Pereiti prie turinio

Elektra MPII trukumas/papildymas


Suomis

Rekomenduojami pranešimai

Sveiki,

Prijunginėsiu (bent jau noriu) prie savo MPII, 2,5 TD papildomus elektros vartotojus.

Kaip suprantu du papildomus halogenus po 55W galiu statyti sau ramiausiai, jungdamas per rele ir t.t. ir nebus jokiu problemu.

Tačiau, jeigu noriu visumoje "dadeti" ~ 5 vnt. po 55W ir 1 vnt. 20W - prisikaicius interneto suprantu, kad su siomis girliandomis "dadesiu" genero apkrovumui ~ 30 amperu, kyla manau normalus klausimas:

Kas "bus" generui,akumui ? ta prasme "standartas atlaikys ? ar reikia keisti:

visa genera ?

krovimo rele ?

statyti papildoma generatoriu ? (cia zinoma butu fantastika, jeigu pavyktu "rasti" vieta - padubliuociau el.schema su papildomu generu + akumu)

 

Žinoma kad jau buvote susidure su panasiais "projektais" kad nereikėtu išradinėti ir įordinėti visiems seniai zinomas tiesas, gal pasidalintumete protingomis mintimis ?

p.s. + isivaizduoju igyvendinus visa sita "tiuninga" kazkada ateis laikas gervikei ...o aliektros bus visai nelike :(

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano manymu nieko papildomo nereikia, pastoviai sujunges gi visu halogenu nelaikysi, tik kai reikes, kaip ir gerve, jei apie 45A ryja, juk nepastoviai, tik tuo momentu kai trauksi, taigi tavo generas yra 95A manau atlaikys. Jei bus didesne iskrova ims is akumo, kai isjungsi krausis akumas, aisku cia akumui trumpeja terminas, bet pastacius kita gera ir dar kita akuma, kas pasikeis, juk gausi dvigubai daugiau energijos, o pastoviai jos neisnaudosi, taigi perkrausi akuma, uzvirs ir uzlinks, taigi akumas bet kuriuo atveju akumas mirsta. Jei jau yra poreikis, tai tada pakeisti sena genera nauju, kokiu 130-150A ir aisku akumus du po 65-80Ah ar viena 150Ah. Apie poreikius tau paciam spresti

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

nu bliamba visai buti puiku jeigu tiktu tavo variantas, pasikeisciau nauja akuma ir viskas.

na reikia palaukti gal dar kas atsilieps.

p.s. maciau pas Lee (jeigu neklystu) liustru prikabinta, idomu jis ant standarto kabino ar kažka burė?

 

iš esmės taigi mano puškuliui kaip ir nereikia tos elektros, visiska mechanika, tik iliuminacijai visa energija galima skirt taip sakant ...

 

issirutuliojo dar vienas klausimas - tai jeigu "randu" donora su vadinama 2 akumuliatoriu sistema - reiškia pas ji generas turi buti galingesnis negu pas mane ?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano manymu nieko papildomo nereikia, pastoviai sujunges gi visu halogenu nelaikysi, tik kai reikes, kaip ir gerve, jei apie 45A ryja, juk nepastoviai, tik tuo momentu kai trauksi, taigi tavo generas yra 95A manau atlaikys. Jei bus didesne iskrova ims is akumo, kai isjungsi krausis akumas, aisku cia akumui trumpeja terminas, bet pastacius kita gera ir dar kita akuma, kas pasikeis, juk gausi dvigubai daugiau energijos, o pastoviai jos neisnaudosi, taigi perkrausi akuma, uzvirs ir uzlinks, taigi akumas bet kuriuo atveju akumas mirsta. Jei jau yra poreikis, tai tada pakeisti sena genera nauju, kokiu 130-150A ir aisku akumus du po 65-80Ah ar viena 150Ah. Apie poreikius tau paciam spresti

 

Pas mane tik 75 Ah generatorius,turiu gervę ir pora halogenų ant stogo (planuoju dar du),akumas 100 Ah ir užtenka viskam.Teko vienam renginį pora valandų gervintis, atlaikė ir generas ir akumas.Kaip standartui nemanau kad verta dėti antrą generatorių.

P.S. pas Lee (jei neklystu) ksenonai, o jie 35W galingumo,šviečia geriau o elektros naudoja mažiau :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

O kaip tu 100Ah ikisai ten? Pas mane 85Ah ir tik tik i originalia vieta.

 

nu siaip pas mane ir kazkas apie 95 Ah stovi...

nu viskas, po tokiu dziugiu ziniu reiks sestadieni lysti genera pakrapstyti kiek jis ten "uchvatos" turi...

nes jeigu tikrai stovi nors 75 A ..kabinuosi sau liustru melejona ir vaziuosiu kaip "lunachodas" :D

p.s. gal pas ka yra veikianti autodata ? koks turi stoveti stock'inis generas

94 MP II 2.5 TD trumpas,mechanika(vieno akumo, dvieju kaitinimo reliu sistema) ?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

nu siaip pas mane ir kazkas apie 95 Ah stovi...

nu viskas, po tokiu dziugiu ziniu reiks sestadieni lysti genera pakrapstyti kiek jis ten "uchvatos" turi...

nes jeigu tikrai stovi nors 75 A ..kabinuosi sau liustru melejona ir vaziuosiu kaip "lunachodas" :D

p.s. gal pas ka yra veikianti autodata ? koks turi stoveti stock'inis generas

94 MP II 2.5 TD trumpas,mechanika(vieno akumo, dvieju kaitinimo reliu sistema) ?

 

MP dabar nerandu bet Hyundai Galoper 2.5 manuale rašo 65 arba 75 Ah(su ABS),benzas 3.0L 90 Ah post-4283-13213885109223_thumb.jpg

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

nu bliamba visai buti puiku jeigu tiktu tavo variantas, pasikeisciau nauja akuma ir viskas.

na reikia palaukti gal dar kas atsilieps.

p.s. maciau pas Lee (jeigu neklystu) liustru prikabinta, idomu jis ant standarto kabino ar kažka burė?

 

iš esmės taigi mano puškuliui kaip ir nereikia tos elektros, visiska mechanika, tik iliuminacijai visa energija galima skirt taip sakant ...

 

issirutuliojo dar vienas klausimas - tai jeigu "randu" donora su vadinama 2 akumuliatoriu sistema - reiškia pas ji generas turi buti galingesnis negu pas mane ?

 

nemanau kad galingesnis, nes kiek zinau (galiu ir klysti) akumai stovi du silpni, taip kad tas pats gaunasi

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano manymu nieko papildomo nereikia, pastoviai sujunges gi visu halogenu nelaikysi, tik kai reikes, kaip ir gerve, jei apie 45A ryja, juk nepastoviai, tik tuo momentu kai trauksi, taigi tavo generas yra 95A manau atlaikys. Jei bus didesne iskrova ims is akumo, kai isjungsi krausis akumas, aisku cia akumui trumpeja terminas, bet pastacius kita gera ir dar kita akuma, kas pasikeis, juk gausi dvigubai daugiau energijos, o pastoviai jos neisnaudosi, taigi perkrausi akuma, uzvirs ir uzlinks, taigi akumas bet kuriuo atveju akumas mirsta. Jei jau yra poreikis, tai tada pakeisti sena genera nauju, kokiu 130-150A ir aisku akumus du po 65-80Ah ar viena 150Ah. Apie poreikius tau paciam spresti

 

Kažkaip su "vaikišku" optimizmu viliuosi, kad šeštadieni rasiu magiška skaiciu ne mažesni kaip 75A :D

ir iškilo klausimukas - jeigu nuo "senatves" bus nelike uzrasu- kokiu liaudisku metodu nustatyti generatoriaus galinguma ?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu kolegos soriukas gal jau uzpypinau :)

radau viet jungikliu (papildomu zibintu) ir savo laimei ar nelaimei isėmes "zagluske" pamaciau kad ten jau yra fiškė su laidais ir t.t. reikia tik pastatyti jungikli ir "kažkas" pradės veikti, šis atradimas man uždavė kelis klausimus:

 

1. Gal pas kažka šioje vietoje esantis jungiklis yra 'aktivuotas" ir galėtu pasakyti ka jis reguliuoja/jungia/ išjungia ?

2. kaip rasti laidų 'galus" kur jie iseina ? turiu omenyje variklio skyriuje, nes pavykus juos uzmaitinti atkristu didziausias darbas vesti laidus per panele, ko pasekoje nereiktu ardyti/surinkti paneles.

 

p.s. neturėjau prie saves testerio ...ar ateina itampa, siam kartui atsakyti negaliu.

dedu foto + viena foto iš pabrado 2011....

post-7533-13216139277863_thumb.jpg

post-7533-13216139378689_thumb.jpg

post-7533-13216139507286_thumb.jpg

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu kolegos soriukas gal jau uzpypinau :)

radau viet jungikliu (papildomu zibintu) ir savo laimei ar nelaimei isėmes "zagluske" pamaciau kad ten jau yra fiškė su laidais ir t.t. reikia tik pastatyti jungikli ir "kažkas" pradės veikti, šis atradimas man uždavė kelis klausimus:

 

1. Gal pas kažka šioje vietoje esantis jungiklis yra 'aktivuotas" ir galėtu pasakyti ka jis reguliuoja/jungia/ išjungia ?

2. kaip rasti laidų 'galus" kur jie iseina ? turiu omenyje variklio skyriuje, nes pavykus juos uzmaitinti atkristu didziausias darbas vesti laidus per panele, ko pasekoje nereiktu ardyti/surinkti paneles.

 

p.s. neturėjau prie saves testerio ...ar ateina itampa, siam kartui atsakyti negaliu.

dedu foto + viena foto iš pabrado 2011....

 

 

Pas mane ten esantis jungiklis ijungia originaliai esancius priekyje papildomus zibintus-halogenus, neabejoju visuose modeliuose buvo tie laidai pravesti, tik kai kuriuose dejo zibintus kaip papildoma navarota, kai kuriuose ne. Tas pat yra ir su kondiske, laida pas mane jai pravesti, yra mygtukas, bet kondiskes nera. :rolleyes: pridedu zibintu foto.. :D

post-4350-13216162551387_thumb.jpg

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane ten esantis jungiklis ijungia originaliai esancius priekyje papildomus zibintus-halogenus, neabejoju visuose modeliuose buvo tie laidai pravesti, tik kai kuriuose dejo zibintus kaip papildoma navarota, kai kuriuose ne. Tas pat yra ir su kondiske, laida pas mane jai pravesti, yra mygtukas, bet kondiskes nera. :rolleyes: pridedu zibintu foto.. :D

 

 

JĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖ man ir reikia zibintam...valio...

oficiante - visiems sampano :)

nusimato "vaisingas" savaitgalis ...ieškosim galu ...

 

namaste - vadinama "fyske" gal randasi prie isipletimo bakelio ? ir gal zinai "gamykliskai" per rele pas tave paleista ar ne ? ta prasme ar per reliu bloka ar per "papildoma? ?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar paziurejai koks generas [pas tave

 

uzrasu is pavirsutines apziuros neradau,

rimtai ilisti nebuvo kaip :( , gal rytoj pavyks ant keltuvo uzmesti is apacios gal priejimas kazkoks bus geresnis prie genero "subines"...

p.s. radau 2 vnt. laisvas fyskes, reikia nuspirkti firmini jungikli pajungti ir "praskambinti" ...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

trumpa "tarpine" ataskaita :D

1. apziurejus genera is visu pusiu, raidziu ar kokiu nors hieroglifu rasti nepavyko, taciau "expertai" nutaise rimta veida paskelbe isvada - sitas generas turi "pusti" ne maziau kaip 60A... po matematiniu skaiciavimu ant popieriaus buvo pasakyta kad elektros man uzteks, kad nesukciau smegenu (sake aisku kad kitos vietos nesukciau)ir netrukdyciau zmonems dirbti:D

 

2. tinkamo jungiklio rasti kol kas nepavyko, taciau turiu beveik "tinkama" is kurio, tikiuosi pavyks "pagaminti"

 

3. I jungiklio vieta su "fyske" ateina 5 laidai ir kuriu 2 laidai (-) bei 2 "po itampa" vienas rodo 12V kitas 1,5 V. vienas laidas nerodo nei gyvybes nei mirties pozymiu.ijungus artimas sviesas 2 laidai po itampa ir lieka, taciau jau abu po 12V.

 

 

po bandymu "atradau" kad nedega skydelio apsvietimas :( puiku pypt :D

edit: "parejo" reostatas, sekmingai pakeistas..."bandymu" kaina 20 Lt

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...

Svarbi informacija

By using this site, you agree to our Terms of Use.