Pereiti prie turinio

2.7 CRD keisti garsai... (Audio/Video įrašas)


Domaso

Rekomenduojami pranešimai

  • Atsakymus 188
  • Sukurta
  • Paskutinis atsakymas

Aktyviausi šioje temoje

Aktyviausi šioje temoje

Nuotraukos

Paziurejau pas save, is filtro burbuliukai irgi eina, bet po zemo slegio pompos ju nebera. Panasu, kad tikrai cia paprasciausiai kuras suputoja. Jei kuras i baka atgal nesubega, tai greiciausiai nesandarumo sistemoj nera

Ot ir ne, čia filtro nesandarumas... Pas mane irgi eidavo su burbuliukais iš filtro į žemo slėgio pompą, o žemo slėgio pompa išpumpuodavo be burbuliukų. Dabar kai užsandarinau, tai iš filtro į žemo slėgio pompą nepareina nei menkiausias burbuliukas - šlangutė skaidri kaip stiklas, jokių suputojimų ar burbuliukų. Gal ir nieko blogo tie burbuliukai iš filtro, velnias žino... Bet kad jie atsirasdavo dėl filtro nesandarumo, o dabar užsandarinus visiškai dingo - faktas nenuginčijamas.

Redagavo Domaso
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ot ir ne, čia filtro nesandarumas... Pas mane irgi eidavo su burbuliukais iš filtro į žemo slėgio pompą, o žemo slėgio pompa išpumpuodavo be burbuliukų. Dabar kai užsandarinau, tai iš filtro į žemo slėgio pompą nepareina nei menkiausias burbuliukas - šlangutė skaidri kaip stiklas, jokių suputojimų ar burbuliukų. Gal ir nieko blogo tie burbuliukai iš filtro, velnias žino... Bet kad jie atsirasdavo dėl filtro nesandarumo, o dabar užsandarinus visiškai dingo - faktas nenuginčijamas.

ledini jeep padarysi :rolleyes:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

ledini jeep padarysi :rolleyes:/>/>

Čia kaip supratau sarkastiškas komentaras buvo...

Sutvarkiau ne dėl to kad būtų idealu, tiesiog vyliausi kad tai galėjo įtakot kitas problemas, bet panašu kad ne...

Redagavo Domaso
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Išsiėmiau filtrą, išukau išleidimo kamštį ir vandens daviklį - viskas atrodo tvarkinga, nei kur suskilę ar ką, ir tarpinės atrodo geros.. Bet vis dėl to - švariai viską nuvaliau, ir užsandarinau tarpinių hermetiku: išleidimo kamščio lizdo kraštus, išleidimo kamštį ir jo centrinę skylutę, vandens daviklio žiedinę tarpinę šiek tiek patepiau hermetiku, tarpą tarp daviklio ir filtro korpuso užsandarinau, taip pat hermetiku užsandarinau filtro korpuso "užvakavimo siūlę" - palikau hermetikui džiūt iki vakaro, tada įdėsiu atgal - tikrai daugiau per niekur negali gaudyt..

Šiaip tai hermetikas kuro sistemoj nėra naudojamas , o kodėl sužinosi vėliau ;)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip tai hermetikas kuro sistemoj nėra naudojamas , o kodėl sužinosi vėliau ;)/>

Tikėjausi šito komentaro. Ten kur naudojau hermetiką, nėra kontakto su kuru, hermetizavau tik išorinius korpuso tarpelius (kur apskritai idealiu atveju turėtų būt sandaru), be to, filtro korpusas visada buvo sausas, niekur neleido - paprasčiausiai kažkurioj vietoj silpnai siurbdavo orą. Puikiai žinau kad kuras tirpdo hermetiką, toks įspūdis kad visi galvoja kad aš čia kažkoks paskutinis debilas, nieko neišmanau ir nesugebu...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na ir aiškinkis toliau pats jei pagalbą priimi už įžeidimą :P/>/>

Seku šią tema ir tikrai manau,kad deka forumiecio "Domaso" si tema bus naudinga ne vienam. Su visa pagarba "Klevui" tokie tokie pasakymai kaip "Šiaip tai hermetikas kuro sistemoj nėra naudojamas , o kodėl sužinosi vėliau" mažų mažiausiai atrodo keisti. Jeigu jau žinai kad kažkas ne taip padaryta, tai parašyk su argumentais ar pateiktdamas pavyzdžių, kodel taip yra. Negi sunku parasyta keleta sakinių? Gi rankos dėl to tikrai nenugrius. Nneabejoju, kad patirtis "Klevo" gausi ir jis tikrai turi ką patarti. Pasakymas "atvaziuok į garažą" irgi ne visuomet tinkamas, gi forumas tam ir yra, kad dalintis žiniomis platesniame rate, o nuvaziavus į garažą tik atvažiavusysis sužinos kas negerai. Tad gal nepatingėkim kartais parašyti keleta sakinių su paaiškinimais. Be pykčio..

Redagavo skrajojantis_olandas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Seku šią tema ir tikrai manau,kad deka forumiecio "Domaso" si tema bus naudinga ne vienam. Su visa pagarba "Klevui" tokie tokie pasakymai kaip "Šiaip tai hermetikas kuro sistemoj nėra naudojamas , o kodėl sužinosi vėliau" mažų mažiausiai atrodo keisti. Jeigu jau žinai kad kažkas ne taip padaryta, tai parašyk su argumentais ar pateiktdamas pavyzdžių, kodel taip yra. Negi sunku parasyta keleta sakinių? Gi rankos dėl to tikrai nenugrius. Nneabejoju, kad patirtis "Klevo" gausi ir jis tikrai turi ką patarti. Pasakymas "atvaziuok į garažą" irgi ne visuomet tinkamas, gi forumas tam ir yra, kad dalintis žiniomis platesniame rate, o nuvaziavus į garažą tik atvažiavusysis sužinos kas negerai. Tad gal nepatingėkim kartais parašyti keleta sakinių su paaiškinimais. Be pykčio..

Šiaip tai rašyt mokslinius traktatus kurie įdomūs tik keliems žmonėms užsiėmimas nedėkingas , ypač jei nelabai kam jie ir įdomūs. Kai žmones domina konkretus klausimas tai dažniausiai ima į rankas alioną ir skambina (maniškio aliono , jei pastebėjai, numeris paviešintas) - pakolkas nei vieno nepasiunčiau į tolimas šalis arba atvažiuoja ir prie vietos aiškinamės kas netaip ba taip yra žymiai paprasčiau rast gedimą ba tas pats simtomas dažnai atitinka kelis gedimus. O toliau jau "nukentėjusio" reikalas paviešint kuom konkrečiai "sirgo" kaip buvo "pagydytas" jo "ligonis".

 

Beje , per tą laiką kur esu šitoj bendromenėj jau buvo nevienas kartas kai buvau aprašęs iki smulkmenų kaip kas veikia ar kaip ką gydyt - na ir kas iš to jei po mėnesio kito, jei ne sekančią savaitę, vėl klausimai apie tą patį. Išvada peršasi savaime - detalus aprašymas tik knopkių gadinimas ir daugiau nieko ba jis įdomus tik tam kuriam reikia - žymiai paprasčiau ir efektingiau paaiškint ąsmeniškai tam kuriam tikrai to reikia nei burtininkaut iš kavos tirščių.

 

P.s. "Šiaip tai hermetikas kuro sistemoj nėra naudojamas , o kodėl sužinosi vėliau ;) " - nu ir kas čia keisto jei radęs tokį pasakymą su ta pačia jumoro doze imtum ir paklaustum; " O kodėl ir kas bus blogai " - ir gautum išsamų ir konkretų atsakymą kodėl taip daryt negalima.

 

P.p.s. Be pykčio.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Šioks toks info update'as.

Jau buvau suplanavęs kreiptis į Klevą ir pas jį apsilankyt, bet prieš tai pamaniau padarysiu sekančius nebrangius "bandymus" kuriuos man pasiūlė vienam australų Jeep forume.
(į šituos "eksperimentus" turbūt daug kas skeptiškai žiūrės, bet man padėjo, todėl parašysiu):

1. Praploviau purkštukus ir kuro sistemą naudodamas "Liqui Moly Diesel Purge". Šitas dalykas nesipila paprastai į kuro baką, o reikia jį pajungt tiesiogiai iš butelio į kuro pompą, ir ten pat įkišt grįžtamą purkštukų šlangutę - žodžiu variklis dirba grynai tuo skysčiu kol jį sudegina galutinai (va taip pajungiau - video). Procedūra aprašyta čia: Liqui Moly Diesel Injector service. Rezultatas - varikliui tik pradėjus dirbt tuo skysčiu, caksėjimas iš karto labai sumažėjo. Kad maža nepasirodytų, išdirbau du buteliukus po 500ml (kiti sudegina po 3-4, bet kadangi jis nepigus (500ml - 30Lt) tai pasitenkinau dviem).
Dar vienas pastebėjimas - dabar ant šalto variklio mažiau dūmina, o ant karšto užgazavus balto dūmo visai neliko (anksčiau vos vos balto išspjaudavo).

2. Toliau pabandžiau pakeist tepalus, bet prieš išleisdamas tepalus supyliau variklio ploviklį "Liqui Moly Engine Flush Plus", leidau padirbt 15min ir išleidau tepalą.

3. Priminsiu kad išpiltas tepalas buvo Castrol EDGE 5W40 pilnai sintetintis ir su juo buvo nuvažiuota vos 600km, bet perskaičiau nemažai atsiliepimų kad būtent su Castrol tepalais daug kam šis variklis pasidaro triukšmingesnis, tai pabandžiau jį pakeisti. Pakeičiau tepalo filtrą ir supyliau "Valvoline 10W40 MaxLife" (tipo skirtas labiau pavargusiems varikliams), taip pat specialiai pasirinkau tirštesnį 10W40, tikėdamasis kad šiek tiek pakils tepalo slėgis, nes pas mane jis šiek tiek per mažas.
Rezultatas - pakeitus tepalus variklis dar šiek tiek pritilo.

4. Turėjau dar nusipirkęs "Liqui Moly Hydraulic Lifter Additive" (tipo kompensatorių caksėjimui užtildyt). Jo kaip ir neplanavau naudot jei ankstesni metodai padės, bet caksėjimas dar šioks toks buvo, tai pagalvojau velniai nematė, tai suvariau ir tą priedą...


Po visų šitų dalykų variklis dirbo tikrai daug tyliau, bet caksėjimas/kalenimas dar šioks toks buvo. Pravažiavau apie 100km ir tie pašaliniai garsai praktiškai visiškai dingo.
Padariau video kaip buvo prieš ir kaip yra dabar (atiprašau už angliškus užrašus, ten daug diskutavom su australais tai rašiau angliškai..)

VIDEO:




Dėl tepalo slėgio, tai jis dėl 10W40 tepalo beveik nepadidėjo, bet paskui dar pakeičiau termostatą iš Merso 92°C į Jeep 87°C, tai slėgis vos vos pakilo. Slėgis užkūrus šaltą būna daugiau nei pusė, važiuojant - visada per vidurį, o krenta tik kai variklis būna šiltas ir dirba ant laisvų (prisegta foto). Primenu, kad tepalo slėgio daviklis pakeistas nauju originaliu Mopar. Kaip suprantu tas slėgis nėra katastrofiškai žemas, todėl nelabai planuoju ką nors daugiau dėl to daryt/remontuot...

temp.jpg

^ Žodžiu slėgis žemiausias būna kaip antroj foto - čia pilnai varikliui sušilus/pavažiavus, ir sakykim sustojus ir pastovėjus 10s ir daugiau.



Dar dėl įdomumo, po visko pakartojau purkštukų grąžinimo testą ("abratkę"), testo laikas 1min 00s:

Prieš:
1-10.5ml.....2-10ml.....3-12ml.....4-6ml.....5-7ml

Po:
1-9ml.........2-8ml.......3-12ml.....4-5ml.....5-6ml


Aišku, šitas testas ne viską pasako, bet akivaizdu kad pirmi trys purkštukai prasčiausios būklės, o 3-ias ko gero ypač pavargęs...
Apibendrinant, dabar variklis dirba tikrai visai gražiai, tai net nežinau ar dar verta ką nors daryti, nebent tuos purkštukus dar žiūrėt...

Taip pat patikrinau kaitinimo žvakes - visos iki vienos totaliai mirusios ohmy.gif (nei kiek nešyla net laikant pajungus 10s ir daugiau), tai gavau dar ir žvakes pasikeist smile.gif Senos žvakės buvo su Mercedes ženkliuku ir net šiek tiek parūdijusios, gali būt kad nuo gamyklos jos ten ir sėdi.. - panašu kad prieš mane tuo varikliu nelabai rūpintasi buvo... :scratch: (beje, dėl žvakių kaitinimo jei kam įdomu - jos kaitinamos 25 sekundes, net jeigu salono lemputė ir užgęsta po kelių sekundžių, lemputė kaip suprantu rodo kiek būtina laikyt prieš kuriant).

P.S. Dėl tų visų "Liqui Moly" produktų, tik nepagalvokit kad aš čia juos reklamuoju ar ką - tiesiog iš atsiliepimų žinau, kad nebloga produkcija, todėl juos ir rinkausi.

Redagavo Domaso
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

skaiciau kazkur instrukcijoje, yra surasyti zvakiu kaitinimo laikai. Priklausomai nuo variklio temperaturos, atitinkama laiko perrioda dega lempute pries uzvedima, o po uzvedimo jos kaitinamos irgi atitinkama laika pagal variklio temperatura, bet lempute jau tada buna uzgesus. Jei variklis karstas, ju is viso nekaitina. O zvakes lengvai issieme? Kartais su jom gerai pavargti reikia, buna, kad ir nuluzta besukant. O jas issukinejant nereikejo kuro kolektoraus nuimti, priejimas prie visu yra?

Redagavo Rytisss
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

 

 


skaiciau kazkur instrukcijoje, yra surasyti zvakiu kaitinimo laikai. Priklausomai nuo variklio temperaturos, atitinkama laiko perrioda dega lempute pries uzvedima, o po uzvedimo jos kaitinamos irgi atitinkama laika pagal variklio temperatura, bet lempute jau tada buna uzgesus. Jei variklis karstas, ju is viso nekaitina. O zvakes lengvai issieme? Kartais su jom gerai pavargti reikia, buna, kad ir nuluzta besukant. O jas issukinejant nereikejo kuro kolektoraus nuimti, priejimas prie visu yra?

Na aš su testeriu matavau, tai kiek atsimenu, duoda srovę į žvakes 25s (net jei ir užgęsta salone lemputė), o užvedus (sakykim po kokių 15s) srovę žvakėm nutraukia. Nu bet gal ne taip pažiūrėjau...


Buvau prigasdintas dėl žvakių išėmimo - kai kuriem išsukinėjant išsimala sriegis aliuminio bloke, bet man viskas labai gerai pavyko.

Visų pirma, daug kas sako kad paprastai pasikeitė nieko nenuiminėdamas, tiesiog reikia 10mm gilios galvutės - pirmas keturias tikrai galima prieit, bet penktai aš vos įstengiau atjungt fiškę, ką jau kalbėt apie priėjimą papurkšt atlaisvinančiu tepalu, išvalyt skylę... Žodžiu dariau va kaip:

Užkaitinau variklį, tada nuėmiau aukšto slėgio kuro vamzdį (fuel rail) ir vamzdelius į purkštukus, kilstelėjau vamzdį šiek tiek į viršų - ir priėjimas gražiausias. (bet vistiek patariu turėt kelių ilgių galvutės "prailginimus", kad būtų paprasčiau).
Tada specialiai tam reikalui buvau nusipirkęs tokio -30°C atšaldančio, atlaisvinančio tepalo - esant karštam varikliui keletą sekundžių purški žvakes, jos atšąla, o kadangi blokas karštas, gaunasi toks "šokas" ir jos atsilaisvina - išsisuko lengviausiai.
Tada naujas žvakes patepliojau Mercedes-Benz purkštukų keraminiu tepalu (dėkui Klevui už patarimą wink.gif) ir susukau atgal.
NGK žvakių puslapis pataria priveržt 15-20 Nm jėga, bet aš radau kad MB Sprinter 2.7 CDI varikliams reikia veržt 18 Nm, tai tiek ir priveržiau.
Galiausiai surenki viską atgal, nuorini, ir baigta (bet ir nuorinus man ilgai suko, jaučiu todėl kad kuro vamzdyje ir vamzdeliuose reikėjo iš naujo sukelt slėgį).


P.S. kad Fuel Rail'ą atsukt, vieno ar dviejų varžtų su galvute neprieisi - reikia E10 kilpinio raktelio (e-star). Redagavo Domaso
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

pas mane panasus garsas lindo ir nezinaujau ka darit. tepalai po paskutinio keitimo pravaziavau 15000km tai praeita sav pakeiciau tepalus ipiliau Liqui Moly" 5w/40 ispradziu dar buvo garsas pravaziavau apie 200km ir kolkas garsas dingi. o tepalo ir temperaturos rodikle rodo kaip ant tavo paveikslelio kur is desines (after short city drive)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...

Svarbi informacija

By using this site, you agree to our Terms of Use.