Pereiti prie turinio

Ar su b kat.galima vilkti trala


raganauskis

Rekomenduojami pranešimai

23 straipsnis. Motorinių transporto priemonių kategorijos ir minimalus vairuotojų amžius

1. Motorinių transporto priemonių, jų junginių su priekabomis kategorijos:

<...>

6) B kategorija – automobiliai, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3 500 kg ir kurie skirti ir suprojektuoti vežti ne daugiau kaip aštuonis keleivius, neįskaitant vairuotojo; šie automobiliai gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg; šie automobiliai taip pat gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, tačiau šio junginio didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė kaip 4 250 kg; automobilio ir priekabos, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, junginį, kurio didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg, leidžiama vairuoti tik išlaikius įgūdžių ir elgsenos patikrinimo egzaminą valstybės įmonėje

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ne negalima, kaip pavyzdi paimam trala is nuorodos, tai maksimali mase 2490kg ir tarkim auto maks masė 2155 kg (3 klases bmw universalas) Tai jau net neuztenka 95 kodo. Nes masė viršija 4250 kg. O tokie kaip tuscia tempiau ir panasiai irgi netinka nes taisyklėse nera tokiu savoku.

http://www.tauriga.lt/lt/priekabos/autoveziai1/tauras_az_2500

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

B kategorija tr priemone iki 3500kg, priekaba plius iki 750kg sumoj 4250kg

 

B96 (su igudziais vairuot priekaba) auto iki 3500kg, priekaba gali buti virs 750, bet bendra junginio mase ne daugiau 4250kg

 

BE auksciausia su B: 3500 automobilis ir 3500 priekaba (siuo atveju junginys max 7000kg gali buti)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip tik apie tai kalbejau su vienu instruktorium,jis man isaiskino kad pagal ES taisikles su B kategorija gali temt beleka ,TIK bendros mases negali virsiti 3500kg!o va turint C negali virsit 4250kg su lengva masina! kas virsija reikia BE ir t.t As turiu A.B.C ir su Espeisu tempiu trala kurio bendra mase 2000kg o auto 2250kg,na kaip ir nevirsiju 4250kg,na sustabde dar nebuvo bet hebra sako sustabdis isp.s =/ na ka as zinau.Tas taisikliu pakitimas gavos todel kad ira visokiu priekabu kuriu mases didesne nei 750kg ,ir kempingu namukai! tai pasiskaiciuojat jai nevirsijat ir tempiat =D

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

su B kategorija galima  su transporto priemone, kurios mase iki 3.5 tonos, tempti priekaba, kurios mase iki 750 kg, bet galima tempti ir sunkesne priekaba, su salyga, jei junginio mase nevirsija 3.5 tonos ir priekaba nera sunkesne uz tuscia tempenciaja transporto priemone. Kategoriskai teigti, kad traliuka tempti negalima, neiseina. Reikia ziiureti i masinos ir traliuko mases.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

su B kategorija galima  su transporto priemone, kurios mase iki 3.5 tonos, tempti priekaba, kurios mase iki 750 kg, bet galima tempti ir sunkesne priekaba, su salyga, jei junginio mase nevirsija 3.5 tonos ir priekaba nera sunkesne uz tuscia tempenciaja transporto priemone. Kategoriskai teigti, kad traliuka tempti negalima, neiseina. Reikia ziiureti i masinos ir traliuko mases.

 

Traliuka(as manau cia kalbama apie masinai vezti) parodykit tokio svorio traliuka tada kad atitiktu sias salygas, butu nedaugiau 3.5T tada kad tralas nubutu sunkesnis uz tuscios auto mase.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Traliuka(as manau cia kalbama apie masinai vezti) parodykit tokio svorio traliuka tada kad atitiktu sias salygas, butu nedaugiau 3.5T tada kad tralas nubutu sunkesnis uz tuscios auto mase.

tavo pasisakyme viskas susiveda i tai, kad tu kazka manai :D. O as manau, kad reikia paziureti i automobilio ir tralo techninius pasus, tada bus viskas aisku. Teoriskai yra galimybe, kad galima tempti su B kategorija, kad ir pvz kai tempencio automobilio mase 1751 kg,  tralo mase iki 1749 kg.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Xebra, pamiršote apie ašių skaičių priekaboje  ;)

 

su B kategorija negalima tempti 2-ašės priekabos, ir gaunasi kad svoris kaip ir dzin, nors dažniausiai irgi netilpsi.

 

nesenai nuomavausi traliuką, tai tom temom diskutavau su nuomininku, jiems jau nekartą grąžino klientus policija.

Išvada viena: su B kategorija autotraliuko tempti negalima, taškas

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Parodykit man kur parasyta,kad dviases priekabos su B kategorija tempti negalima... Gali tempti nors ir 10asiu, jeigu jos svoris nevirsija 750kg. Svoris yra esminis dalykas. Tik rast dviase priekaba, kurios leistinas svoris yra iki 750kg yra sudetinga, pagrinde jos visos ir virsija sita riba,todel ir atsirado tokie isvedziojimai, kad dviases su B kat. tempt negalima :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Xebra, pamiršote apie ašių skaičių priekaboje  ;)

 

su B kategorija negalima tempti 2-ašės priekabos, ir gaunasi kad svoris kaip ir dzin, nors dažniausiai irgi netilpsi.

 

nesenai nuomavausi traliuką, tai tom temom diskutavau su nuomininku, jiems jau nekartą grąžino klientus policija.

Išvada viena: su B kategorija autotraliuko tempti negalima, taškas

 Kolega, jei man koks palicnykas pasakytų apie "ašių skaičių", aš turiu pilną teisę pasiųst jį...pradžiai bent jau teorijos pastudijuot ;)

 Aišku, aš dabar turiu BE kategoriją, bet kai neturėjau, tai buvo sustabdę ir pradėjo man malt būtent apie dvi ašis(aš priekabą tempiausi, tuščia 500 kg, max svoris 2000 kg), nors formaliai aš ir buvau neteisus(tempiau su Landcruiseriu, kuris tuščias sveria apie 2200), bet susiginčijau būtent dėl šito teiginio...O dar dokumentai švediški, kuriuose jie nieko nesusigaudė :P Žodžiu, nieko nepešę turėjo paleist...

 Jei yra, sakykim, vienaašė priekaba, kurios ašies max apkrova 1500 kg, ir analogiška dviašė, kurios kiekvienos ašies max apkrova po 750 kg-tai koks skirtumas???

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...

Svarbi informacija

By using this site, you agree to our Terms of Use.