Pereiti prie turinio

Kokį granulinį katilą pasirinkt?


Mive

Rekomenduojami pranešimai

  • Atsakymus 102
  • Sukurta
  • Paskutinis atsakymas

Aktyviausi šioje temoje

Aktyviausi šioje temoje

Nuotraukos

reik pauostyti ir pakramtyt. nu jei visai nezemdirbys tai neseprasi gal, bet kas bent kiek turejo reikalu su grudais labai lengvai pajus yra kas ar ne. kad byra ir purus dar nerodiklis. tik daigumo is uostymo kramtymo nesuprasi, reik daigint lekstutej.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Išvalos dega labai gerai. Pasižiūrėjau tavo pirktą degiklį, tai jis tikrai nėra skirtas deginti avižas ar kitą augalinį kurą. Apgavo tave. 

Šiandien buvau pas vieną ūkinyką, tai jis degina visokias grūdų, rapso, žirnių išvalas su va šituo  katilu :

granulinis-katilas-su-spyziniu-degikliu-

ir vargo nejaučia.Dar radau kitą "kostrzevą" katilą, bet ans jau naudotas septynius metus. Tai manau gal jo neapsimoka imt, nors kaina labai nedidelė (1500€). Patarkit , jei galit. :scratch:

kostrzewa-fuzzy-logic-25kw.jpg

Sveiki,

  Jei ne per vėlu su atsakymu, bet kaimynas šalia turi šį katilą (kostrzewa fuzzy logic 25kw) tai tikrai galiu daug papasakoti apie jį. PATARIMAS jokiu būdu neimti nes:

1. Grūdai ten nedega. 2. Katilo valymas gana problematiškas, nes reikia laukti puse dienos kol atauš, kad galėtum lysti į vidų valyti.3. Deginant vidutinės kokybės granules dažnai reikia valyti patį degiklį, nes dažnai nulaužia apsauginį šneko varžtą. 4. Standartinis šnekas po kurio laiko užsigalanda ir pradeda malti granules ko pasekoje vėl lūžta apsauginis varžtas.(granulės turi būti labai kietos ir geriau 8mm).

 

Pats kūrenuosi tik geros kokybės granulėm. Tikrai palyginus su kitu kuru (grūdai, šiaudų granulės ir t.t) yra mažiausiai problemų bei mažiausiai pelenų. Visas kitas kuras yra 10k daugiau pelenų. Lyginant tarpusavyje kuro rūšis reikia įvertinti (be peleningumo) dar ir kuro kaloringumą, nes rezultate gali išeiti ta pati kaina tik žymiai daugiau darbo lyginant su granulėm.

  Jei turit pigių malkų geriau ne kombinuotas granulinis, bet malkinis pečius + atskirai granulinis arba įmontuojamas degiklis.

 Jei turit pigių grūdų tai jas degina (tikrai žinau, kad degina gal kas žino papildys kitus modelius) šis katilas GRANPAL jau 5 metai.

  Minusai kūrenant grūdus arba šiaudų granules: didelis peleningumas, daug kondensato (labai chemiškai agresyvus tas kondesatas, todėl reikalingas specialus kamino įdėklas (paprastą greit suėda rūgštys, bei katilas taip pat kenčia nuo tų rūgščių).

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

  Jei ne per vėlu su atsakymu, bet kaimynas šalia turi šį katilą (kostrzewa fuzzy logic 25kw) tai tikrai galiu daug papasakoti apie jį. PATARIMAS jokiu būdu neimti nes:

1. Grūdai ten nedega. 2. Katilo valymas gana problematiškas, nes reikia laukti puse dienos kol atauš, kad galėtum lysti į vidų valyti.3. Deginant vidutinės kokybės granules dažnai reikia valyti patį degiklį, nes dažnai nulaužia apsauginį šneko varžtą. 4. Standartinis šnekas po kurio laiko užsigalanda ir pradeda malti granules ko pasekoje vėl lūžta apsauginis varžtas.(granulės turi būti labai kietos ir geriau 8mm).

 

Pats kūrenuosi tik geros kokybės granulėm. Tikrai palyginus su kitu kuru (grūdai, šiaudų granulės ir t.t) yra mažiausiai problemų bei mažiausiai pelenų. Visas kitas kuras yra 10k daugiau pelenų. Lyginant tarpusavyje kuro rūšis reikia įvertinti (be peleningumo) dar ir kuro kaloringumą, nes rezultate gali išeiti ta pati kaina tik žymiai daugiau darbo lyginant su granulėm.

  Jei turit pigių malkų geriau ne kombinuotas granulinis, bet malkinis pečius + atskirai granulinis arba įmontuojamas degiklis.

 Jei turit pigių grūdų tai jas degina (tikrai žinau, kad degina gal kas žino papildys kitus modelius) šis katilas GRANPAL jau 5 metai.

  Minusai kūrenant grūdus arba šiaudų granules: didelis peleningumas, daug kondensato (labai chemiškai agresyvus tas kondesatas, todėl reikalingas specialus kamino įdėklas (paprastą greit suėda rūgštys, bei katilas taip pat kenčia nuo tų rūgščių).

Gerbiamasis, jūs čia truputį perdėjote. 

 Katilas, nors ne visai toks (pas mane Mocek firmelės), kūrenasi užtikrintai.

Katilo valymas TIKRAI nėra problematiškas, valau net nesumažinęs galingumo. Valymas užima max 15 min.. Kaminą , profilaktiškai valiau tik vieną kartą. Aišku pelenų buvo(apie puse kibiro). Sekantis valymas bus po mėnesio, nes dabar nuosėdų dar nesimato. Beje, kamino įdėklas yra nerūdijančio plieno.

Degiklis yra naujo modelio, visas pilnai špižinis ( pas jūsų kaimyną matyt šnekas yra seno modelio metalinis ,virintas ) . Dar nė sykio nevaliau ir niekas nelūžo, nors pasitaikė tarp šiukšlių, kurias kūrenu,net ir smulkių akmenukų. Prieš supilant į talpą atliekas, stengiuosi kiek galima prasijot nuo pašalinių kietų daiktų.  Jūsų kaimynas turbūt akmenim kūrena, jei taip lūžta  :girtas: .

 Dabar apie kurą. Kiekvienas vartotojas kurą pasirenka pagal save.(kišenės dydis, tingumo lygis)

Grūdai(kviečiai, rugiai, miežiai) tikrai nedegs jokiame paprastame degiklyje. Jiems sudegti reikalinga labai aukšta temperatūra. Čia yra faktas. Be to, jų nieks ir nedegina ;) .

Pats deginu visas šiukšles gautas iš po grūdų valomosios. Pagrinde rapso, žolių sėklos, bei labai mažas kiekis kitų skaldytų grūdų.

Valau pelenus kartą į savaitę. Nuo 150-200 l./ per 5-7 d. pelenų lieka 20-25 l. Kai kas pasakys, kad tai daug, bet man tai yra normalu, nes viskas atsiremia į kuro investicijas.

Nesu tinginys, kad išnešt kartą į savaitę kibirą pelenų ant daržo. Juk tai dar ir trąša.

Su malonumu deginčiau medienos granules, bet gi kaina dešimteriopai yra didesnė. Oi, ne dešimteriopai, o šimteriopai  ;) .

Tiesa, šiaudų granulių aš irgi nepripažystu. Ne tam jos skirtos. Gal būt pramoniniu būdu  kūrent ir gerai būtų.

 

P.S. Kad nemalt š. galite atvažiuot ir patys įsitikinti kaip viskas kūrenasi.

Redagavo Mive
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Aukštos kokybės (DIN plus) kategorijos spygliuočio granulių tonos kaina pas "plėšiką" 180€.

Kiek kainuoja tona išvalų?

 

Cia manyciau reik ivesti dar viena prioritetini pasirinkima:

Ar as noriu tureti maksimalu komforta?

 

Vat butent mano atveju tai ir leme pasirinkime. As geriau nupirksiu 2-2.5t DIN+ granuliu pas plesika ir kaifuosiu siltuose namuose, nei kad tampysiuos su tikriausiai 4-5t isvalu/avizu/etc ir papildomai pastoviai valysiu peciu. 

As galvoju taip, jei jau nori patogumo, rinkis ji iki galo patogu. Kam investuoti ir visvien dirbti kad ir perpus maziau nei kad prie malku?

 

Visa sita rasliava negalioja, jei kieme stovi angaras su grudais :) Geras to pavyzdys Mive :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau tikslingiausia būtų skaičiuoti megavato kainą. Įtariu ne ką pigiau gausis išvalomis kūrenti jei jas reikia pirkti, parsivežti, dažnai valyti katilą (žmogvalandės irgi kainuoja - savo darbo valandą vertinčiau ~7€).

Viską sukaičiavus bus panaši savikaina megavato.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na taip, sutinku. Aš nebūčiau ir granulinio katilo statęs, jei dujos praeitų pro sklypą. Kol kas dar nedavestos iki mano kvartalo. Todėl ir rinkausi granulinį katilą, nes kitos nereikalaujančios darbo alternatyvos ( oras-vanduo, geotermas) buvo neracionalios.

Kai per metus šildymui ir karšto vandens ruošimui granulėmis išleidžiama 600€, nematau geresnio šildymo su būdo.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Aukštos kokybės (DIN plus) kategorijos spygliuočio granulių tonos kaina pas "plėšiką" 180€.

Kiek kainuoja tona išvalų?

Šešios tonos 60 €. Po tiek pardavinėja dabar. Po mano viešinimo, kitąmet kainuos dvigubai  ;) . Man metams sočiai ir dar liks.

 

Cia manyciau reik ivesti dar viena prioritetini pasirinkima:

Ar as noriu tureti maksimalu komforta?

 

Vat butent mano atveju tai ir leme pasirinkime. As geriau nupirksiu 2-2.5t DIN+ granuliu pas plesika ir kaifuosiu siltuose namuose, nei kad tampysiuos su tikriausiai 4-5t isvalu/avizu/etc ir papildomai pastoviai valysiu peciu. 

As galvoju taip, jei jau nori patogumo, rinkis ji iki galo patogu. Kam investuoti ir visvien dirbti kad ir perpus maziau nei kad prie malku?

 

Visa sita rasliava negalioja, jei kieme stovi angaras su grudais :) Geras to pavyzdys Mive :)

Jei nori max komforto degink dujas, bet manau greit atsikąsi to gėrio. Nebent kišenės pilnos šlamančių. Pavyzdžiui bratkis degino dujas , bet ir vėl pereina prie pigesnio kuro. 

 Dar max komfortui gali pasisamdyt pečkurį, kuris ateis išnešt pelenų, išvalys kaminą, pakraus kuro katilą, nuvalys kiemą ir t.t. Aš nesijuokiu, nes yra toks ponas netoli, tai jis moka tam žmogeliui berods 100 €/ mėn. 

Nėra pas mane angaro, o ir kol kas nereikia. Neužsikrausi kuru dešimčiai metų į priekį.  Gal po kiek laiko bus ekonomiškiau šildytis elektra ar kokia kita energijos rūšim. Ką gali žinot.

 O pasikrapštyt  prie pečiaus netingiu, nes per žiemą , nieko neveikiant galima apkiausti. 

 

Na, patogumas kartais neikainojamas :)

 

Cia kiekvienas turi pagal save pasirinkti, nes kas tinka vienam- kitam neipirsi :)

Su tuo visiškai sutinku :liux: .

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas dėl katilo kostrzewa Palets fuzzy logic 2  , tai galiu patvirtinti, kad teisybė, jog norint išvalyti katilą pilnai, ta prasme ir degiklį išgremžti, tai reikia palaukt kelias valandas, kad atauštų, nes pvz., akmens anglis labai ilgai gęsta, todėl degiklis būna ilgai karštas ir pilnas rusenančių anglių. Šiemet kūrenu tik  anglim, nupirkau tris tonas po 140 pinigų, esu įsitikinęs, kad kažkiek dar liks kitam sezonui, šilumos 24-25. Anglis mažiau pridegina degiklį nei granulės(baltarusiškos, lietuviškos buvo geresnės), kurias bandžiau pernai. Katilą stengiuos išvalyt kas savaitę, nes ir pelenai ilgiau nebetelpa( iškasu apie 30litrų kibirą), o ir pečiaus pertvaros apsineša smalkėm, tad nepatingiu. Tfu tfu tfu, šnekas laiko, nors anglis šiemet prastesnė, blogiau atsijota, yra dideliu gabalų, dėl kurių susigrūdimo bunkeryje keletą kartų užgeso katilas dėl kuro trūkumo.Daugiau esu patenkintas

Redagavo Giedrioks
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane stovi 20kw Smarfire

http://www.paltaja.lt/katilai/granuliniai-katilai/smartfire

 Naudoju 3 metus. Per ta laika 2 kartus reikejo keisti uzdegimo zvake, bet kadangi garantinis gavau nemokamai abu kart. Daugiau kaip ir problemu neiskilo. Vertinu ji del komforto: nusistatai laikus kada reikia kad uzsikurtu kada nereikia uzsigesintu. Pats uzsikuria pats issivalo. Bunkerio iki -5 uztenka savaitei. Pelenu talpa iskratau po 2-3 konteineriu prasiurbiu dar degimo kamera nes krastuose daug pelenu prisirenka. Temperatura reguliuoja pats pagal lauko temperatura, jei atrodo per silta ar persalta pasikoreguoji temperaturos skale. Kai viskas dabar atstiguota i rusi nusileidziu pakrauti pecio tik 1 karta i savaite :) 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Viskas labai faina, tik skirtumas kainoje 1650 €. Kaip manai, ką galima būtų nuveikti su tiek "lišnų" pinigų?

Ups, pamiršau pasaakyt , kad palyginau su mažiausiu (vienuoliktuku).

Redagavo Mive
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...

Svarbi informacija

By using this site, you agree to our Terms of Use.