Pereiti prie turinio

medziokle ziema


Hunteris

Rekomenduojami pranešimai

kam zudyti vargsus gyvunus ?

tam, kad reikia vykdyti selekcija, o tai vaikscios po miskus vienaragiai briedziai, trumparages stirnos, nukarse zveris sunaudos pasaru baze, o nauji reproduktoriai konkuruos su savais seniais. Zverys, kaip ir medziai, augalai, pribresta iki tam tikro amziaus ir nustoja augti, tada juos reikia sumedzioti, kad atlaisvinti vieta jaunimui. <_<

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymus 84
  • Sukurta
  • Paskutinis atsakymas

Aktyviausi šioje temoje

Aktyviausi šioje temoje

Nuotraukos

tam, kad reikia vykdyti selekcija, o tai vaikscios po miskus vienaragiai briedziai, trumparages stirnos, nukarse zveris sunaudos pasaru baze, o nauji reproduktoriai konkuruos su savais seniais. Zverys, kaip ir medziai, augalai, pribresta iki tam tikro amziaus ir nustoja augti, tada juos reikia sumedzioti, kad atlaisvinti vieta jaunimui. <_<

 

 

Nu vo ! Protingas ir aiskus atsakymas !

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

tam, kad reikia vykdyti selekcija, o tai vaikscios po miskus vienaragiai briedziai, trumparages stirnos, nukarse zveris sunaudos pasaru baze, o nauji reproduktoriai konkuruos su savais seniais. Zverys, kaip ir medziai, augalai, pribresta iki tam tikro amziaus ir nustoja augti, tada juos reikia sumedzioti, kad atlaisvinti vieta jaunimui. <_<

 

Rizikuoju užsitraukti medžiotojų pyktį, bet :)

Gyvūnų gausumą aplinkoje gamta reguliuoja 2 būdais - tiesiogiai (plėšrūnas/auka, tiesa Lietuvoje su plėšrūnais blogai, medžiotojai naikina vilkus, lapes, kurie normaliomis sąlygomis ir atlieka selekcininkų vaidmenį, ir mano (medžiotojai), kad jei iššaudys vilkus, liks mažiau konkurentų, bet) yra ir kitas būdas, gyvūnų skaičius reguliuojamas per parazitus. Ir nors Lietuvoje yra apie 35 000 medžiotojų, bet jie negali atlikti to darbo, kurį gamtoje atlieka plėšrūnai. Va ir daugėja sergančių, kurie jau negali miške prasimaitinti ir eina prie žmonių tikėdamiesi čia gauti maisto.

Beje, medžioklė medžioklei nelygi, skaičiau šiame forume puikų aprašyma, berods Leonardo, kaip jis su lygiavamzdžiu sumedžiojo stirniną, o varymai - tai kaip partizanų sušaudymas pamiškėse...

Viskas, kas parašyta trečioje pastraipoje yra asmeninė nuomonė.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Rizikuoju užsitraukti medžiotojų pyktį, bet :)

Gyvūnų gausumą aplinkoje gamta reguliuoja 2 būdais - tiesiogiai (plėšrūnas/auka, tiesa Lietuvoje su plėšrūnais blogai, medžiotojai naikina vilkus, lapes, kurie normaliomis sąlygomis ir atlieka selekcininkų vaidmenį, ir mano (medžiotojai), kad jei iššaudys vilkus, liks mažiau konkurentų, bet) yra ir kitas būdas, gyvūnų skaičius reguliuojamas per parazitus. Ir nors Lietuvoje yra apie 35 000 medžiotojų, bet jie negali atlikti to darbo, kurį gamtoje atlieka plėšrūnai. Va ir daugėja sergančių, kurie jau negali miške prasimaitinti ir eina prie žmonių tikėdamiesi čia gauti maisto.

Beje, medžioklė medžioklei nelygi, skaičiau šiame forume puikų aprašyma, berods Leonardo, kaip jis su lygiavamzdžiu sumedžiojo stirniną, o varymai - tai kaip partizanų sušaudymas pamiškėse...

Viskas, kas parašyta trečioje pastraipoje yra asmeninė nuomonė.

Gal prie tos nuomonės ir pasilik, nes miską matai turbūt per kompiuterio ekraną arba TV. Niežuotos lapės nėra rodiklis sergamumo, tiesiog paskutiniais metais jos olose praleidžia didesnę laiko dalį, nes negali normaliai medžioti dėl gamtinių sąlygų (daug sniego-arba labai lietinga). Pernai lapės net rujojo olose-buvo daug puraus sniego.

 

Dėl šėrimo. Šėrimas leidžia išgyventi daugeliui pasmerktų gyvūnų per žiemą, kurie dėl natūralios atrankos būtų neišgyvenę (badas, nusilpimas, plėšrūnai). Aišku gal kai kam gražiau matyti, kai lapės ar mangutai pjauna nusilpiusias stirniotes ar kiškiokus. Natūrali atranka mat. O kaip tada dėl raudonosios knygos. Pavyzdys gandrai (lietuvos simbolis) - jeigu kada būsi gamtoj, atkreipk dėmesį kuo maitina gandrai savo jauniklius. Maži kiškučiai, kurapkiukai, žalčiukai-kas nebėga-guli ir laukia mamos sugrįžtančios. Sulaukia gandro... Gandrų dabar daugiau negu varnų.

 

Ir sudalyvauk kokį kartą varyminėje medžioklėje, gal pasikeis tavo nuomonė :rolleyes:. Aš šįmet negavau per varyminę net iššaut nė karto, o tu apie partizanus. Jei taip partizanus būtų šaudę pamiškėse, senai būtume jau kapitalizme Japonus pralenkę.

 

Šiaip būčiau tiek daug nerašęs-bet Marijos žemėj žiniasklaidos yra formuojama manau tendencingai labai prasta visuomenės nuomonė apie medžioklius. Aišku tarp 35 tūkst visad atsiranda koks urodas-bet tai greičiau išimtis, nei taisyklė.

 

 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

na cia panasiai kaip nemazai zmoniu nusistate pries dzipiorus.., tipo jie gamta niokoja ir t.t. kievienam hobiui yra priesininku.. man pvz nepatinka sunu auginimas mieste, kadangi seimininkai isveda pavedziot ciucikus, o paskui juos lieka kalnai ismatu, pavasary buna baisu..

kas blogiausia, kad tie, kurie nusistate pries medziokle, nera mate tos medziokles, nezino visu niuansu, mato jie tik zudyma.. o patys mesa valgo ir ko gero isivaizduoja kad desros ant medziu auga... vadinasi reikia smerkt ir ukininkus, kurie ta gyvuli seria, o poto papjauna.. bet apie ukininkus zudikus tylu ramu :D

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Va ir užsitraukiau :o

Pagal išsilavinimą ir darbinę veiklą (dirbu aplinkos apsaugoje) esu gana artimai susijęs tiek su gyvąja gamta, tiek ir su veiklos administravimu, be to man prieinamos ir mokslininkų ataskaitos ir kitų šalių patirtis.

Taigi dar kartą tvirtinu, kad laisvėje gyvenančių gyvūnų skaičius reguliuojasi pagal tam tikrus dėsningumus, žmogaus įsikišimas gyvūnų skaičių pakreipia jam naudinga linkme - papildomas šėrimas žiema leidžia išgyventi didesniam kanopinių skaičiui, o pavyzdžiui, smulkiųjų graužikų ar paukščių giemininkų skaičius reguliuojasi natūraliai. Viskas paprasta, kad ūkininkas turėtų didesnę bandą, jis ją veisia, maitina ir gina nuo plėšrūnų, kad medžiotojas turėtų ką medžioti, jis rūpinasi medžiojamų žvėrių gausa, šeria ir naikina plėšrūnus. Taip yra.

O dabar dėl medžioklės - to paskutinio sakinuko :rolleyes: medžioklės vyko, vyksta ir tikiuosi, kad jei nenustekensim gamtos iki Vakarų Europos lygio vyks ir toliau. Aš pasisakau už tai, kad medžiojama būtų lygiavamzdžiais ir sėlinant arba tykojant. Medžioklė su varovais gerai, kai reikia paruošti mėsos atsargas žiemai, kas dabar nelabai aktualu :rolleyes:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš pasisakau už tai, kad medžiojama būtų lygiavamzdžiais ir sėlinant arba tykojant. Medžioklė su varovais gerai, kai reikia paruošti mėsos atsargas žiemai, kas dabar nelabai aktualu :rolleyes:

va ir neteisus esi..

vienas dalykas selinimas, sis buda is triju pats nepopuliariausias :D populiariausias yra tykojimas, ypac "kai reik ruost atsargas ziemai".. nes papylus kelias dienas ar savaite kukuruzu ant sernu tako, jie nori ar nenori ipras ten lankytis, belieka tik palaukt su karabinu... taip per menesi galima kalnus sernu priverst, varymuose sernus reikia surast, juos isvaryt ir tada gal pasiseks sumedziot , beje bent jau pas mus saunam tik jauniklius, dideli paliekami ant palaukimo ..

Taip kad mesa lengviau, greiciau , pigiau jamt is bokstelio.. o ir dalintis su niekuo nereikia.. :D

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Matai, aš kitą mintį turėjau galvoje. Aš siūlau į gamtinę aplinką žiūrėti kaip į vieningą save palaikančią sistemą: žmogaus įsikišimas į gamtą sujaukia tą sistemą, va vakariečiai rašo, kad pas juos net miškų nėra - oficialiai vadina juos plantacijomis. Pas mus dar yra natūralių teritorijų, bet kad jos išliktų, jos turi būti kompleksinės ir pačios save palaikyti. Čia kaip akvariumas, kuriame visko turi būti, ir augalu, ir žuvų, tada žmogaus priežiūros daug nereikės. Mano pirmas pranešimas ir buvo reakcija į tokį kišimąsį, kai žmogus perima pagrindinio reguliatoriaus vaidmenį. Tada miškai pamažu virs parkais be gyvūnų - patiems medžiotojams bus blogai.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ir vel prasideda...

Nekirskit misku, nemedziokit zveriu.... Visi mietelenai iskyrus mieste gyvenancius medziotojus ir ju seimas galvoja panasiai, o dar ir ziurnaliugos prideda savo trigrasi...

 

Kazin ar kas atsimena sernu mara? Kai bandomis isgule buvo, o like gyvi kaip apgirte vaiksciodavo.... vaizdas man kaip jaunam varovui buvo kraupus, ne medziojom o deginomm ir laidojom sernus... o gal galetum pasakyti del ko?

 

Isivaizduok pasiimi seima i gamta... beiskylaujant prieina pasiutlige sergantis sernas lape ar strina (jie visi agresyvus tampa) ir suzaloja ar apkrecia tavo artimaji ar tave... Medziotojai kiekvienais metais pasiutliges zidiniuose naikina lapes, mangutus, sulaukejusias kates ir sunis... beto metom ir vakcina.

 

P.s. As kaip ukininkas pilnai tiesiogiai suprantu sernu zala paseliams, todel niekas man neaiskins ar man medzioti ar ne.

 

P.s. dar karta: kaip sau norit bet mano seima jau labai labai seniai is parduotuves mesos nepirko, o is tikruju ir pirkti nera ka... ant steroidu uzpompinta kiaule ar vista?

 

P.s. paskutini karta: kazkas buvo pasirases - tu nesakyk ka man daryti as nesakysiu kur tau eiti.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Žmogus taip jau sukurtas "aš, mano, čia ir dabar"... :rolleyes: Tai, apie ką mes diskutuojam pasaulyje buvo ir ne kartą. Pasekmės irgi žinomos. Siūlau prisiminti pirmos Respublikos laikus - miškingumas apie 15 proc., vilkai, briedžiai, bebrai jau išnykę... Europiečiai užlieja vandeniu kokia pieva ir džiaugiasi, kad pasidarė "pelkė". Va iki ko atvedė per didelis noras viską reguliuoti. Reikalingos pakankamai didelės teritorijos, kur gamta tvarkosi pagal savo dėsnius, tada galėsi ateiti ir paimti "perteklių", o reguliuoti nereikia.

P.S. Apytikriai nuo 19 a., kai išsivystė chemijos pramonė, naminių galvijų skaičius intensyviai auga, bet nuo įvairiausių epidemijų vis tiek apsaugos nėra, o tu stebiesi, kad gamtoje jos yra :rolleyes:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Reguliuoti yra įpratus valdžia-tik ji į mišką nuvažiuoja tų pririštų prie šėryklos aptvare kanopinių "pareguliuot". Manau jei valdžia bent jau paskatintų kokiais 10 litų už plėšrūną sumedžiotą ir bebrą-reguliacija labai pasijustu. Visi gi žinom, kad plėšrūnus reguliuoja tie idėjiniai medžiotojai, kurie ir šeria ir tvarko ir bebrynus ardo.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Žmogus taip jau sukurtas "aš, mano, čia ir dabar"... :rolleyes: Tai, apie ką mes diskutuojam pasaulyje buvo ir ne kartą. Pasekmės irgi žinomos. Siūlau prisiminti pirmos Respublikos laikus - miškingumas apie 15 proc., vilkai, briedžiai, bebrai jau išnykę... Europiečiai užlieja vandeniu kokia pieva ir džiaugiasi, kad pasidarė "pelkė". Va iki ko atvedė per didelis noras viską reguliuoti. Reikalingos pakankamai didelės teritorijos, kur gamta tvarkosi pagal savo dėsnius, tada galėsi ateiti ir paimti "perteklių", o reguliuoti nereikia.

P.S. Apytikriai nuo 19 a., kai išsivystė chemijos pramonė, naminių galvijų skaičius intensyviai auga, bet nuo įvairiausių epidemijų vis tiek apsaugos nėra, o tu stebiesi, kad gamtoje jos yra :rolleyes:

 

 

Siaip as esu medziotojas daugiau is pasaukimo ir idejos, tevas nuo 7 metu miskan istempe ismokau elgtis padoriai ir garbingai su zverimis, nepaspaudziu gaiduko kai nematau reikalo, nemedzioju zveries seryklose (tokiuose kur prie boksteliu legalizuotos).

Bebrai tikrai neisnyke :) Va bebravietes tai ardau ir be gailescio, bebrui vieninteliai plesrunai - vilkas ir zmogus, turiu pelke bemaz 50 ha po vandeniu gylis pavasari apie metra, vasara apie 10 cm, isnaikinti beveik neimanoma, vienais metais sumedziota 12 bebru, kitais metais nameliu skaicius vietoj 9 isaugo iki 15, del sugadintos melioracijos kencia bemaz 500 ha melioruotos zemes. O cia tik vienam Lietuveles uzkampyje, kuriu tokiu simtai tukstanciu...

Medziojamoj girinkijoj turim keturis kvartalus pilnai uzsemtus, praeiti galima tik kai gerai isale, apie kirtima ar misko prieziura nera kalbos.

Reikia pagyventi gamtoj ne vienus metus, kad suprastum kas su kuo ir kaip turi saveikauti, kur zmogaus vieta ir ka jis turi daryti, sausas mokslas daug neduoda, o apie kai kuriuos nupezusius medziokles korifejus ir patarejus as is viso patyliu.

Apie reguliavima - kai kur netikslingai reguliuojam, o tiksliau kai kurie istatymo ir taisykliu punktai, sutinku, apsurdiski.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Siaip as esu medziotojas daugiau is pasaukimo ir idejos, tevas nuo 7 metu miskan istempe ismokau elgtis padoriai ir garbingai su zverimis, nepaspaudziu gaiduko kai nematau reikalo, nemedzioju zveries seryklose (tokiuose kur prie boksteliu legalizuotos).

Bebrai tikrai neisnyke :) Va bebravietes tai ardau ir be gailescio, bebrui vieninteliai plesrunai - vilkas ir zmogus, turiu pelke bemaz 50 ha po vandeniu gylis pavasari apie metra, vasara apie 10 cm, isnaikinti beveik neimanoma, vienais metais sumedziota 12 bebru, kitais metais nameliu skaicius vietoj 9 isaugo iki 15, del sugadintos melioracijos kencia bemaz 500 ha melioruotos zemes. O cia tik vienam Lietuveles uzkampyje, kuriu tokiu simtai tukstanciu...

Medziojamoj girinkijoj turim keturis kvartalus pilnai uzsemtus, praeiti galima tik kai gerai isale, apie kirtima ar misko prieziura nera kalbos.

Reikia pagyventi gamtoj ne vienus metus, kad suprastum kas su kuo ir kaip turi saveikauti, kur zmogaus vieta ir ka jis turi daryti, sausas mokslas daug neduoda, o apie kai kuriuos nupezusius medziokles korifejus ir patarejus as is viso patyliu.

Apie reguliavima - kai kur netikslingai reguliuojam, o tiksliau kai kurie istatymo ir taisykliu punktai, sutinku, apsurdiski.

100%pritariu :rolleyes:

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...

Svarbi informacija

By using this site, you agree to our Terms of Use.