Pereiti prie turinio

Vonios sildymas


ramuncikas

Rekomenduojami pranešimai

Sveiki, iskilo toks klausimas :) Nusprendziau vonioje vietoj gyvatuko pastatyti radiatoriu. Bet nuo ko ji pajungti: Centralinio sildymo (bet per visa nama ir i antra auksta tempti vamzdzius)   karsto  geremo vandens ar nuo grindu sildymo? Ar jausis silumos bent kiek jei pajungsiu nuo grindinio sildymo, nes temperatura bus tik apie 40 silumos.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai nekonkretu.

 

Tai "gyvatukas" yra ? Jei yra, tai kam papildomus vamzdžius tampyti ?  

 

Šilumos trūksta ?  Ar nenori gyvatuko mokesčio mokėti ir kitaip išsisukti ?

 

Grindinis šildymas savo funkciją atlieka ?  Kaip įrengtas ?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Situacija tokia, vonia irenginejama nuo nulio tuscioje patalpoje nuosavam name. Bus sildomos grindys tad silumos manau uzteks . Bet norisi ir ranksluosti  padziauti . Pasikeitus planams liko pora radiatoriu, Todel ir galvoju ji panadoti vietoj gyvatuko. Bet kuo ji uzmaitinti logiskiau.

Redagavo ramuncikas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

yra tokie radiatoriai ne gyvatukai bet tipo kopecios tik daugiau skersiniu, jungi prie grindu sildymo ir plius i ji dedasi tenas su laidu pajungimui. Kai mazai silumos nuo grindinio sildymo gali damest su tenu, kai nereik palieki drungna vel..

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

yra tokie radiatoriai ne gyvatukai bet tipo kopecios tik daugiau skersiniu, jungi prie grindu sildymo ir plius i ji dedasi tenas su laidu pajungimui. Kai mazai silumos nuo grindinio sildymo gali damest su tenu, kai nereik palieki drungna vel..

ĖĖĖ aš pirmas sugalvojau :D

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

yra tokie radiatoriai ne gyvatukai bet tipo kopecios tik daugiau skersiniu, jungi prie grindu sildymo ir plius i ji dedasi tenas su laidu pajungimui. Kai mazai silumos nuo grindinio sildymo gali damest su tenu, kai nereik palieki drungna vel..

Siaip tai geras sitas tavo variantas tik yra keletas bet. Pirma is tu gyvatuku kopeteliu naudos kaip is ozio pieno antras tai zmogus rase kad atlieka pora radiatoriu todel ir galvoja statytis radiatoriu o ne gyvatuka

O ramuncikui mano patarimas butu toks jei galimybes leidzia tai kaip Rimas rase lygegreciai grindinio sildymo atskira ivada atsivest butu geriausiai. Nu o jei galimybes tokios nebera tada as jungciausi prie grindinio sildymo tik tada daryciau radijatoriu jungciau ant padavimo kad pirma eitu per radiatoriu o tik paskui per grindis.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

sildomu grindu kolektorius pirmam aukste, o vonia antram aukste. tai radiatorius dirbtu kaip nuorintojas tuo paciu. Nes vienas aiskino, kad nesils antras aukstas be nuorintojo. tik as abejoju ar uzteks to 35-40 laipsniu kad jis jaustusi bent siltas kazkiek :)

Redagavo ramuncikas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar klausimelis,kaip padaryti ,kad prie krano visada butu siltas vanduo? nes nuo boilerio iki antro auksto vonios apie 10 metru. tai nesinori stoveti puse valandos kol dabegs siltas vanduo. yra gal kokia rato sistema, kad cirkuliuotu tas karstas vanduo?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

10 metrų - tai šiltas vanduo atbėgs per pusę minutės.  Jei vonia naudojama ryte-vakare-savaitgaliais, tai gal ir neverta nieko konstruoti.

 

O jei daryti, tai reikės dar vieno vamzdžio ir cirkuliacinio siurblio.  Dar gerai siurblio valdymas - kas 5 min įjungiamas 2 minutėm.

 

Vonioje visada drėgna, todėl ir vasarą turi būti šildymas.

 

30-40 laipsnių radiatoriams vietoje gyvatuko užteks.   Patalpos temperatūra vis tiek apie +20 laipsnių.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane ir gyvatukas (kopecios) nuo silto vandens ir radiatorius, ir grindinis sildymas

kai sildymas pakurtas radiatorius veikia, o gyvatukas siltas kai silta vandeni leidi

nepatarciau gyvatuko S formos nedziovina ranksluosciu beveik visai, tik ta juostele kur vamzdis praeina

"kopecios" su mazais vaikais labai patogu, tarpuku daug ir smulkiu rubeliu pilna prikaisioji, greit isdziuva

Redagavo laudrius
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar klausimelis,kaip padaryti ,kad prie krano visada butu siltas vanduo? nes nuo boilerio iki antro auksto vonios apie 10 metru. tai nesinori stoveti puse valandos kol dabegs siltas vanduo. yra gal kokia rato sistema, kad cirkuliuotu tas karstas vanduo?

Jei vandentiekio vamzdis daugiasluoksnis d16x2, tai į 10 m ilgį telpa 1,1 litro, jei d18x2 tai telpa 1,5 litro. Tiek maždaug nuleidus vandens jau bus šiltas. Recirkuliacija dėl nuolat šilto vandens yra prabanga :) Aišku labai smagu kai ji yra, bet įrengimui reikia papildomų vamzdžių, siurblio, jo valdymo ir papildomų šilumos nuostolių. O tų nuostolių labai nesinori, ypač jei karštas vanduo ruošiams elektra.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

As daug galvojau kaip jungti gyvatuka vonioj, nusprendziau, kad optimaliausias variantas elektrinis gyvatukas su taimeriu, kad sildytu tik tada kai reikia. Karsto vandens cirkuliacija bus brangi. Nebent sildantis dujomis, kai nera skirtumo vandeni sildyti ar radiatorius, galima daryti cirkuliacija, bet ir tai, cirkuliacinis siurblys nors ir negalingas, bet kai sukasi pastoviai elektros uz viena kita eura pastoviai prisuks. O sildant boileri elektra (pvz vasara) labai brangus malonumas, juo labiau vasara silumos tualete ir taip uztenka. As pasidariau taip: pasidariau grindini sildyma, karsto vandens cirkuliacijos nedariau, o gyvatukui panaudojau kopecias, uzpildziau antifrizu ir isukau 300 W tena, kuri pajungiau per programuojama taimeri. Nustacius gyvatuko norima temperatura, tenas kaista apie 1/3 laiko ir priedo uzstaciau taimeri, kad jis jungtusi vakare keliom valandom ir ryte keliom valandom, nes diena ir vidury nakties jis niekam nereikalingas.

 

 

Kas liecia grindini sildyma antram aukste ir koelktoriu pirmam, pas mane yra taip pajungtas grindinis sildymas antro auksto tulike, man ir kazkas bande irodyti, kad nenusiorins, bet nusiorino labai lengvai. Jei yra abejoniu, uzsuki kitus konturus, paleidi vandeni tik per antrro auksto kontura ir migom isnesa visa ora.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

ĖĖĖ aš pirmas sugalvojau :D

Nieko as nesugalvojau pas mus visur naudojami tokie, gali ir i paprasta radiatoriu ysukti ta tena , sriegiai tam ir padaryti vienodi.. Koks cia stebuklas..

Statyk ka turi tenai galuose yra virsuje du isejimai papildomi, vienas nuorinimui kitas uzblokuotas, atsuki probke prisuki tena ir vsio, nieko pirkti nereikia..

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai  recirkuliacija atkrenta tada , nes bioleris kombinuotas tai suks elektra kaip sakot. Man dar idomu kiek siltas buva gyvatukas jei pajungtas per gerema vandeni. Man kazkaip atrodo, kad greitai atsaltu jis.

Redagavo ramuncikas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nieko as nesugalvojau pas mus visur naudojami tokie, gali ir i paprasta radiatoriu ysukti ta tena , sriegiai tam ir padaryti vienodi.. Koks cia stebuklas..

Statyk ka turi tenai galuose yra virsuje du isejimai papildomi, vienas nuorinimui kitas uzblokuotas, atsuki probke prisuki tena ir vsio, nieko pirkti nereikia..

Na neimk taip giliai į plaučius :D, tiesiog apie tą patį parašėm tą pačią minutę ...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai  recirkuliacija atkrenta tada , nes bioleris kombinuotas tai suks elektra kaip sakot. Man dar idomu kiek siltas buva gyvatukas jei pajungtas per gerema vandeni. Man kazkaip atrodo, kad greitai atsaltu jis.

Mano durna galva tai per geriama vandeni isviso neapsimoka daryti nes jis niekada nesusils nu nebent maudysies kokia valanda arba nebent padarius karsto vandens cirkuliacija.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane kaip tik dabar vonia irenginejama... pirma ka darau tai planuoju det kopecias ir kist i jas tena , alternatyvai pramesiu du vamzdzius vandeniui... vonia 6 m2, kitoje sienos puseje stovi krosnele, kurenant prisyla siena ir nuo jos vonia, bet ateiciai galvoju del visa ko paklot elektrinius sildymo kilimelius po plytelem.. nes darant grindini sildyma kambaryje ir virtuveje, nedasilo padaryt ir vonioje su koridorium... 

 Kiek girdejau, kad kilimeliai dedami 1m2 - 20 w, po spintelem ir po vonia nedesiu, tai gaunasi apie 3 m2, vadinasi elektros valgys 60-80 w per valanda, per menesi apie 40 kw - pinigais iki 30 lt ... kazko pigiai gaunasi, gal ne taip skaiciuoju ?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane name georetminis sildymas, darytas dar kaip tik ju pradzia buvo nebuvo kas gerai zinotu ir pakonsultuotu, tai name visame grindinis sildymas ir pajungiau abu gyvatuku kopecias nuo grindu sildymo, grindyse 35 silumos tai gyvatukas drungnas galima sakyti kad saltas, ir nieks nedziuna, tad teko deti tena reguliuojama kaip riekia pats isijungia pasildo ir isijungia palaiko karsta gyvatuka, tai db tik tenas ir telsildo, nes jai vanduo juda  ir tenas sildo reiskia grindis sildai o ne gyvatuka, teko koletoriuj zieda gyvatuko puse uzsukti kad necirkuliuotu ir tenu sildyti, geriau jai eina vesk nauja atsakaarba manau del elektrini ir nesuk galvos sau

Redagavo Gaspis
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...

Svarbi informacija

By using this site, you agree to our Terms of Use.