Pereiti prie turinio

Yra dalykų, apie kuriuos negalima tylėti


Dragon

Rekomenduojami pranešimai

Yra dalykų, apie kuriuos negalima tylėti.... visokios propogandos ir melai gali sukiršinti LIETUVOS gyventojus... manau reikia domėtis aktualiomis problemomis visapusiškai, kad daryti teisingas išvadas...

 

Nepatingėkit ir susipažinkit, čia visas tekstas: https://www.facebook.com/zalzakas

 

ir šiek tiek istorijos: http://www.ve.lt/nau...abonentu-575206,page.1

 

Paskaitykite, pagalvokite, neskubėkite su išvadomis ir karštomis emocijomis, pasidalinkite su bičiuliais...

 

http://bendraukime.lrytas.lt/isklausykite/lietuvos-lenkes-atkirtis-v-tomasevskiui-gana.htm#.UtZRXPRdWCn

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymus 56
  • Sukurta
  • Paskutinis atsakymas

Aktyviausi šioje temoje

Nemanau kad mum verta gylintis i pilitika. Tas ve.lt straipsnis yra tesiog oponento 'Ryšardas Maceikianeco' puolimas. Galiu tik pridurti kad kazkur pries 8-10 metu tas oponentas pats bande su dar viena lenkiska partija prasibrauti iki valdzio. Kadangi jam nepavyko - tai dabar drabstosi purvais.

 

As irgi esu vilniaus krasto lenkas - Tomasevskio politikos - visiskai nepalaikau. Manau kad jis jau persistenge. Del jo rysiu su mafija abejoju, bet kad jis gauna finansu is Lenkijos tai tikrai zinau.

Manau kad Lietuviai ir Lietuvos lenkai turi gyventi draugiskai. Lenkam reik labiau mokytis lietuviu kalbos, kad galetu bent jau padoresni darba susirasti.

 

Na su tais gatviu pavadinimais visishkas burbulas gavosi. Nematau cia jokios problemos. Pvz. Buvau UK, Liverpoolyje, ten yra toks China Town'a - pora gatviu miesto centre, kur daugiausia gyvena kinieciai - ten gatviu pavadinimai yra dviem kalbos - Anglu ir Kinieciu. Na man, kaip turistui, visai graziai atrode sitas reikalas.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

 

 

Manau kad Lietuviai ir Lietuvos lenkai turi gyventi draugiskai. Lenkam reik labiau mokytis lietuviu kalbos, kad galetu bent jau padoresni darba susirasti.

 

 

:liux: As kaip Lietuvis pilnai palaikau Pelkinio pasisakyma.Nelabai suprantu tik tevu kurie nori,kad ju vaikai mokytusi lenkiskai gyvenantis Lietuvoje,negi jiem nerupi ,kad vaikam bus lengviau ateitije...O del lenteliu kai jie pyktybiskai nenusiema ju net ir esant teismo sprendimui cia jau kaip labai negrazu.Nesiplesytu lenku partija del bet kokios smulmenos,tai ir prie tu lenteliu manau nieks nekibtu ir niekam jos netrukdytu. :mellow: . Lenkijoje snekejom su Lenkais apie lietuvos Lenkus tai jie sako kai Lenkijoje rinkimai tada lietuvoje naujas skandalas del lenku.(jie taip reklamuojasi) kai rinkimai baigesi apie lietuva isvis nieks nieko nesneka ir niekam ten neidomu tos mazumos kitose salyse ir nieks neduoda jokio financavimo.Viskas cia politika :cheer:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

 

:liux:/> As kaip Lietuvis pilnai palaikau Pelkinio pasisakyma.Nelabai suprantu tik tevu kurie nori,kad ju vaikai mokytusi lenkiskai gyvenantis Lietuvoje,negi jiem nerupi ,kad vaikam bus lengviau ateitije...O del lenteliu kai jie pyktybiskai nenusiema ju net ir esant teismo sprendimui cia jau kaip labai negrazu.Nesiplesytu lenku partija del bet kokios smulmenos,tai ir prie tu lenteliu manau nieks nekibtu ir niekam jos netrukdytu. :mellow:/> . Lenkijoje snekejom su Lenkais apie lietuvos Lenkus tai jie sako kai Lenkijoje rinkimai tada lietuvoje naujas skandalas del lenku.(jie taip reklamuojasi) kai rinkimai baigesi apie lietuva isvis nieks nieko nesneka ir niekam ten neidomu tos mazumos kitose salyse ir nieks neduoda jokio financavimo.Viskas cia politika :cheer:/>

 

Na nemanau kad reikia lenkus versti issizadeti savo kalbos, tesiog reikia dar ir pilnavertiskai moketi Lietuviu kalba.

Del lenteliu - as pvz irgi lenteles nenuimciau - na cia principo reikalas. Kaip ir minejau pvz. Londone tokios lenteles kabo - niekam netrukdo. Skandalo aisku is to irgi nedaryciau.

 

Mano nuomone tokia - jeigu zmogui nepatinka lenkiski pavadinimai - tai tikrai jo negalima versti kabinti tokiu lenteliu ant savo namo. Ir atvirksciai - jeigu man patinka lenkiskai dubliuotas gatves pavadinimas - tegu jis ten ir buna. Na netgi pravaziuojantiems turistams bus idmu paskaityti, vistik pabrezia kazkoki autentiskuma.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Aisku kad ne, as sneku kad bent jau vaikam reiktu lankyti lietuviu mokyklas kad ateitije jiem gyvenant lietuvoje butu lengviau.O namuose taip ar taip snekesi savo kalba kokios tautybes bebutum.Kiek yra pazystamu anglijoje visi stengiasi leist vaika i anglu mokykla o ne i lietuviu,kurie planuoja likti anglijoje.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

neatidaro 1 nuorodos

šiap jau kas rašoma Macaikaneco pasokojime,gan idomu,tik labai jau sutirštinta kvepia kažkokia asmenine nuoskauda,nauda ir pan.

aš už tai kad lenkai ir lietuviai gyventu draugiškai,bet lenkai gyvendami čia turi paklusti ietuvos įstatymams ,privalo mokėti lietuviu kalba,tada ir patys bus gerbemi

daug bendrauju su Punsko lietuviais,sunku net isivaizduot punskietį nemokantį lenkiškai,o kaip yra pas mus su lenkais...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tomasevskis iesko priesu, kad sutelktu bendrai kovai ir laimetu rinkimus. Nieko daugiau. Tai kartojasi pries kiekvienus rinkimus. As pries lenkus nieko neturiu, turiu draugu lenku tiek Lenkijoje tiek Lietuvoje. Protaujantys lietuvos lenkai Tomasevskio nepalaiko. Kas nenori, kad ju vaikai dirbtu tik krovikais ir taksistais - moko lietuviskai. Istatymo apie lenteles neskaiciau, bet mano galva istatymas turetu but visiems vienodas. Kitas dalykas, ka zmogus gali kalti prie savo namo sienos - irgi klausimas, nors kiek zinau gaudamas statybos leidima isipareigoji zenklinti nustatyta tvarka. Jei kiekvienas sugalvosim savo tvarka - bus anarchija. Gal Tomasevskis anarchistas?... :rolleyes:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nemanau kad reikia lenkus versti issizadeti savo kalbos, tesiog reikia dar ir pilnavertiskai moketi Lietuviu kalba.

Del lenteliu - as pvz irgi lenteles nenuimciau - na cia principo reikalas. Kaip ir minejau pvz. Londone tokios lenteles kabo - niekam netrukdo. Skandalo aisku is to irgi nedaryciau.

 

Mano nuomone tokia - jeigu zmogui nepatinka lenkiski pavadinimai - tai tikrai jo negalima versti kabinti tokiu lenteliu ant savo namo. Ir atvirksciai - jeigu man patinka lenkiskai dubliuotas gatves pavadinimas - tegu jis ten ir buna. Na netgi pravaziuojantiems turistams bus idmu paskaityti, vistik pabrezia kazkoki autentiskuma.

 

o ar kas nors mano, kad reikia išsižadėti savo kalbos ?... apie tai iš vis nėra ko diskutuoti - yra ir darželiai ir mokyklos lenkų kalba, kultūros centras, vyksta koncertai ir festivaliai, priešingai nei PL ar BY lietuviškos mokyklos uždaromos...

Viskas prasideda nuo atrodo smulkmenų... lentelių, ignoravimo valstybinės kalbos, paskui įstatymų...

Londonas sakai ? o kiek rajonų kur muslimai aplamai net anglų lenteles jau nukabino ir ten kitokiems verčiau net nesustoti pravažiuojant... ?

Tvarka turi būti, jei teismą ir Konstituciją ignoruoti, tai ir čia bus bespriedėlai kaip kitose šalyse... ir bus įdomu tik turistams per autobuso langą pažiūrėti, nes pėsčiomis praėjęs gali į dūdą gauti, vien todėl, kad esi kitoks... ir tai jau vėl vyksta kitose šalyse...

 

Turiu PL keturis tikrus pusbrolius, prieš karą teta Varšuvoj sutiko kitą lietuvį pabėgėlį ir gyvenimas nubloškė prie vokiečių sienos... jie jau diedukai-lenkai, bet kai kadaise traukinyje Švenčionys-Vilnius vietiniai "lenkai" nugirdę, kad jie iš PL bandė skustis kaip juos lietuviai spaudžia, atkirto - "o mes esam litvinai"... smile.gif ir skundikas pasimetęs užsičiaupė ir dingo į kitą vagoną... biggrin.gif

 

Kiekvienas PRIVALO GERBTI įstatymus ir kultūrą, istoriją tos šalies, kurioje gyvena, o ne versti kitus tarnauti savo siauriems interesams.... yra ir tokia nuomonė, ir manau tai teisinga... nes kitaip lengva susipykti ir su kaimynais ir su savo galva... wink.gif

 

šviežiausias straipsnis http://bendraukime.lrytas.lt/isklausykite/lietuvos-lenkes-atkirtis-v-tomasevskiui-gana.htm#.UtZOKvRdWCm

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

 

Viskas prasideda nuo atrodo smulkmenų... lentelių, ignoravimo valstybinės kalbos, paskui įstatymų...

Londonas sakai ? o kiek rajonų kur muslimai aplamai net anglų lenteles jau nukabino ir ten kitokiems verčiau net nesustoti pravažiuojant... ?

Tvarka turi būti, jei teismą ir Konstituciją ignoruoti, tai ir čia bus bespriedėlai kaip kitose šalyse... ir bus įdomu tik turistams per autobuso langą pažiūrėti, nes pėsčiomis praėjęs gali į dūdą gauti, vien todėl, kad esi kitoks... ir tai jau vėl vyksta kitose šalyse...

 

 

Na as taip stipriai nelinkes tirstinti spalvu. Uk pavyzdys buvo grazaus susigyvenimo. Pats vaiskciojau tom kiniskom gatvem ir nieko pavojingo nepastebejau. Vistik del gatviu pavadinimu nesutinku - nemanau kad lenkiskai dubliuotas pavadinimas prives prie Lietuviu kalbos ignoravimo ar dar kazkokiu didesniu nuodemiu.

Pamirskim politika - nemanau kad tesinga smerkti zmones kurie nori paprasciausia pakabinti lenkiska lentele salia Lietuviskos (o NE vietoj Lietuviskos).

Redagavo Pelkinis
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Man vienodai ar lenkas ar lietuvis ar čiukčia, ar gėjus ar košėjus- kol elgiasi padoriai.

Tai čia pirma.

 

Antra dėl tų lentų. Man dzin, bet... Jei bus dvigubas ženklinimas, tai ir žemėlapyje taip reikės žymėt. Tada rusai kabins rusiškai (o ko jiems negalima, jei lenkams galima), tada žemėlapyje piešim 3 kalbom, dar kokie karaimai sugalvos Trakus papuošt, o paskui dar kas nors... Jei trumpai, tai man nafig nereikalingas toks gemarojus. Supraski, jei leis gatvėms, tai tik pirmas žingsnis, nes precedentas jau bus.

 

Trumpai taip. Kokios Šalyje gyveni tokių ir taisyklių laikaisi.

Nepatinka, nu tai iki Lenkijos ar Rusijos ne taip toli, galima peškom nueit.

 

Kad čia kokiom diskriminacijom neužmėtytumėt, tai tėtė mano rusas ;)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Antra dėl tų lentų. Man dzin, bet... Jei bus dvigubas ženklinimas, tai ir žemėlapyje taip reikės žymėt. Tada rusai kabins rusiškai (o ko jiems negalima, jei lenkams galima), tada žemėlapyje piešim 3 kalbom, dar kokie karaimai sugalvos Trakus papuošt, o paskui dar kas nors... Jei trumpai, tai man nafig nereikalingas toks gemarojus. Supraski, jei leis gatvėms, tai tik pirmas žingsnis, nes precedentas jau bus.

 

Na siaip tai zemelapiuose zymima valstybine kalba, be vertimu.

Neturiu nieko pries nei pries rusiskas lenteles nei pries angliskas. Dar manau kad tos papildomos lenteles galetu buti kabinamos namo gyventojo (oju) lesomis.

 

As tesiog nepritariu draudimui del gatviu pavadinimu dubliavimo.

Redagavo Pelkinis
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

as vieno nesuprantu kodel to tomashevskio nepatraukia baudziamojon atsakomybent uz nesantaikos kurstima ? jau vien tik uz to priedurniu isstojima paskutini pries ES atstovus, ji ten drasiai uz nesantaikos kurstyma ir salies diskreditavima ir juodinima sodint reik, o kur ju demarsas sausio 13, patys sau duobe issikase

 

 

Dragon pasimeciau tu cia skatini pries tomasevski ar ji palaikai ?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

as vieno nesuprantu kodel to tomashevskio nepatraukia baudziamojon atsakomybent uz nesantaikos kurstima ? jau vien tik uz to priedurniu isstojima paskutini pries ES atstovus, ji ten drasiai uz nesantaikos kurstyma ir salies diskreditavima ir juodinima sodint reik, o kur ju demarsas sausio 13, patys sau duobe issikase

 

 

Dragon pasimeciau tu cia skatini pries tomasevski ar ji palaikai ?

 

 

:lol: xa xa xa aisku kad cia visi uz tamosevski :lol: okas dar ne tai tuoj bus :lol:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kas liecia kitataucius gyvenancius lietuvoje ar nebutinai turiu realu pavyzdi mano svogeris(amzinaatilsi)turejo drauga jis buvo tarybines armijos karininkas tarnavo afgane po afgano ji permete i lietuva tai va po berods septyniu metu gyvenimo lietuvoje jis kalbejo lietuviskai be jokiu problemu o lietuvos istorija zinojo daug geriau nei as budamas grynas lietuvis. Klausimas kodel teko su juo atostogauti moletu rajone prie ezero tai jis dienu dienas skaitydavo lietuvos istorijos knygas. Karta as jo paklausiau nu nafig tau to reikia varom geriau pazvejot jo atsakymas man buvo toks "as negerbciau saves jei nezinociau istorijos salies kurioje as gyvenu".

Taigi mano nuomone pirmiausiai tai cia yra politiku zaidimai ir rekavimai is nevilties (vienas prisirekavo Sustauskas didysis) o antra tai viskas priklauso nuo paciu zmoniu mentaliteto. Tie kurie turi nor kiek smegenu galvoj tai tie ir nepalaiko tomasevskio.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

as vieno nesuprantu kodel to tomashevskio nepatraukia baudziamojon atsakomybent uz nesantaikos kurstima ? jau vien tik uz to priedurniu isstojima paskutini pries ES atstovus, ji ten drasiai uz nesantaikos kurstyma ir salies diskreditavima ir juodinima sodint reik, o kur ju demarsas sausio 13, patys sau duobe issikase

 

 

Dragon pasimeciau tu cia skatini pries tomasevski ar ji palaikai ?

 

Colmenai, čia net nesvarbu, ar tai lenkas ar rusas ar kitas lietuvis... tiesiog toks poelgis net neturiu žodžiu, kaip pavadinti...

tokie va feisbuke plakatai plaukioja... https://www.facebook.com/pages/U%C5%BE-Lietuv%C4%85-be-Toma%C5%A1evskio/243374689166794?notif_t=fbpage_fan_invite

 

1558510_10153698663520366_1207365172_n.jpg

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip ir yra pasiekiamas tikslas - skaldyk ir valdyk . Eilinė viešųjų ryšių akcija prieš europarlamento rinkimus . Keturis metus buvome pamiršę Tomaševskį . Bet ateina toks laikas kaip rinkimai ...

Būkim vyrais - šunys loja o karavanas vistiek eina . Nekreipkime dėmesį , gyvenkime sau toliau draugiškai ir laimingai . Važinėkimės kartu "pokatuškėse" , dalyvaukime renginiuose , padėkime vieni kitiems (nepriklausomai kiek lentelių ant jo namo)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip ir yra pasiekiamas tikslas - skaldyk ir valdyk . Eilinė viešųjų ryšių akcija prieš europarlamento rinkimus . Keturis metus buvome pamiršę Tomaševskį . Bet ateina toks laikas kaip rinkimai ...

Būkim vyrais - šunys loja o karavanas vistiek eina . Nekreipkime dėmesį , gyvenkime sau toliau draugiškai ir laimingai . Važinėkimės kartu "pokatuškėse" , dalyvaukime renginiuose , padėkime vieni kitiems (nepriklausomai kiek lentelių ant jo namo)

 

:lol: tuoj gausi dovanu lentele su uzrasu ulica Kowno serwis :lol:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

po tokių pasisakymų nemanyčiau, kad reiktų kažką keist, tos lentelės ne dėl lietuvių užsispyrimo, o dėl to, kad lietuvių ir taip mažai ir dar mažėja, tai kur jiems (lietuviams) pasidėt jei ne Lietuvoje, neužmiršiu dar rusų laikais įvykio kai važiavau aplankyti draugo kariuomenėje už N. Vilnios atrodo, tai klausiu autobuse "kur čia tas dalinys" lietuviškai, o tie priešais save žiūri ir tyli, aš iš Kauno nesuprantu, kame reikalas, klausiu kito, irgi tyli, kai paklausiau rusiškai-atsakė. Jeigu žmonės, galvoju, geranoriški, gali būti ir lentelės ir dar kažkas ko jie ten nori, bet jeigu Lietuvoj gimę, augę ir gyvena kaip sakė septynis šimtus metų nemoka ar nenori mokėt, na aš irgi turiu šiokią tokią savigarbą, juk aš neemigrantas gyvenu savo Tėvynėje, juk nevažiuosiu į kitą šalį savo tvarkos daryt.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...

Svarbi informacija

By using this site, you agree to our Terms of Use.