Pereiti prie turinio

autmobilio pirkimas/registracia


aarwiss

Rekomenduojami pranešimai

Automobilis 3 metai kaip LV, pirko LT, iki šiol su LT numeriais, turi pirkimo/pardavimo sutartis...

TA naturalu,kad nėra....

Ka tokioje situacijoje? Norint prisiregistruoti ant saves Begti ko toliau?

Ieškai tikro savininko, kurio vardas ir pavardė ant tech. paso ir tada tik persirašysi.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

NUosavybė yra įgyjama pirkimo-pardavimo sutartimi. Tikrasis savininkas yra nurodytas sutartyje.

Taip išeina kad Latviukas sąvininkas, persirašau sutartį iš Latvio ir tuomet i LT regitra užsiregistruoju ant saves?

Bet jug dabar neprisiregistruosi kol nėra TA..plius kaip man auto persivaryti jei ji jau bus išregistruota...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

NUosavybė yra įgyjama pirkimo-pardavimo sutartimi. Tikrasis savininkas yra nurodytas sutartyje.

Variantas - perku auto, su savininku (kurio yra vardas ir pavardė ant tech. paso) pasirašom pirkimo-pardavimo sutartį, po kelių dienų nuvarau persirašyti auto, bet jos neperašo ant mano vardo, nes auto turi areštą, bet tai niekis nes aš dabar esu tikrasis auto savinikas, nieks jos iš manęs neatims ir į užsienį drąsiai galiu varyt ?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Variantas - perku auto, su savininku (kurio yra vardas ir pavardė ant tech. paso) pasirašom pirkimo-pardavimo sutartį, po kelių dienų nuvarau persirašyti auto, bet jos neperašo ant mano vardo, nes auto turi areštą, bet tai niekis nes aš dabar esu tikrasis auto savinikas, nieks jos iš manęs neatims ir į užsienį drąsiai galiu varyt ?

Kaip visada krypstam į kraštutinumus... iš pradžių pasižiūrim ar gali būti perleista nuosavybės teisė daikto,kuris yra areštuotas kitų asmenų prašymu ir jų naudai? O blec... pasirodo, kad negalima tokio sandorio sudaryti. Tai va, areštuoto daikto perleidimas tretiesiems asmenims yra negalimas ir toks sandoris  yra negaliojantis nuo jo sudarymo momento ab initio (lot.) ir tavo turima sutartis yra nieko verta.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kodel atktrenta? Gi nera kliuciu vaziuoti su savininku į Tuvlita (prieš tai apdraudus), čia praeiti tech. apžiūrą ir tada jau keliauti į Regitrą ir įregistruoti transporto priemonės nuosavybės teisės pasikeitimą (prieš tai sudarius pirkimo-pardavimo sutartį. Ar aš ką nors ne taip išdėsčiau?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nežinau :D, tiesiog aš linkęs manyti kad TIKRASIS savininkas tas kieno vardas ir pavardė ant tech. paso :)

Tu Rolandai "linkęs manyti" o aš sakau kaip yra numatyta įstatymuose. Trumpai paaiškinsiu. Nuosavybės teisė yra įgyjama vienu iš Civilinio kodekso 4.47 str. numatytų būdų. Vienas tokių yra - sandorio sudarymas, pvz. pirkimo-pardavimo sutartis. Tokio būdo kaip "įregistravimas registre" nėra. Toliau, Saugaus eismo automobili keliais įstatymas (25 str.) numato, kad eisme gali dalyvauti tik tos tr. pr. kurios atitinka šiuos reikalavimus:

1. Techniškai tvarkingos;

2. Nustatyta tvarka įregistruotos;

3. Kurių savininkų/valdytojų civilinė atsakomybė apdrausta privalomuoju draudimu.

Akivaizdu, kad įregistravimas yra tik viena iš privalomų sąlygų tr. pr. dalyvauti eisme, o ne juridinis faktas įrodantis nuosavybės teisę į tr. pr.

Viskas gi taip ir vyksta:

pirma pardavėjas su pirkėju sudaro sandorį, pirkimo-pardavimo sutartį ir tik vėliau tr. pr. yra įregistruojamas registre ir išduodamas tp. pr. techninis pasas  (jeigu pirmą kartą) arba įregistruojamas nuosavybės teisės pasikeitimo faktas.

Taigi db pagal galiojančią tvarką išregistravus tr. pr. iš registro, niekas nuosavybės teisių nepanaikina į tr. pr., asmuo kaip buvo jos savininkas iki išregistravimo, tokiu pat lieka ir po išregistravimo. 

Daugiau jau nežinai kaip aiškiau paaiškinti :)

Redagavo skrajojantis_olandas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Arba per pora metu pakeite savokas, arba ne taip siek tiek pasakoji. Jei zmogus nuejas su pirkimo-pardavimo sutartim uzdeklaruoja, kad masina pardave, ji automatiskai uzkabinama ant kito asmens, kuris yra nurodytas sutartyje. Pries kelis metus taip buvo, kad nupirkau masina, net neregistravau, o del baudos policija pas mane atejo. Mat nuo datos esancios sutartyje, esu laikinasis valdytojas. 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Arba per pora metu pakeite savokas, arba ne taip siek tiek pasakoji. Jei zmogus nuejas su pirkimo-pardavimo sutartim uzdeklaruoja, kad masina pardave, ji automatiskai uzkabinama ant kito asmens, kuris yra nurodytas sutartyje. Pries kelis metus taip buvo, kad nupirkau masina, net neregistravau, o del baudos policija pas mane atejo. Mat nuo datos esancios sutartyje, esu laikinasis valdytojas. 

Niekas nieko "automatiskai neuzkabina". Pardavėjas pardavęs Lietuvoje jau registruotą transporto priemonę, dėl jos duomenų keitimo turi kreiptis į Regitra per 15 dienų nuo pirkimo – pardavimo sutarties pasirašymo. Pirkėjas, įsigijęs Lietuvoje jau registruotą transporto priemonę, turi ją perregistruoti per 10 dienų po to, kai į Regitra kreipėsi jos pardavėjas. Laiku neperregistruota transporto priemonė išregistruojama.

Tavuoju atveju net neabejoju, jog buvo taip, kad protokolas del pazeidimo pirma buvo siųstas asmeniui, kuris kaip savininkas buvo nurodytas tr. pr. registre. Tik jis galėjo vėliau pasakyti kas yra tikrasis tr. pr. savininkas.

Tokios savokos kaip "laikinasis valdytojas" apskritai niekur nėra. Yra tik sąvoka "transporto priemonės valdytojas" - asmuo, nuosavybės, patikėjimo, nuomos, panaudos ar kokiu kitokiu teisėtu pagrindu valdantis ir naudojantis transporto priemonę. Tu Jeigu buvai sudaręs pirkimo-pardavimo sutartį, buvai ne valdytojas, o savininkas.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na pilnavertis savininkas tik su mazu niuansu, jei masina nera konfiskuota ar arestuota :D

Apie tai jau rasiau, jeigu masina arestuota, joks nuosavybės teisių perleidimo sandoris negalimas ir nesvarbu, kad turi pirkimo-pardavimo sutartį ji bus negaliojanti ir pirkėjas nebus laikomas naujuoju savininku.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

noriu pirkt masina. patirkinau pagal numerius ir vin.

parasyta:

Įregistruota (Sustabdyta)

 

 

nes draudimo nera.... tai jei as ja nusipirksiu, apsidrausiu ir bandysiu prisiregistruoti viskas ok bus?... nes db nu sudarau pirkimo pardavimo sutarty, tas zmogus tada nuims, o as pas save prisiregistruosiu

Redagavo Gezatron
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

noriu pirkt masina. patirkinau pagal numerius ir vin.

parasyta:

Įregistruota (Sustabdyta)

 

 

nes draudimo nera.... tai jei as ja nusipirksiu, apsidrausiu ir bandysiu prisiregistruoti viskas ok bus?... nes db nu sudarau pirkimo pardavimo sutarty, tas zmogus tada nuims, o as pas save prisiregistruos

 

Jei auto busena yra "sustabdyta", tai reiskia kad nera arba tech. apziuros arba draudimo.Pasidarius abu, dalyvavimo eisme sustabdymas, laike dvieju paru pasinaikins,bet turek omeny kad kai tavo pardavejas su pirkimo sutartim uzdeklaruos kad esi numatomas savininkas(na tipo isregistruos),turi 10 dienu prisiregistruot,nes jei to nepadarysi tai auto bus automatiskai isregistruota,su ja bus draudziama vaziuot,prisiregistruojant ir pacios auto,ir draudimo ir tech apziuros reiks.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...

Svarbi informacija

By using this site, you agree to our Terms of Use.