Pereiti prie turinio

Emigracija - gelbėjimosi ratas, ar lėta mirtis LR ?


LAUMKELIS II

Rekomenduojami pranešimai

daug kas nenori iki grabo lentos, bet nuo bado is LT pabege kol kas tikrai neplanuoja gryzt. Neretai ir del paskolos, paimtos auksiniais laikais negali sau leisti prabanga LT gyventi.

Bet kokiu atveju i isdraskytas seimas ziuriu neigiamai. arba visi arba nei vienas, nes tas gyvenimas atskirai ant ciamodanu metai is metu prie nieko gero nepriveda, ir tie uzsienio pinigai apkarsta ant galo :) yra tokiu pvz ne vienas

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Teorine puse

 

Kiekvienas suprantame-vidurio klase -kiekvienos valstybes ekonominis variklis.Kur ji-vidurio klase Lietuvoje, ir kas yra ta klase?Ta klase-vidutines pajamas gaunanti visuomenes dalis.Kai valstybeje tokiu yra 15%-ji pasmerkta zlugti.Tas dabar ir vyksta.Tik ne visi tai supranta, ar nori suprasti-dauguma net nesistengia to suprasti nes neistengia/arba nenori to daryti.Taigi,nenorintys to daryti-valdo negalincius/nenorincius to suprasti.Daugelis ta suprate,ir matydami valdanciuju nenora ka nors keisti,spjove i tai, ir pasirinko savanoriska tremti.Yra zmoniu kantresniu.Geriau busiu darbininkas svetur,bet jausiuosi oriai,ir gyvensiu ,taip pat pasiturinciai,negu liksiu savo salyje,kurioje tureciau pagal issilavinima ir sugebejimus buti vidurio klaseje,bet tik teoriskai,nes praktiskai to padaryti neiseina.Tiek tos teorines filosofijos.

 

Praktine puse

 

Issilavinimas -aukstasis.1989-1997 buvau verslininkas,ir gana pasiturintis.U z s i k n i s a u buti melziama karve.Kai +- 70% turi atiduoti valdziai,kuri,vietoje to ,kad tau padetu,ziuri i tave, kaip i nusikalteli,visur mato tik nora tave suminti,iskilo mintis ar man to reikia.Esu is tos klases, to meto verslininku ,kurie NIEKAM NIEKO NELIKO SKOLINGI.

Taigi,jau 11 metu savanoriskos tremties.Patirtis-ivairi,uztektu gan storai knygai.Pradzia-kaip ir visiems-sunki,su daug nevilties elementu.Bet tik pirmus metus,kol atgaivinau anglu kalbos zinias, ir pradejau girdeti ka sneka vietiniai.

Darbas

Pirmu metu neminesiu-ismokau tai,ko gyvenime nebuvau dares-dazyti.Ir gan sekmingai.Iseinant firma nenorejo paleisti-net alga siule 40% pakelti.Bet supratau-as nesu gimes dazyti.Man tas NEPATINKA.

Tarpiniu darbu neminesiu-neverta.

Dabar dirbu paprastu taxi vairuotoju.Uzdirbu vidutiniskai,viska atmetus £1000 i savaite.Dirbu 6 dienas is kuriu 3d-po 8 val,likusias 3-po 12val.Mano seima-zmona ir 2 dukterys.Zmonos pajamos-apie £1600 i men.Taigi,viska sudejus ir atmetus mums i men lieka nei daug nei mazai----+- £2500.Cia po visko(paskola,maistas,pomegiai ir t.t)Dar is tu paciu kas men nusiunciu senutei mamai +-800lt...I Tevyne griztu 3-4 kartus per metus.vasara pabunu 5 savaites.

 

Klausimas

Kodel as tureciau grizti gyventi ir dirbti atgal i Lietuva?

Ar tam kad padeti Seimui isigyti koki nauja automobili,ar sumoketi uz kokio seimuno su patareja "darbine" kelione s JAE papludimi?vietoje to kad padetu sunkiai besiverciantiems ar sunkiai sergantiems zmonems/imonems.Ar tam as gavau issilavinima kad padeciau "darmaiedam"?Ar tam mano/jusu tevai are visa gyvenima kad is pensijos nepajegtu susimoket uz buitines paslaugas?Ar tam kad klounnai priiminetu istatymus prasilenkianciu su elementaria logika?Ir taip galeciau vardinti iki ........

 

Nostalgija (seimai,draugams,gamtai ir t.t)

Neslepiu-yra.Ypac padarius 100 gramu.Bet praeina kai 100 gramu iseina.

 

Reziume

 

Ar mums to reikia?Kas del to kaltas?(o kaip cia be kaltininku paieskos?)

 

Liaudies ismintis

 

Zuvis visada iesko gilesnes vietos

 

 

Asmenine nuomone

 

Prireiks kokiu 5 kartu kol susiburs normali valdzia.Visais laikais zmones migravo ir migruos.Ar dabar,ar po 100 metu.Paprasciausiai-musu tauta yra labai maza,todel ir jauciame tokius nutekejimus(netikiu deklaruojamais 500000).Manau kad maziausiai milijonas isjudejes(migruojantis) yra.Bent jau vietoveje kur gyvenam-lietuviu bendruomene laaabai didele.Isejus i gatve nesutikti lietuvio-misija neimanoma.

Redagavo aidasdav
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

čia kaip toj situacijoj:

 

 

 

kirminas sūnus ir kirminas tėvas.sūnus klausia :

-tėte ,ar gerai gyventi obuolyje?

- gerai ,sūnau ,gerai.

- o banane ?

-banane ,labai gerai.

-o tai kodėl mes gyvename shūde???

- supranti sūnau ,yra toks dalykas ,kaip meilė tėvynei...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar as dadesiu is savo varpines.. pries 6m buvau vadybininkas statybinej firmelej, labai neprakaituodamas uzdirbdavau palei 3k lt, zmona apie 2k lt, gyvenom kaip sako "su sypsena veide".. bet atejo KRIZE.. firma bankrutavo, teko ieskotis kitu darbu- max ka siule apie 1,2k lt(visiem giliai px kad magistro issilavinima turiu) .. paskola uz nama, pragyvenimas, automobilis ir t.t... galai nesusivede.. taip atsiduriau NO.. be abejo, pradzia kaip ir visiems sunki, bet dabar jau turiu nuosava firma su klientura pastovia bei solidziu uzdarbiu, daugybe draugu, seima irgi su manim. artimiausiu metu neplanuojam gryzti i ta asaru pakalne, nors kaip kolega minejo po 100g TEVYNEN NORISI TA PACIA DIENA..aisku CIA visada busim imigrantai, bet...diskriminacijos kaip ir nera..

Any way, tikimes viena diena gryzti i LT, gal paaugs dukra, nes noriu kad mokytusi lietuviskoje mokykloje.. tai tokios mintys

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

ir kas is to kad mokysis LT mokykloje????? kas veliau kai uzbaigs mokslus??? diplomas subin.. nusisluostyt??? ar neuzteko tau pamokos "bakalaurai" juk visiems poch.. i ta LT issilavinima. Leisk kol nevelu vaikus mokintis uzsienyje kol yra galimybe ,tai nors pasakys aciu tau senatveje.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

matai, jei leist vaika mokytis tai tik ne Norvegijoj... cia mokymosi lygis tai mazdaug- jei LT 5 klase, tai pagal lygi Norvegijoj atitinka 7 klase.. jie cia baigia 10 klasiu jau su proftechniniu issliavinimu, mechanikai, virejai ir kt panasaus plauko specialybes...a paskui kas kaip nori- kas remontuot masinu kas mokosi toliau... vnzo ziuresim... kaip buna- kad nespjaut i vandeni kuri gert reiks laugh.gif . Labiau norisi kad vaikas kalbetu, rasytu LT kalba o ne sunorvegetu, kas faktiskai neisvengiama jei paleisi i norvegu mokyklas

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ziurek, kad nebutu taip, kad kai vaikai baigs LT mokykla, uzsinores i Norvegija vaziuoti, nes ten geriau..:) Ten bus visada geriau nei LT. :rolleyes:

Nors is kitos puses jei galva ant peciu bus, tai ir cia prasimus. Asmeniskai man norvegija patinka labiau nei LT ne, del geru soc garantiju ar auksto pragyvenimo lygio, bet del gamtos. Nepakartojama gamta.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

mano nuomone, reikia pagalvoti, kur patys zadat buti kol vaikai mokysis, ir po to. Jei patys busit prigije NO, tiketis kad vaikas baiges LT mokykla neemigruos pas jus butu naivoka. Tokiu atveju jau geriau tegu sunorvegeja kuo greiciau, bent jau savas jausis kai uzaugs, nelaikys emigrantu vietiniai :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 2 mėnesių...

https://www.youtube....wVQR1E&0h31m25s

 

Tik laikas parodys, ar jis teisus , ar ne. Is dalies-(mano nuomone) teisus-postsovietine visuomene pakeist i vakarietiska per keleta metu-nerealu.Duok durniui valia ir ant altoriaus prisiks.Kas dabar ir vyksta salelej mylimoj.Valdzia rekia-demokratija,banditai ja supranta savaip,liaudis-irgi savaip.Vieniems tai tinka,kitiems ne.Tie kurie nepatenkinti-isvaziuoja.Kantresni lieka.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
  • po 1 mėnesio...

kiek as tokiu maciau emigracijoj budamas, spjaude spjaude ant lietuvos, o paskui va bumt ir atsimusi kaktomusa po belekiek metu gimtoj zemej. ir tada jau tas krastas kuriame buvo emigraves durniu krantas ir visoks koks benori :) cia net nezinau ka pasakyt tokiam zmogui...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nebegaliu ir aš tylėti, kalbama apie emigracijas, patriotizma.... vis girdžiu - ka tu čia Lietuvoje veiki, pamokslai,pamokslai, pamokslai... ir dažniausiai pamokslauja ne tie vidutinės ar žemesnės klasės gyvenantys Lietuviai o tie kurie gali sau leisti labai daug ką.

Jau toks gniužulys gerklėje, kad daug norisi išpaskoti, pasakyti nuomonę, bet nėra net žodžių, kaip dauguma kaip aš.

Aš? Stengiausi blyn baigti 12 klasių,baigiau, kas iš to? Šuo metu atrodo, kad nieko!

Galų gale pilnas optimizmo istojau i aukštajį, inžinerija,aplinkos apsaugą-vandenvala, atliekų perdirbimas,utalizavimas... ahaa, europos sajunga, didelis žvilksnis į aplinką supančia mus, buus darbo...

Baigiau ko negeriausiai iš visų, kas iš to? Šuo metu nieko! Sukišti pinigai,laikas....

Stoviu darbo biržoje kaip jau 2 metai ir ka? Nieko:-) net nei karto nieko nesiūlė, ir patys net pasakė: neturi giminių, dędžių ,nieko nebus...

Ir atrodo stengiausi noredamas susieti gyvenimą su aplinkisaugą, bet..

Gerai, kad tėvukas nuo mažens išmokė statybos amatų, tai nelegaliai halturindamas galiu pragyventi, bet jug norisi netik pragyventi, bet ir GYVENTI!

Verčiausi per galvą, ėjau i darbo atrankas, valstybines, bet ir ten blyn tas pats DĖDŽIŲ politika, atrinkinėjo žmones i pokalbius, didžiausios atrankos... o ieškomas žmogus jau dirba, ir kur čia teisybė.

Važuoti svetur? Niekas nelaukia ištiestomis rankomis, o važuoti "parabanais" ne man.

Tad ka daryti tiems patrijotams, norintiems gyventi geriau nei vidutiniškai? Vokti? Nebera ka vokti toje Lietuvoje

Daug norejau pasakyti, bet nieko nepasakiau:-)

P.S. parduodu ka turiu, susirenku triūsikus, kuprine ant peties ir i sibirą, susirenti trobelę, birbini meškas, valgai žuvį...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na matai su tais "mužikais" labai pas mus sunku, yra ju, iškas duome, suveš žvyra...ir tai žiūrint graudu darosi kai matai,kad pats dvigubai greičiau padarysi, o jei dar ypač stabdo sekančius darbus tai... o gerai dirbančius netik šiūpeluoti tenka mokėti lygiomis dalimis, reikia nepamiršti,kad nėra čia tiek darbų, kad apsimokėtu kitus samdyti, geriau pačiam viską, vat,kad ir šuo metu darbu iki pavasario nulis, pavasariui jau eilute susidariusi, bet reikia ir žiema gyventi netik pragyventi:-)

Mastau jau pamiršti patriotizmą ir tik gavus gerą pasiulymą...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Trecia karta meginu sukurpti minti siai temai.

7m gyvenu issizerges per dvi salis.

 

Siuo metu noreciau kas vakara matyti seima, sriobti sriubyte is kirvio. Cia poziuris kitu kampu. Nes nuomones matau arba "esu istriges Lietuvoje ir noriu is cia mauti" kita "Esu Lietuvoje ir turiu gerai, todel niekur nemaunu" ir pagaliau paskutine "o as jau ismoves" inesiu dar kita "esu ismoves, bet noriu buti namie"

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

as tai dirbt predejau LT, paskui buvo JAV, tada vel LT, tada ISL, tada trumpam vel LT, paskui NO, dabar turbut ilgai ir laimingai gyvensiu LT, nes atsibodo ant cemodanu gyvent, ir vaikai atsiranda. Kai mane klausia kur geriausiai buvo, nu nezinau ka pasakyt, kur esi tuo metu ten ir gerai... :) bet kas neturi seimos visiem sakau kad mintu tapke, patirtis svetur yra gerai, plius lycnos saibos jaunam nepamaiso. su laiku emigracijos sudetingeja, nes atsiranda seimos, tevu senu nebera kam priziureti ir t.t.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...

Svarbi informacija

By using this site, you agree to our Terms of Use.