbe tiek bele kur. Pagarba vienas kitam, pigesnis gal paprastesnis gyvenimas.Mažesnis biurokratizmas......

Vieno nesuprasdavau , tevas buvo ūkyje vyr energetikas atsakingas už visas elektos pastotis , elektos gedimus, el irenginiu darba ir tt. turejo tik IŽ dvicilindri VALDIŠKA .O Kombainierius gavo VAZ . :unsure:

Šiaip aš pasibaisejas šiandienine rusija , o ne tarybine , Kai rusas arba su Lexus arba su sutryntu vaz :?: Tokia turtinga viskuom šalis , o dori gyventojai tokie biedni .

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Jo, perskaičius šį straipsnį, atrodo, kad męs čia, Lietuvoje, gyvenam kaip dievo užantyje.

Patikėk, palyginus su Rusijos giluma tikrai taip ir yra. Galiu patvirtinti, kad tai ką rašo yra tiesa, net nereikia iki Irkutsko nusitrenkti, užtenka vos per Uralą persiristi ir jau stebuklų šalis prasideda. Didmiesčiuose kažkaip visiško bezpridelo nesimato, bet "mažuose" (pvz. 50000 gyventojų) miesteliuose 11 val. jau sunku atrast vyrą ant dviejų kojų :D

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Vieno nesuprasdavau , tevas buvo ūkyje vyr energetikas atsakingas už visas elektos pastotis , elektos gedimus, el irenginiu darba ir tt. turejo tik IŽ dvicilindri VALDIŠKA .

.

 

O Kombainierius gavo VAZ .

Trupučiuką įnešiu aiškumo dėl IŽ - greičiausiai kolhozas buvo biednas ba manam energetikas važinėjo su moskvičiuku , mechanikas irgi , partorgas irgi su tokiu pat , agronomas su bortiniu UAZ , pirmininkas su NIVA ir dar VOLGA turėjo iškilmingiems išvykimams ant kilimėlio . Vyr. zootecnikė irgi būtų turėjus mašiną ale teisių neturėjo tai jai ir nedavė.

 

O va kombainierius ne gavo VAZ o gavo tik paskyrą nusipirkt tą VAZ'ą už kurį susimokėjo pagal pilną programą.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Trupučiuką įnešiu aiškumo dėl IŽ - greičiausiai kolhozas buvo biednas ba manam energetikas važinėjo su moskvičiuku , mechanikas irgi , partorgas irgi su tokiu pat , agronomas su bortiniu UAZ , pirmininkas su NIVA ir dar VOLGA turėjo iškilmingiems išvykimams ant kilimėlio . Vyr. zootecnikė irgi būtų turėjus mašiną ale teisių neturėjo tai jai ir nedavė.

 

O va kombainierius ne gavo VAZ o gavo tik paskyrą nusipirkt tą VAZ'ą už kurį susimokėjo pagal pilną programą.

Ni HUJA , kolhozas buvo nebiednas Tytuvenu tarybinis ūkis vadinos , didziausias Kelmes apskrity. Po cccp griuvimo liko ž.ūmokykla , ir 7 - 8 žemes ūkio bendroves .

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Patikėk, palyginus su Rusijos giluma tikrai taip ir yra. Galiu patvirtinti, kad tai ką rašo yra tiesa, net nereikia iki Irkutsko nusitrenkti, užtenka vos per Uralą persiristi ir jau stebuklų šalis prasideda. Didmiesčiuose kažkaip visiško bezpridelo nesimato, bet "mažuose" (pvz. 50000 gyventojų) miesteliuose 11 val. jau sunku atrast vyrą ant dviejų kojų biggrin.gif

 

Savu laiku, 1988-1991m., buvau išvažinėjęs Rusiją iki Vladivostoko, bet tokių baisių vaizdelių nepastebėjau, išskyrus nusikalstamumą. Tiesa, dažniausiai lankydavausi tik dideliuose miestuose.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

O kaip man jums išaiškint, kad "ссылка" ir "заключение" ne tas pats ir kad gulago duomenys yra tik apie "заключенных ГУЛАГа"?

"1948 m. gegužės 22 d. 4 valandą ryto įvykdytas didžiausias masinis Lietuvos gyventojų trėmimas, kurio metu panaudojus gyvulinius vagonus ištremta apie 40 tūkst. žmonių, jų tarpe – 10 897 vaikai iki 15 metų"- Wiki.ru to nerasit, čia tik Lietuvos "problema"...

Kaip gali būti vaikai politiniai kaliniai???

"nu pabandyk issifruot...,gal pades suvokt...,paziurek..., gal nebus durnų klausimų..."- gal kas specialiai mokė kaip vartoti tokio mokyklinių pasityčiojimų stiliaus kalbą?

Ne, man kas kodel atrodo kad jus provokatorius... Nes kitaip as syto paaskint negaliu.

Seip sia vasara buvau labai geram muzejuje Druskininkose, vadinas tremties ir rezistencijos. Tai ten bendravau su gyvais liudininkais tu laiku. Tai NET JIE nekalba apie nepruovokuota tremima ir nekaltus vaikus.Vienas rysininku buvo, kitas valgyt nese broliam i miska, pas trecius visa seima zinojo kad slepia ginklus. Viskam yra savo prezastys.Tada jie irgi buvo.Ir jokio ziaurumo, grynas pragmatizmas. Sistema negali but ziauri be tikslo.Nuosirdziai patariu GYLIAU pasiduomet SAVO istorija , o ne traukt visokia suda is vikipuzijos...

Kas man daugiausiai patynka, visos duomenis gi yra, tik naudojat jus jos kas kaip kreivai...

Pvz, galima tremties vietu ziemelapi uzdet ant aktiviausio pasipresinimo vietu zemelapi,dar is virsaus uzdet korta su NKVD ir MGB pajegu dislokavimu vietom. IR NUSTOT UZDAVINET durnus ritorinius, paremtos emocijom klausimus. Nes politikavimas ir gryna istorija neturi nieko bendro.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ne, man kas kodel atrodo kad jus provokatorius... Nes kitaip as syto paaskint negaliu.

Seip sia vasara buvau labai geram muzejuje Druskininkose, vadinas tremties ir rezistencijos. Tai ten bendravau su gyvais liudininkais tu laiku. Tai NET JIE nekalba apie nepruovokuota tremima ir nekaltus vaikus.Vienas rysininku buvo, kitas valgyt nese broliam i miska, pas trecius visa seima zinojo kad slepia ginklus. Viskam yra savo prezastys.Tada jie irgi buvo.Ir jokio ziaurumo, grynas pragmatizmas. Sistema negali but ziauri be tikslo.Nuosirdziai patariu GYLIAU pasiduomet SAVO istorija , o ne traukt visokia suda is vikipuzijos...

Kas man daugiausiai patynka, visos duomenis gi yra, tik naudojat jus jos kas kaip kreivai...

Pvz, galima tremties vietu ziemelapi uzdet ant aktiviausio pasipresinimo vietu zemelapi,dar is virsaus uzdet korta su NKVD ir MGB pajegu dislokavimu vietom. IR NUSTOT UZDAVINET durnus ritorinius, paremtos emocijom klausimus. Nes politikavimas ir gryna istorija neturi nieko bendro.

 

pats tu provokatorius, paprastas klausimas kodėl tu čia gyveni(centrinėje-vakarinėje europoje), o ne kiokioj nors Astrachanėje ;)/>

Redagavo RimasK
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

pats tu provokatorius, paprastas klausimas kodėl tu čia gyveni(centrinėje-vakarinėje europoje), o ne kiokioj nors Astrachanėje ;)/>/>

Paprastas atsakymas nes man ir cia normalu, pabloges situacija pervaziosiu. ;)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Paprastas atsakymas nes man ir cia normalu, pabloges situacija pervaziosiu. ;)/>

 

nebereikalo paminėjau Astrachanę. Ten ant plyno lauko buvo išvešti kariškiai iš Lietuvos po sssr griuvimo. Nemažai jau sudrįžo atgal į Lietuvą, nes pasirodo kad neskalsi ta rusiška duonelė. Labai nuoširdžiai tikiuosi kad jie gins naująją Tėvynę (jei reikės), o ne sukurs čia Naujają Astrachanę ;)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kodel simtai tukstanciu Lietuviu UK gyvena? Bet tai nereiskia, kad Lietuvoje jau taip blogai.

 

čia kažkuris kolega įdėjo gerų nuorodų su generolu Popovų, tas "dundulis" žodis žodin pasakė tai ką aš norėjau paaškinti Lietuviškai tik kitais žodžiais. Labai nuoširdžiai tikiuosi kad tie paistalai skirti Rusijos vidaus vartojimui, o ne naujoji nacionalinė idėja. jei pageidauji galiu paaiškinti ką aš išgirdau Popovo pasakėlėse ;)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra galimybe ir gyvena, blogai?

 

UK didelė darbo ir smulkaus verslo rinką, dėl to nėra ir negali būti kartelinio susitarimo tarp darbdavių ;) . bet tai tik smukmenos ir detalės ;) . Bet as norėjau pakreipti diskusiją į ideologinį lygį, kitaip sakant kad mums su Rusija gerokai nepakeliui, nors pačiai Rusijai atrodo kitaip.

Redagavo edmundas1
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ne, man kas kodel atrodo kad jus provokatorius... Nes kitaip as syto paaskint negaliu.

Seip sia vasara buvau labai geram muzejuje Druskininkose, vadinas tremties ir rezistencijos. Tai ten bendravau su gyvais liudininkais tu laiku. Tai NET JIE nekalba apie nepruovokuota tremima ir nekaltus vaikus.Vienas rysininku buvo, kitas valgyt nese broliam i miska, pas trecius visa seima zinojo kad slepia ginklus. Viskam yra savo prezastys.Tada jie irgi buvo.Ir jokio ziaurumo, grynas pragmatizmas. Sistema negali but ziauri be tikslo.Nuosirdziai patariu GYLIAU pasiduomet SAVO istorija , o ne traukt visokia suda is vikipuzijos...

Kas man daugiausiai patynka, visos duomenis gi yra, tik naudojat jus jos kas kaip kreivai...

Pvz, galima tremties vietu ziemelapi uzdet ant aktiviausio pasipresinimo vietu zemelapi,dar is virsaus uzdet korta su NKVD ir MGB pajegu dislokavimu vietom. IR NUSTOT UZDAVINET durnus ritorinius, paremtos emocijom klausimus. Nes politikavimas ir gryna istorija neturi nieko bendro.

Ką ponas Rojer07 norit paaiškinti ar pasakyti? Kad šią vasarą tremties ir rezistencijos muziejų aplankėt? O aš pačiam pasakysiu, kad mano klasėje iš 30 vaikų 4 buvo gimę Sibire. Statistiškai kas aštuntas... Mano mama gavo 10 metų už tai, kad perskaitė kažkieno pakištą proklamaciją gimnazijoje. Ir praleido Sibire kaip politinė kalinė 7 metus (paleista po Stalino mirties), paimta iš mokyklos suolo.

"Nuosirdziai patariu GYLIAU pasiduomet SAVO istorija" -ar neatrodo, kad jau perlenki lazdą? Aš savo krašto istoriją ŽINAU iš LABAI ARTIMŲ LIUDININKŲ. Pačiam reiktų ne tik "Krasnaja zvezda" skaityti.

"Vienas rysininku buvo, kitas valgyt nese broliam i miska, pas trecius visa seima zinojo kad slepia ginklus. Viskam yra savo prezastys.Tada jie irgi buvo.Ir jokio ziaurumo, grynas pragmatizmas."

Na jeigu 47 tūkstančiai Lietuvos gyventojų vien 1948 metais (ar skaičius neatrodo pernelyg įspūdingai?) kažkuo prisidėjo prie rezistencinės kovos, tai kuo kalti tie 16-17 tūkst. , kurios išvežė dar prieš karą 1941 metais birželio mėn.? Ogi kalti tuo, kad buvo labiau išsilavinę, prakutę, turintys autoritetą žmonės. Stalino vizijoje iš lietuvių reikėjo tik nuolankių tarnų.

Čia plačiau: http://www.archyvai.lt/exhibitions/tremimas/pratarme.htm

" Sistema negali but ziauri be tikslo." Bet pats tikslas gali būti žiaurus- pavyzdžiui, sunaikinti tautos elitą. Kaip Katynėje lenkų karininkus.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

mums su Rusija gerokai nepakeliui, nors pačiai Rusijai atrodo kitaip.

Man atrodo cia tau vienam nepakeliui. Na, gal dar kokiam Petrui ir Antanui... . Bet cia nieko blogo. Nuomoniu turi but visokiu. Tik butu gerai, kad jos neitakotu ekonominiam bendradarbiavimui. Mums kaimynu labiau reikia nei mes jiems.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

 

" Sistema negali but ziauri be tikslo." Bet pats tikslas gali būti žiaurus- pavyzdžiui, sunaikinti tautos elitą. Kaip Katynėje lenkų karininkus.

Nu galiu kitaip paklaust, ei dabartine elita marsieciai istrems i meniuli, stipriai pergyvensit?

2.Skaiciai ne atrodo man ispudingai.. Ne zaisim zodziais, prisiminsim , kad 1947 buvo rinkimai, kirie buvo sabatojami , vikdomi teroro aktai pres aktivistus , rinkimu vietos buvo puolami ir etc,vienu zodziu ejo partizaninis karas. biski prisiminsim istorinius dokumentus.taip ir turejo baigtis, nes svorio kategoria pas kovotojus buvo biski skitringa.

В справке Отдела спецпоселений МВД СССР за ноябрь 1948 г. о выселенных из Литовской СССР говорилось следующее: «На основании распоряжения НКВД СССР т. Берия № 328 от 16 апреля 1945 г. и Постановления Совета Министров СССР № 417-160сс от 21 февраля 1948 г. в 1945 и 1948 гг. производилось выселение из Литовской ССР семей бандитов и националистов, находящихся на нелегальном положении, убитых при вооруженном столкновении, а также пособников бандитов, кулаков с семьями.

Всего расселено выселенных из Литовской ССР 14048 семей в количестве 47534 человека, в том числе: мужчин — 13437, женщин — 19742, детей — 14355.

Выселенные из Литвы спецпоселенцы расселены в двух республиках, одном крае и пяти областях, из них: наибольшее количество их расселено в Красноярском крае (23467 человек), Иркутской области (11495), Бурят-Монгольской АССР (4038), Томской и Молотовской областях.

Все спецпоселенцы трудоустроены в 14 министерствах и трех учреждениях. Из 32658 человек взрослых спецпоселенцев литовцев мужчин и женщин используется на работах 25888 человек.

Из общего количества 14048 семей выселенных литовцев приобрело и имеют собственные дома 1187 семей численностью 8 633 человека. Крупный рогатый скот имеет 183 и мелкий рогатый скот — 84 семьи.

В непригодных для жилья помещениях проживает 880 семей литовцев общей численностью 2860 человек.

В связи с плохими жилищно-бытовыми условиями побеги спецпоселенцев возрастают, и особенно из Красноярского края. С начала расселения бежало 1659 человек, из них задержано 975 человек.

По состоянию на 1 ноября 1948 г. находится в бегах — 684 человека, в местах заключения — 374, в инвалидных домах — 47, под арестом — 141 человек» (док. № 138).

 

Лишение социальной базы сделало бессмысленной вооруженную борьбу националистов. В 1952 г. главнокомандующий литовскими повстанческими силами полковник Раманаускас издал приказ о прекращении боевых действий.[131]

Kitaip su partizanais ir negalima kovot. Kitas budas degint kaimus ir saudyt gyventojus.Bet jis man kas kodel nesimpatiskas.Gal todel kad vadinas karo nusikaltimas?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kodel simtai tukstanciu Lietuviu UK gyvena? Bet tai nereiskia, kad Lietuvoje jau taip blogai.

Kas priverčia tautiečius ieškot laimės užjūriuose nesiplėsim ba ir Smetonos laikais irgi žmonės pirko šipkartes ir keliavo Amerikėn laimės ieškot - matyt ne iš gero gyvenimo .

 

O šiaip tai jei ne tie ekonominiai emigrantai tai Lietuvos biudžete dar didesnė skylė būtų.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...

Svarbi informacija

By using this site, you agree to our Terms of Use.