Pereiti prie turinio

Katilas


Dainiussl

Rekomenduojami pranešimai

Mano geras draugas mirė išgėręs gurkšnį antifrizo.Buvo į limonado bambalį antifrizo įsipylęs,vasara,karštis išgėrė važiuodamas.Pas medikus nesikreipė,galvojo nieko neatsitiks.Kitą dieną rado namie mirusį.Užuojauta jam :(

pilnai tikiu, nes dauguma antifrizu gamina is alkoloido misinio - butilas su etanolu, bet del vienodu savybiu ir pigumo, dazniausiai, ten kur leidzia gamybos normativai, naudoja metanola, jis mazdaug du-du su puse karto pigesnis nei etanolas (etilo spiritas)... dadekim dat tai, kad padidint antikorozines savybes gali naudot cianidus uzdaros grandines... zodziu, uzuojauta draugui. reikejo bent du pirstus i burna, o teisingiausiai, visdelto pas medikus ir gink Dieve neeit miegot po to ... 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymus 261
  • Sukurta
  • Paskutinis atsakymas

Aktyviausi šioje temoje

Aktyviausi šioje temoje

Nuotraukos

bet gryxkim prie apsildymo...

kas ir kokias, kokiam namo plotui naudoja akumuliacines talpas? koks efektas pries ir po ju montavimo? 

Nu as jau rasiau pradzioj kai paleidau namo sildymo sistema pasistaciau 32kw katila atmos mat gyvenamo ploto 240 kvadratu bet jau po pirmos sildymo savaites praktika parode kad sildyti reikia tik pirma auksta taigi liko 120 kvadratu. Katilas tapo per daug galingas del ko daznai uzvirdavo ko pasekoje israudavo Issilydydavo plastikiniai vamzdziai prie kolektoriaus. Tada pasitarus su auksarankiais nusprendziau statytis akumuliacine draugas kaip tik pardavinejo nauja nenaudota 730ltr tai as ja ir pasistaciau. privalumas yra tas kad kuro sanaudos sumazejo apie 20-30% plius nebera staigaus temperaturu suoliu (pas mane karkasinis namas tai jei pecius uzgesta tai namas labai greit atsala) reciau reikia vaikscioti i katiline dingus elektrai nera streso nes viskas is peciaus samotioku eina i akumuliacine. Bendradarbis siemet apturejo sita dziaugsma kai sunus uzkrove pilna peciu malku ir netiketai dingo elektra tai dabar tures keisti katila nes aisku uzvire sitema katilas suvaiksciojo ir kazkur pradejo leisti kaip sake aisku tokioje vietoje kur chren prieisi uzvirinti. Jei dabar daryciau sildymo sistema tai gal vieninteli dalyka ka as dabar daryciau kitaip tai pries pradedant statybas imciau kokia poros kubu nerzaveikos backa ir rusyje leisciau i zeme po grindim (del vietos stokos) bet kaip minejau pries pradedant statybas. Tai va tiek mano patirties.

Redagavo Vilkas-Efka
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeep-V8

 

del CCCP man pofig... atsiprasau, kad paminejau CCCP, nezinojau kad sukels tokia tavo reakcija...

 

Chimik, nebuvo jokios reakcijos dėl CCCP - neturiu jokių psichologinių problemų dėl CCCP ;)

Neteisingai interpretavai mane matyt dėl bendro CCCP'ofobinio fono visur aplink :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Grįžtant prie šildymo, kaip kolega aukščiau paminėjo, akumuliacinė padeda išvengti staigių temperatūros šuolių šildymo sistemoje, išsitęsia laikas tarp kūrenimų, nes realiai prišildai talpą, o iš jos "šeri" grindis.

 

Dėl akumuliacinės dydžio - teoriškai, kuo didesnė, tuo geriau. Praktikoje atsiranda tokie niuansai, kaip šilumos nuostoliai, pačios talpos kaina, vietos problema ir t.t., todėl retai kada naudojamos talpos didesnės, nei 1000ltr.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Iš kur ta mada užmesti rezervo dvigubai, tai po to ir vamzdžiai ir ne tik išsilydo. 10 kv.m. ploto reikia 1 kW galios teoriškai. Čia jeigu namas pusiau kiauras. Pas mane 140 kv.m ir 12 kW granulinis katilas, per dieną kai buvo didžiausi šalčiai pašildo kokią valandą, temperatūrą į grindis atiduoda kai sušyla šilumokaityje esantis vanduo iki 45 laipsnių. Temperatūra patalpose per parą nenukrenta mažiau 22 laipsnių. Akumuliacinės talpos nenaudoju dėl vietos trūkumo, bet sąnaudos irgi neatrodo kosminės, kol kas ~2 tonos granulių.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Iš kur ta mada užmesti rezervo dvigubai, tai po to ir vamzdžiai ir ne tik išsilydo. 10 kv.m. ploto reikia 1 kW galios teoriškai. Čia jeigu namas pusiau kiauras. Pas mane 140 kv.m ir 12 kW granulinis katilas, per dieną kai buvo didžiausi šalčiai pašildo kokią valandą, temperatūrą į grindis atiduoda kai sušyla šilumokaityje esantis vanduo iki 45 laipsnių. Temperatūra patalpose per parą nenukrenta mažiau 22 laipsnių. Akumuliacinės talpos nenaudoju dėl vietos trūkumo, bet sąnaudos irgi neatrodo kosminės, kol kas ~2 tonos granulių.

Paantrinsiu, pas mane analogiskai. Pries tai stovejas 20kw kalvis ir 1t akumuliacine buvo katilas sakyciau netgi per galingas. Jei namas but senos statybos tai pats tas butu buve manyciau.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Chimik, nebuvo jokios reakcijos dėl CCCP - neturiu jokių psichologinių problemų dėl CCCP ;)

Neteisingai interpretavai mane matyt dėl bendro CCCP'ofobinio fono visur aplink :)

post-676-0-57393900-1486407895_thumb.jpg

 

 

Dėl akumuliacinės dydžio - teoriškai, kuo didesnė, tuo geriau. Praktikoje atsiranda tokie niuansai, kaip šilumos nuostoliai, pačios talpos kaina, vietos problema ir t.t., todėl retai kada naudojamos talpos didesnės, nei 1000ltr.

va ir as mastau kokiu 2 tonu talpa, tik dar nesnusprendziau kur ja kist... yra mintis suvirint ir pastatyt prie sienos vonioje 1-m aukste (plotas 1900X3000 mm)... net jei daryti 300 mm storio (be apsildymo) gausis 1,71 m3, su apsildymu 500 mm storis....

arba kast duobe ir akumuliatoriu leist i zeme, bet bus problemu su tolimesniu akumuliacines aptarnavimu, nebent virsutine dali daryt ant varstu ir tarpines...

name sklepo ner - visur molis ir labai auksti gruntiniai vandenys... 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Turėk omenyje, kad dalis šilumos "nunoks" per apšiltinamąjį sluoksnį. Kuo didesnė talpa, tuo ir nuostoliai didesni. O dar turint omenyje planuojamą talpos formą, nuostoliai turėtų būti nemaži.

Redagavo Jeep-V8
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesu specas del akumuliacines vietos, bet jei gerai pamenu tai negali buti akumuliacine talpa zemiau katilo berods. Pasidomek su ismananciais, kad paskui neliktu pinigai ir darbas baloj...

Idealiu atveju as akumuliacine statyciau (beje taip pas mane irgi buvo) kad dingus elektrai samatioku vanduo vaiksciotu, nusausi vienu suviu du zuikius ;)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Turėk omenyje, kad dalis šilumos "nunoks" per apšiltinamąjį sluoksnį. Kuo didesnė talpa, tuo ir nuostoliai didesni. O dar turint omenyje planuojamą talpos formą, nuostoliai turėtų būti nemaži.

 

na tas tai jo... va yra pora inzinieriu termistu darbe... reiks ikinkyt i darba, te masto kaip. kokiom medziagom ta silumine varza reguliuot...

 

Nesu specas del akumuliacines vietos, bet jei gerai pamenu tai negali buti akumuliacine talpa zemiau katilo berods. Pasidomek su ismananciais, kad paskui neliktu pinigai ir darbas baloj...

Idealiu atveju as akumuliacine statyciau (beje taip pas mane irgi buvo) kad dingus elektrai samatioku vanduo vaiksciotu, nusausi vienu suviu du zuikius ;)

na ir jos isdestyma ziuresiu... cia sekantis klausimas po apsisprendimo su katilu...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...

Svarbi informacija

By using this site, you agree to our Terms of Use.