Pereiti prie turinio

TLC 100 vairo aukščio kilnojimo mechanizmas


Rekomenduojami pranešimai

...gal kam teko susidurti su šiuo gedimu. Pas mane jis neveikia ir teko pas kelis klientus pastebėti, kad būtent vairo aukščio kilnojimas neveikia. Nusiardžiau apžiūtėjau, varikliukai, pavaros neužstrinę, jungiklis geras, sėdynės veikia, sėdynių atmintis taip pat, o vairas nei krust...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kažkuriam rusų forume buvau radęs info, ten keičiasi kažkokios plastikinės detalės, kurios išsidėvi, bet jas galima užsisakyti iš dilerio. Kadangi ši problema man taip pat staiga tapo aktuali - artimiausiu metu info surasiu ir pasidalinsiu čia.

...super, lauksime :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Truputi pasiskaičiau apie galimas problemas ir sprendimo būdus.

 

Viena iš versijų - nusibaigę varikliukai. Varikliukai yra du, jie, jeigu teisingai supratau - vienodi. Pervynioti varikliukų nepavyks, jie kažkokie ypatingi.

 

 

Kita galima priežastis - kreipiančioji, į kurią stumdo varikliuko pagalba sukamas strypas su sriegiu (raudonai pažymėjau foto nr1).

 

Ta kreipenčioji (speciali veržlė) yra guminiame apvalkale, kuris susidėvi, ko pasekoje veržlė gali skersuotis ir strigti.

Veržlės kodas 45761-60010, jos guminės įvorės kodas 45768-60011. Galbūt užtektų pakeisti tik guminę dalį, tačiau prie to pačio galima pakeisti ir veržlę. Šių dalių foto prisegu (foto Nr6).

Mano supratimu abiems motoriukams šios detalės vienodos, atitinkamai užsisakinėti reikėtų po 2vnt.

 

Taigi, vairo judėjimui aukštyn-žemyn turėtų pakakti vienos iš dviejų aukščiau paminėtų diagnozių (arba abi bėdos iškart).

 

Tačiau vairo judėjimui pirmyn-atgal dar gali būti ir trečia problema. Ten principas kaip teleskopinės meškerės ar sustumiamos antenos: vienas vamzdis sulenda į kitą. Tarp dviejų vamzdžių stovi plastikinė įvorė, tačiau nei koks jos kodas, nei kaip ji keičiasi - info neradau. 

 

 

 

post-4927-0-40322700-1446644046_thumb.jpg

post-4927-0-68861700-1446644260_thumb.jpg

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prie to pačio ardymo rekomenduojama pasikeisti varines įvores, kurios pašalins vairo liuftą.

 

Įvorės foto prisegu (nr8).

 

Viso dedasi 6 tokios įvorės. Akivaizdžiai matysis po 2 varžtus kiekvienoje pusėje, kuriuos atsukę rasite įvores (foto Nr3). Dar du varžtai slepiasi giliau ir ne visiems pavyksta juos pasiekti (foto Nr4), tačiau pagrinde išidėvi tos 4 įvorės, prie kurių priėjimas visiškai paprastas.

 

Įvorės kodas 90389-08124

Schemoje 45898E 
 
Informacijos šaltiniai drive2.ru, club-lexus.ru
 
Planuoju užsisakyti tas detales, o tik tada ardyti ir žiūrėti kas ir kaip...
 

 

 

post-4927-0-88815900-1446645276_thumb.jpg

post-4927-0-57544100-1446645335_thumb.jpg

post-4927-0-98975700-1446645407_thumb.jpg

post-4927-0-23117600-1446645485_thumb.jpg

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Truputi pasiskaičiau apie galimas problemas ir sprendimo būdus.

 

Viena iš versijų - nusibaigę varikliukai. Varikliukai yra du, jie, jeigu teisingai supratau - vienodi. Pervynioti varikliukų nepavyks, jie kažkokie ypatingi.

 

 

Kita galima priežastis - kreipiančioji, į kurią stumdo varikliuko pagalba sukamas strypas su sriegiu (raudonai pažymėjau foto nr1).

 

Ta kreipenčioji (speciali veržlė) yra guminiame apvalkale, kuris susidėvi, ko pasekoje veržlė gali skersuotis ir strigti.

Veržlės kodas 45761-60010, jos guminės įvorės kodas 45768-60011. Galbūt užtektų pakeisti tik guminę dalį, tačiau prie to pačio galima pakeisti ir veržlę. Šių dalių foto prisegu (foto Nr6).

Mano supratimu abiems motoriukams šios detalės vienodos, atitinkamai užsisakinėti reikėtų po 2vnt.

 

Taigi, vairo judėjimui aukštyn-žemyn turėtų pakakti vienos iš dviejų aukščiau paminėtų diagnozių (arba abi bėdos iškart).

 

Tačiau vairo judėjimui pirmyn-atgal dar gali būti ir trečia problema. Ten principas kaip teleskopinės meškerės ar sustumiamos antenos: vienas vamzdis sulenda į kitą. Tarp dviejų vamzdžių stovi plastikinė įvorė, tačiau nei koks jos kodas, nei kaip ji keičiasi - info neradau. 

...super;. išsami info, bet mano atveju aš bandžiau su replėmis pasukioti varikliukų velenus, jie lengvai sukinėjasi ir kartu kelia arba leidžia vairą, o kitas išstumia arba sutraukia. Toks jausmas kad jie negauna signalo, ar maitinimo. Pajunginėjus jungtukus, varikliukai nė krust, jokio garso....

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

...super;. išsami info, bet mano atveju aš bandžiau su replėmis pasukioti varikliukų velenus, jie lengvai sukinėjasi ir kartu kelia arba leidžia vairą, o kitas išstumia arba sutraukia. Toks jausmas kad jie negauna signalo, ar maitinimo. Pajunginėjus jungtukus, varikliukai nė krust, jokio garso....

O ką rodo diagnostika? Pas mane aukštyn-žemyn jau prieš kurį laiką nustojo kilnotis, bet diagnostika rodo klaidą ir net nebebando kilnoti (kaidos kodo nepamenu, bet ten kažkas tilt&steering). Tai kol klaida neištrinta - mano supratimu sistema net nesiunčia signalo konkrečiam motoriukui, nes jau yra užfiksuota klaida. Tačiau pirmyn-atgal vairas ir toliau važinėjo, nepaisant klaidos, tik praeitą savaitę pradėjo sunkiau važinėti, o šią visai sustojo, tik ištraukus raktą yrakažkoks garsas, kad bando vaira sustumti, bet nepavyksta :) Jeigu varikliukas dar gyvas - ko gero tuoj jį pribaigsiu :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tada variantas bandyti su testeriu žiūrėti ar ateina signalas arba tiesiog vieną veikiantį varikliuką bandyti pasikeisti...

 

Užsisakiau tas visas įvores

45761-60010 x2
45768-60011 x2
90389-08124 x6
Bendra suma gavosi 35eur, po dviejų savaičių turi atvažiuoti.
Beje, vakar pajudinau vairą - iš tiesų yra liuftas aukštyn žemyn gal apie 1cm, tą turėtų išspręsti naujos varinės įvorės.
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

jo, reikėjo man pafotkinti iš ko surinktas varikliukas... kai ardžiau... ten tipo du diskai su dantukais, tarp jų plastiko kažkokio sluoksnis... matosi jis pradilo ir sukrito milteliais, viską išvalius kurį laiką varikliukas dirbo, bet ir vėl numiro... visi kiti besisukantys mechanizmai puikiame stovyje, niekur nestringa... strigimas yra pačiame varikliuke.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Užsisakiau tas visas įvores

45761-60010 x2
45768-60011 x2
90389-08124 x6
Bendra suma gavosi 35eur, po dviejų savaičių turi atvažiuoti.
Beje, vakar pajudinau vairą - iš tiesų yra liuftas aukštyn žemyn gal apie 1cm, tą turėtų išspręsti naujos varinės įvorės.

 

Vakar turėjau laisvesnę valandikę. Tas šaibutes pasikeičiau tik 4vnt 90389-08124, tikrai visiems rekomenduoju, vairo laisvumas pradingo.

 

Vairo stumdymo pirmyn-atgal varikliuko kreipiančiąją su gumyte (kodai 45761-60010 ir 45768-60011) taip pat pakeičiau. Taip pat rankiniu būdu pramankštinau vairo stumdymą pirmyn-atgal, papildomai sutepiau (ten vamzdis į vamzdį lenda). Dabar šita funkcija pas mane vėl puikiai veikia.

 

Tačiau su antra fnkcija, vairo kilnojimas aukštyn-žemyn, sekėsi prasčiau. Kreipiančioji ten visai kitokia. Esminė bėda pas mane ta, kad pats motoriukas sunkiai sukasi. Rankiniu būdu bandžiau pramankštinti, tepaliuko papurškiau. Dabar kilnojasi vairas, bet ne pilna amplitude. 

Kam teko tą varikliuką ardyti, gal man patars. Jeigu jis veikia, bet sukasi sunkiai net pirštais sukant, toks jausmas, kad pats rotorius kažkur liečiasi, ar ašelė prirūdijus. Verta bandyti jį ardyti, ar pas visus tas pats simptomas ir geriau ieškoti iš šroto, kad pirštais lengvai sukiotųsi? :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

jo, reikėjo man pafotkinti iš ko surinktas varikliukas... kai ardžiau... ten tipo du diskai su dantukais, tarp jų plastiko kažkokio sluoksnis... matosi jis pradilo ir sukrito milteliais, viską išvalius kurį laiką varikliukas dirbo, bet ir vėl numiro... visi kiti besisukantys mechanizmai puikiame stovyje, niekur nestringa... strigimas yra pačiame varikliuke.

Paardžiau ir aš tą varikliuką, kuris kilnoja aukštyn-žemyn (ne pirmyn-atgal), sudėjau atgal ir neveikia :D

Kodas ant varikliuko 89231-60013, tokio prekyboj neradau, kaip analogus rodo 89231-60021 ir 89231-60022

Kaina kosminė :) Jeigu siųstis iš USA, tai 325USD :)

http://www.ebay.com/itm/TOYOTA-LEXUS-NEW-OEM-POWER-TILT-MOTOR-89231-60022-/262192354992?hash=item3d0be1d6b0:g:86YAAMXQhpdRsmcZ&vxp=mtr

Į jokias kitas Toyotas šitie konkrečiai varikliukai nebuvo montuoti, tik į šimtines (nuo 1998 iki 2007).

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...

Svarbi informacija

By using this site, you agree to our Terms of Use.