Pereiti prie turinio

Katilas


Dainiussl

Rekomenduojami pranešimai

Labas. Buvo tema apie kieto kuro katilus, nerandu. Kadangi maniškis(Atrama 15) atitarnavęs 13 metų prakiuro, reik galvoti apie naują. Tai būsiu dėkingas už pagalbą, patarimus(iš gyvenimo) renkanti katilą. Apšildomas plotas pas man 120 kv. ;)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymus 261
  • Sukurta
  • Paskutinis atsakymas

Aktyviausi šioje temoje

Aktyviausi šioje temoje

Nuotraukos

Tik spizinis be blatnybiu alia -viadrus su kuo didesne pakura visi tie plotai kilovatai dzin kuo daugiau malku prikraut...ir ok . be jokiu blatnybiu..9m pas mane viadrus kurenu bet ka ... visi tie atmos ir kiti issipisinejimai jokio tolko........tik graziai apipiestas...........po 2m susikraipo korpusas o spiziui dzyn........

Redagavo Faberže
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

buvau sužavėtas kostzewa mini bio variantu... http://www.kostrzewa.com.pl/lt/ofertapiecow-lista-lt.html

tiesiog šaldytuvo dydžio katilas, pro viršų pili granules ir vua-lia... yra ten ir kitų - kombinuotų - nori anglim, nori - granulė,...

pats naudoju viadrus 22, bet užknisa valymas ir poreikis nuolat dakraudinėti... pats galvoju arba ateityje perdirbti į granulinį (ta pati kostzeva siūlo variantus), arba pastatyti gryn granulinį o šį palikti kaip atsarginį variantą... jeigu namas itin apšitintas - pagalvočiau apie kūrenama skystu kuru... investicijos sąlyginai nedidelės ir geras komfortas... pas bendradarbį vidutiniškai per metus po 200 Lt pasiskyrsto... su kuru nėra problemų, o jeigu dyzeliuką gainioji - kuro problema irgi atpuola...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tik spizinis be blatnybiu alia -viadrus su kuo didesne pakura visi tie plotai kilovatai dzin kuo daugiau malku prikraut...ir ok .

 

kolega, gal galim išsamiau apie sistemą, katilinės aprišimą (pas mane keturšalis pamaišymas), kūrenimo taktiką (kiek į sistemą, koks gaunasi gryžtamasis ir pan) aprašyti... nes iki -15 pas mane ok, žemiau - užsiknisu - impulsais šilumą paduoda (tai įsikačiagarina, tai oro padavimą nutraukus temperatūra krenta)....

Redagavo džintato
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tik spizinis be blatnybiu alia -viadrus su kuo didesne pakura visi tie plotai kilovatai dzin kuo daugiau malku prikraut...ir ok .

 

kolega, gal galim išsamiau apie sistemą, katilinės aprišimą (pas mane keturšalis pamaišymas), kūrenimo taktiką (kiek į sistemą, koks gaunasi gryžtamasis ir pan) aprašyti... nes iki -15 pas mane ok, žemiau - užsiknisu - impulsais šilumą paduoda (tai įsikačiagarina, tai oro padavimą nutraukus temperatūra krenta)....

 

sakiau be blatnybiu........ katilas sildomos grindys 4 radijatoriai jokiu termostatu apejimu valdomu atvira issipletimo sistema - rusiskas aliuminis bidonas. kureni -turi pristato termostatu voztuvu pisasi po to pas mane viskas na priamuju pats surinkau meti malkas anglis viskas kas dega ir poh. kai [pradeda burt specai bapkes - pumpuot ir be ju nebesyla...... nes dolia atvaziuoja pasiimt..... gudriai -pamasto ir ka nors pakeicia. siaip maziau dulkintis dar 2tonu boileri lygegreciai reikt pajungt tadu negriukas pakurena ... 3 parom ramybe .. ziurint lauke koks saltis.............

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

granulinis jo patogu,automatizuotas,bet granuliu tona virš 600lt,anglies kaina,žodžiu nepigu

autorius nerašo kuo kūrens,sakyčiau neblogas varijantas vadinama žvakė.visas kietas kuras tinka.jai dabar tektų rinktis pagalvočiau apie žvakę

ir dar sakyčiau renkantis reikia žiūrėt kad kuo didesnė pakura būtų,pas mane maža pakura ,katilo galingumo per akis .o pakura maža tai ir dirbi namuose paečkūriu :(

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš iki šiol kūrenau malkomis, anglim kai jau labai šalta būna nakčiai užkraudavau. Dabar nusipirkęs briketų. Patenkintas. Mano katilas paprastas kaip dvi kapeikos. Dabar su briketais t.y užkraunu truputi malkelių ir pusantros, dvi pakuotes briketų. Tai išdega, prie dabartinių šalčių 6-8 val. Tai manau labai gerai. Šildau 120kv.m plotą. Iki -6-10 laipsnių pakanka tik židinio, katilas tik savaitgaliais pakuriamas, kad vonioje šilčiau būtų. Kadangi katilinę įsirenginėjau 13 m. atgal, tai neturiu jokių trišakių, keturšakų. Viskas paprastai su ventiliukais, siurbliukas ir išsiplėtimo bakelis. Dabar reiks pamodernizuoti truputi.

Turbūt didžiausias katilo trūkumas yra jo valymas. Tik padegink prastesnias(šlapesnias) malkas, tuoj užsineša kanalai, kamino indėklas, ir tada šompaluoji. :D O šiaip normaliai jis atlaikė sakyčiau. Aš jau morališkai kaupiausi keitimui, bet vis galvojau, kad dar pratensiu. Bet čia kaip visada " pizdec padkralsia nezametno, chotia byl vyden sdaleka" :D

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

granulinis jo patogu,automatizuotas,bet granuliu tona virš 600lt,anglies kaina,žodžiu nepigu

autorius nerašo kuo kūrens,sakyčiau neblogas varijantas vadinama žvakė.visas kietas kuras tinka.jai dabar tektų rinktis pagalvočiau apie žvakę

ir dar sakyčiau renkantis reikia žiūrėt kad kuo didesnė pakura būtų,pas mane maža pakura ,katilo galingumo per akis .o pakura maža tai ir dirbi namuose paečkūriu :(/>

 

žvakė gerai, palyginus auštos katilinės reikia, jei kureni angliai žvakė išranki anglių kokybei ;)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

akumuliaciją ant grįžtamo bent 0,5 t, didesnės nei 1,5 t nereikia, nes poto kitos bėdos bus ;)/>/>

 

bet iš sistemos pas mane gryžta max 40-45 laipsnių (jei paduodamas 50-55; katile darbinę palaikau 60-75))... ka ten prikaupsi...

 

 

o dėl žvakės tai abejoju... kiek žinau naudotojų - nė vieno patenkinto...

Redagavo džintato
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

bet iš sistemos pas mane gryžta max 40-45 laipsnių (jei paduodamas 50-55; katile darbinę palaikau 60-75))... ka ten prikaupsi...

 

 

o dėl žvakės tai abejoju... kiek žinau naudotojų - nė vieno patenkinto...

Naudoju "Stropuvos" žvakę septinti metai, kuriu kartą į parą, jokių problemų.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

bet iš sistemos pas mane gryžta max 40-45 laipsnių (jei paduodamas 50-55; katile darbinę palaikau 60-75))... ka ten prikaupsi...

 

 

o dėl žvakės tai abejoju... kiek žinau naudotojų - nė vieno patenkinto...

 

tuo man ir nepatinka keturių skylių pamaišymas, kad sistema dirba sau, o katilas sau. man gerau patinka kai katilas ir boileris dirba kartu(plius akumuliacija), o iš tos sistemos grindys ir radiatoriai pasiima šilumos tiek kiek reikia ;)

Redagavo edmundas1
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas man Viadrusas U22-7 ( 7-sekcijos apie 35kW teoriskai) + 2.2 kubo akumuliacine ir 300 litru boileris... esme siuo metu per salcius pakura malku + vidutiniskai 18-20 kg gero angliaus... katilinei apie 3 metus, sukista buvo viskas kas imanoma mandro... tikrai nesiskundziu... pastoviai kurenama nemaciau 2 metu dziovinimo berzo-uosio misiniu + per salcius anglis... sildomo ploto apie 200 kv + apie 100 kv garazas syla nuo kamino (katiline garaze)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

va viadrus ir minusas kad daug šilumos išeina per kaminą... jokių ten cirkuliacinių kanalų... galvoju ardelius ir turbuliatorius papildomai statyti kad daugiau pasirpiešinimo šilumai padaryti... bet pats abejoju dėl efekto... nors būtent taip daroma viadrus granuliniuose katiluose (bazė viadrus u, ardeliai, turbuliatoriai pertvarose...)

Redagavo džintato
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

O apie šiuolaikiškas technologijas niekas negalvoja ?

 

Tokias kaip šilumos siurblys ? :rolleyes:/> Rekuperatorius

 

jo galvojam skaiciuoojam,bet kai esam taupus tai ispradziu renkames kas taupiau,o paskui tik ziurim kad tas taupumas sueda daug laisvo laiko;)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Viadrus U-22 7 sekcijos plotas 80kvm.akumuliacines neturiu ykrovimas dega 4-6h, malkos anglis,malkos buna ir dregnos,taip jo veikimo principas mest salta duma y kamina,gryzimo temperatura minimum 50c, nu karta y savaite kai prisimenu :D isvalau tuos kanalus peciuje karta y 4 men uzlipu ant stogo kaminkreciu padirbt :D/> :D/> geras katilas nesigailiu kad pirkau.Tik va metams einant pradedi galvot kad norisi kazko efektyviau,kad maziau kupra lenkt..

Redagavo zbigne
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

o kuo geraiau kurent? tarkim neturiu galimybes nieko pigiau gaut. tik normaliom kainom.

briketai~600 palete/tona

granules~600 tona

anglis(smulki galima kaip granules kurent) ~600 tona.

nezninau kaip malkas palyginti.

110 erdmetris~0.7kubo tai uz 600 iseitu ~3.8kubo

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

o kuo geraiau kurent? tarkim neturiu galimybes nieko pigiau gaut. tik normaliom kainom.

briketai~600 palete/tona

granules~600 tona

anglis(smulki galima kaip granules kurent) ~600 tona.

nezninau kaip malkas palyginti.

110 erdmetris~0.7kubo tai uz 600 iseitu ~3.8kubo

 

Šiemet bandau briketus. Pirkau lapuočio po 500Lt/t. Labai patenkintas. Užkurdamas maišau truputi su malkom(kol turiu). Šiandien 6 val. užkūriau, po nakties dar likę žarijų. Tai pietų atvažiavęs apie 12.30 radau karštą pečių. buvo sudėta glėbelis malkų ir 1,5 pako(pakas lyg ir 10kg sveria RUF tipo briketai) tai damečiau likusį puse pakuotės. Manau pereisiu prie briketų. Aišku nespjausiu ir į malkas. Nes, kolkas malkos yra pigiausias kuras. Na, nežinau kiek tiesos tame, bet sako, kad 1t briketų atstoja 3-5 kubus malkų. Briketus reikia pirktis vasarą, kai jų niekam nereikia, o gamintojai neturi kur dėti. Pasimokiau, vasarą buvo galima nusipirkti po 350 už toną.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

del silumos siurblio galvoju ,kaip apie pagalbini sildyma dalini. jie veikia vieni iki -10 brangesni tipo iki-29. bet vien juo sildytis tai daug elektros.

 

 

Tai čia taip vadinami oras-oras.

 

O darant gręžinį ir naudojant vanduo-vanduo tai nuo lauko temperatūros nepriklauso.

Be to ir saulės kolektoriai jau atpigo iki to, kad apsimoka instaliuoti.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...

Svarbi informacija

By using this site, you agree to our Terms of Use.